Polecane posty

statek    140

Chyba raczej słabo cos z tym zaleganiem bo codzienie do melkovity przyjeżdza 20-25 cystern z mlekiem z litwy bo dostawcy ograniczaja produkcje bojąc sie kar a z czegos trzeba realizować zamówienia.

 

ale na Litwie maksymalna cena to 80gr więc żal byłoby nie kupić takiego surowca:)


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Dostawcy Mlekpola kupujcie lodówki!! !Mlekpol zacznie płacić serami za mleko. Info z dzisiaj od kierowcy. Ostatnio cena spadła o 5 gr i teraz również ma spaść(aktualnie nie wiadomo o ile) a dodatkowo wszyscy będą mieli obowiązek wykupić sery z Mlekpolu w zależności od ilości wyprodukowanego mleka. Szczegóły nie są jeszcze znane

Karol nie rozsylaj tych głupot kierowców. Cena jest jaka jest. I nie zalezy ona od kierowcy tylko wypracowanego zysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz_94    63

@pawelol111 jest to kolejny temat w którym czytam Twoje posty...Widzę że jesteś bardzo zafascynowany zachodnimi maszynami :) nie jestem że tak powiem fanem ani zachodnich maszyn ani krajowych ale trochę P#@#SZYSZ FARMAZONY :) Trafiłem na kilka postów na temat pras, w jednym temacie o spalonej rocznej prasie JD z winy konstrukcji piszesz ze polska po 5tyś belek miała by wszystko co mozliwe wymienione i pospawane a tutaj że po 2 latach z sipmy był by już sam złom.... I teraz Cię zaskoczę swoją POLSKĄ sipmą zrobiłem przez 3 lata niecałe 4tyś belek i niczego nie wymieniłem poza kolejnymi rolkami siatki :D Czyli muszę się przygotować że w kolejnym sezonie na serię awarii bo do 5000 niedaleko ?:D Daruj sobie takie komentarze bo ani to niczego nie wnosi ani nikomu nie pomaga a tylko sie odechciewa wchodzić na agrofoto bo co temat to zaraz się znajdzie taki co robił kazdą maszyną i na wszystkim się zna ...Wiadomo zachodnie są lepsze ale każdy kupuje to na co go stać i co mu się pasuje... A jak operator p**da to i fendt się rozpizga ;) liczę na odpowiedz na trochę wyższym poziomie niż  reszta Twoich odpowiedzi na krytykę skierowaną w Twoją stronę :) a jeśli nie masz nic wartościowego do powiedzenia daruj sobie po prostu ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba5997    11

@lukasz_94 Ty sobie daruj! Mądrości możesz wykazywać w innym temacie.    Jedno co mnie zastanawia cena mleka tanieje z każdym miesiącem a produkty mleczne utrzymują się na tym samym pułapie cenowym. Wchodzimy w czasy kiedy pośrednicy zarabiają więcej niż wcześniej oraz kiedy małe mleczarnie przestają się liczyć rywalizując z dużymi poprzez sprzedaż im surowca schodząc ostro z ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

wrzesien, rotr rypin ponad 18 tys, bialko 3,05, tluszcz 4,26, cena- 0,89zl netto

nie myślicie o odejściu? Z tego co słyszę rypin już dłuższy czas zaniża mocno cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0303    50

nie myślicie o odejściu? Z tego co słyszę rypin już dłuższy czas zaniża mocno cenę.

 

bedzie trzeba cos zrobic bo tu juz bedzie trzeba dokladac do interesu, ciezka sprawa w aktualnym okresie,  sierpc nie chce nowych dostawcow, co gorsza z pewnych info wiem ze jeszcze cena spadnie w rypinie a fakt jest taki ze podobno wszystko idzie na biezaco z magazynow. jestem tylko ciekawy ile dostaja Ci ktorzy nie naleza do spoldzielni i sa na umowach a nie cenniku, prezes byl pazerny na mleko a teraz odbija sobie swoje bledy na dostawcach 

Edytowano przez tomek0303

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

dowiedz się dokładnie czy sierpc nie przyjmuje. Ci którzy przeszli u mnie do mlekovity chcieli najpierw do sierpca ale ich nie chcieli ale w tamtym tygodniu byli u nich ze sierpca że jednak by ich przyjęli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krycha123    2

uważaj z tym odejściem ja odeszłem z masmalu bo nie zgodziłem się na nowe warunki umowy i cennik w/g umowy mam 1 miesięczne wypowiedzenie a żadnej reakcji ze stony masmalu nie bylo teraz sie dowiaduje że mam płacić 3 wypłaty za mleko taką kare .idędo prawnika  głupie zagrywki z ich strony mogą zrujnować moje gospodarstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosacki    11

Dostawcy Mlekpola kupujcie lodówki!! !Mlekpol zacznie płacić serami za mleko. Info z dzisiaj od kierowcy. Ostatnio cena spadła o 5 gr i teraz również ma spaść(aktualnie nie wiadomo o ile) a dodatkowo wszyscy będą mieli obowiązek wykupić sery z Mlekpolu w zależności od ilości wyprodukowanego mleka. Szczegóły nie są jeszcze znane

co ty pier**lisz? słuchaj dalej kierowcy !!!! cenna spadła o 5 gr i nic niewiadomo jeszcze czy coś dalej w dół. HAHA z tymi serami to żeś zawalił były paczki po 40 zł i nie dla wszystkich starczyło w tym może też będa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Skup mleka Korczew - oddają do mlekowity bez parametrów, 6 tys litrów, cena 1,17zł - obniżka o 6 gr.

Jeden dostawca przekroczył już limit o 5 tys a do kwietnia pół roku... mają ludzie pomysły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Od ciotki słyszałem, że sąsiad we wsi 2 razy odmówił przyjęcia paczki i miał 2 razy pozaklasowe mleko po badaniu. Przypadek czy taka zagrywka mogłaby być możliwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t1987    1

a co do mlekovity i tego mleka z litwy kierowca mówił ze codzien przyjezdza ale 1 a moze 2 cysterny z tym mlekiem... no w miesiacu moze i sie nazbiera to 25-25 cystern hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Rolstudent u mnie też zabierają w nocy i 2 razy maiłęm, powiem ze sowiety wyjadaly sie serami o jakich my w sklepach mozemy pomarzyc, i nie mam nic przeciwko takim paczkom, kiedys w zlewniach był nabial jak pamietam, a co do ceny nie ma czego narzekac dzis odebralem fakture 1,43.
Kwote kupowalismy po 30 gr.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

@kosacki i @rolstudent w sprawie tego ma zebrać się rada więc fakt faktem jeszcze nic nie wiadomo ale takie są plany, a cena i tak spadnie, bo przecież Mlekpol coś buduje w Grajewie. Chyba to linia do proszkowania mleka, albo jakiś magazyn, ale dokładnie nie wiem co to. To dla nich tylko czysty zysk, bo dla każdego potrącą po parę stówek a dla nich zostaną setki tysięcy. Na przykład 1000 rolników ma średnio 10tys litrów mleka miesięcznie, a jak wiadomo jeden ma 5tys, drugi 17tys a trzeci 8tys i gdy dla każdego potrącą 5 gr to zbierze się okrągła sumka 500tys zł. W sumie te sery to nawet są niezłe więc takie paczki mogą dla mnie przychodzić, chociaż niektórzy mówili że są niedobre. Ale to przesada aby nakazywać kto ile ma brać. Kiedyś kierowca nam dał całe pudełko śmietany bo było z krótkim terminem ważności i co do czego to prawie wszystko rozdaliśmy rodzinie. Nie mam zamiaru rozdawać to sąsiadom i żeby potem mówili że nie dobre i inne rzeczy. Co z tym będzie okaże się później ale sam bym wolał aby to się nie sprawdziło.

@Thomas2135 niedawno słyszałem od brat ciotecznego, który dostarcza mleko do mleczarni niedaleko mnie(nie chce podawać do jakiej to mleczarni), że ktoś z mleczarni ma do niego przyjechać. No i przyjechał i prosił aby starał się o miejsce do rady powiatu. On się nie zgodził i na drugi dzień wyniki za mleko przyszły ostro naciągnięte. Tylko nie pamiętam czy po somatycznych czy po bakteriach dali mu popalić, więc dla nich to nic nadzwyczajnego


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Jak dla mnie to gadasz głupoty, dali po bakteriach jak zrobił tak ma.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

wrzesien, rotr rypin ponad 18 tys, bialko 3,05, tluszcz 4,26, cena- 0,89zl netto 

 

za wrzesień 39 000 lit białko 3,4 cena 1,5403 zł ryczałt mlekpol

 

To jakiś żart czy taka rozbieżność cenowa spowodowana ilością jak i białkiem (innych parametrów do porównania brak).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Produkty wytwarzane na eksport są bez porównania lepsze od tych na krajowy rynek. Nie zdziwię się, jeśli te sery i inne produkty byłyby smaczniejsze od krajowych. Kiedyś kumpel opowiadał, że jego siostra pracowała w wytwórni soków Kubuś. Do produkcji soków eksportowanych do ruskich wykorzystywano najlepszej jakości owoce i warzywa. Na kraj szły takie wybrakowane i gorszej jakości. Sok na eksport był nieporównywalnie lepszy do tego kupionego u nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Szkoda tylko ze teraz nie pobieraja prób tak jak przy eksporcie do Rosji. Fajne to było co odbiór próba i wynik. Byl jakis podglad na stado.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

To u nas tym oto wlasnie sposobem do hajnówki uciekło sporo ludzi.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W Mlekovicie zrobili to samo tak już z miesiąc temu. Wcześniej próby 2 razy w miesiącu, ale to tez było lipne. Kierowcy są przekupni jak diabli i biorą w łapę za pobranie próbki z innego naczynia niż schładzalnik. Podobno we wsi tak robią,  że dawali stówę i oddawali co chcieli. Ile razy to kierowca się pytał czy mleko mam dobre, bo wziąłby jeszcze jedną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!
       
      Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.
       
      Pozdrawiam,
       
      Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj