Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

niestety kolego Twoja teoria że wszystko musi zbankrutować żeby było lepiej jest błędna 

masz przykład na sobie , położyłeś produkcję wyprzedałeś ziemię i co pójdziesz za parobka 

taka sprawiedliwość społeczna to już była i też ludzie podziękowali 

lata pracy przed nami i trzeba mądrych ludzi do tego żeby poprawiać powoli to co jest 

kapitalizm jest okrutny  i nie wszystkim daje lekki chleb ....choć wielu marzy  ;)

 

zrozum głabie ze nic o mnie nie wiesz i skoncz o tym parobku

poza tym parobek to dobra fucha jak narazie bo mam teraz 4 tys na reke :D

wole niz krowy doic piatek swiatek i niedziela za duzo mniej :D

jestem pewny ze na czysto masz mniej bogaczu :D

a bankructwo jest blisko, ja juz sie zabezpieczam i tobie tez radze

nasłuchałes sie bajek o latach pracy, to nic nie zmieni, ten okret juz przecieka i tonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

wiecie to jest wątek o kwotach mlecznych a nie o nabijaniu sobie postów na temat który nijak się nie ma to w/w. Powiem tak nie wiem czy się chwalisz czy się żalisz że 4 tys. zarabiasz bo to przecież też wcale nie za dużo i czy też masz to na czysto.... Poza tym nikt nie widział Twojego paska.... Nie obrażajcie się na wzajem bo to nie ładnie .... Skoro nie pracujesz przy krowach bo jak zrozumiałem pracujesz w inny sposób więc nie masz pojęcia nt. 

Wróćcie do tematu jak coś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ale pracowalem przy krowach wiec mam porownanie

i nadal obrabiam ziemie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

zrozum głabie ze nic o mnie nie wiesz i skoncz o tym parobku

poza tym parobek to dobra fucha jak narazie bo mam teraz 4 tys na reke :D

wole niz krowy doic piatek swiatek i niedziela za duzo mniej :D

jestem pewny ze na czysto masz mniej bogaczu :D

a bankructwo jest blisko, ja juz sie zabezpieczam i tobie tez radze

nasłuchałes sie bajek o latach pracy, to nic nie zmieni, ten okret juz przecieka i tonie

Ty i te Twoje 4 tys. Świat za to kupisz. Jak cię wypier**** z roboty to Ci żebranie zostanie. Przy krowach w razie ostateczności jedną sprzedajesz i jedziesz dalej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

to pójde do innej roboty głabie, jak ktos cos potrafi to nie musi podgladac swiatek piatek i niedziele na krowy

cos mi sie zdaje ze nie tylko jedna sprzedasz i to po 3zł za kg :D

zeby nie było, szanuje kazda prace, ale cwaniaczków typu kozulek czy pawelol NIE

Edytowano przez ventador

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

@Vantador mylisz pracę z zamiłowaniem coś czego nigdy nie poznasz, ktoś kiedyś napisał tutaj na forum że jak robisz to co lubisz to jest z tego największa satysfakcja (coś w tym stylu). Widzę że tego nie ogarniasz.... "Pójdę do innej pracy" optymista jak Ci się uda chyba że jesteś fachowcem w swoim zawodzie... Z drugiej strony piszesz że to wszystko musi się w pył obrócić - pesymizm to jak to z Tobą jest. Pisząc że tutaj potrzebny jest kataklizm or coś w tym rodzaju wynika że jesteś niezadowolony z życia więc tutaj sprawdza się bodajże badanie że ludzie nie piszą / mówią prawdy (zawyżają) o swoich zarobkach czyli te Twoje 4 tys. to mooooocno naciągane... Skoro tak dobrze przędziesz w swojej pracy po co obrabiasz ziemie... Że Ci się chce i masz jeszcze na to czas (czyli zamiłowanie więc czemu ganisz mleczarzy ?) ..... Poza tym na tą swoją wypłatę nie pracujesz pewnie 40 godzin tygodniowo więc... Ty jesteś nadczłowiek ...  

Każdy coś potrafi nie ma czym się chwalić ...

Twoja historia przypomina mi faceta którego spotkałem przy okazji jakieś awarii w warsztacie samochodowym bodajże też się chwalił że jedzie do Niemiec na 3 tygodnie i wraca z 4 tys. (jaka zbieżność wszyscy zarabiają 4 tysie).... W Niemczech wyżywienie wieczorkiem piwko etc... A i w tym warsztacie dobrze był podchmielony ciekawe czemu skoro tak dobrze zarabia nie musi topić tego szczęścia w kieliszku.... Później jak on odszedł ktoś powiedział baju baju...i to była najlepsza pointa do jego wcześniejszej wypowiedzi...

Wiem że za chwilę włożysz mnie to tego samego pudełka co kolegów powyżej ale cóż mam rację ? Czy może zazdrość przeze mnie przemawia ? aha i żeby było jasne nie nazywam Cie tak jak Ty kolegów powyżej .... Jeden z modów ma ciekawą sentencję podpisaną poniżej jego postów (jakiś razor czy coś tam) choć młody ....  warto czasem ją sobie przyswoić 

@PawełWLK już to pisałem wcześniej ale nie mogłem się powstrzymać , na tym kończę...

Edytowano przez aster453
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

to pójde do innej roboty głabie, jak ktos cos potrafi to nie musi podgladac swiatek piatek i niedziele na krowy

cos mi sie zdaje ze nie tylko jedna sprzedasz i to po 3zł za kg :D

zeby nie było, szanuje kazda prace, ale cwaniaczków typu kozulek czy pawelol NIE

czyli już cię wywalili  :D  :D  :D ...     dostałeś po trzech miechach te 4 tys to dotarło 

co potrafisz ? wróżyć nawet nie umiesz  :P

piach teleportujesz na księżyc ? 

kto pamięta oszołoma koma 666 - tego nie zdziwi ten koleś bo to tylko klon 

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Panowie skończcie bo dyskusją tego nazwać się nie da tylko dziecinnym obrzucaniem się błotem. Kryzys idzie duży, i to praktycznie we wszystkich branżach. Nie ma się co cieszyć że ktoś ma gorzej, albo będzie miał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

najgorsze są właśnie takie trolle co nic nie mają do powiedzenia w temacie tylko jakieś zwidy 

nierób który wszystko położył na łopatki  a obwinia za to cały świat 

 

ceny mleka na razie nie są tragiczne, jak się popatrzy na inne branże nie jest lepiej 

czas pokarze co dalej , nikt tu nic nie przewidzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jakoś nie widzę żebyś garnął się do płacenia ZUSu, dochodowego a po dopłaty rączki też wyciągasz. Spróbuj może bez tych dodatków dla rolników gospodarzyć i porozmawiamy poźniej.

Gospodarstwo 20 ha . Ziemia 20 x 20 tyś = 400 tyś. Najtanszy ciągnik na rynku 100 tyś , dwie przyczepki , jakieś maszyny do tego i inne dupersznity rownież 100 tyś.,. Budynek gospodarczy typu stodoła 150 tyś i typu garaz 100 tyś. .

Lącznie stanowi to koszt 850 tyś zł.  Kredyt na 3% daje 25 tyś zł odsetek rocznych , dobrze było by spłacić kapitał za swojego zywota , więc powiedzmy 40 lat. CO  daje kwotę 20 tyś zł rocznie . 

Na gospodarstwie pracuje mąz z żoną i w/g ciebie ubezpiecza się w ZUS płacac od dwóch osób 20 tyś zł. 

Czyli 65tyś to minimalny koszt stalych corocznych opłat. , do tego dolicz koszt nawozów . paliw . środków ochrony roslin, i wielu innych dupereli  , dodaj do tych 64 tyś i zapisz w grubej książce , na tyle grubej , by pierdonąc się nią w głowę i doznac oświecenia, zauważajac bezsens dyrdymalów o ZUS-ie i podatku dochodowym. znając ceny i wydajnośc z ha podstawowych płodów rolnych.

Powinieneś również wiedzieć że rolnicy nie są idiotami i podobnie jak przedsiębiorcy sprzedający np. gadżety i żarcie nad morzem , będac w systemie ZUS , będa mogli zawieszac i odwieszac dzialalność . Tym sposobem odwieszą ją w  kwietniu , a zawiesza z koncem lipca i ZUS poza tym okresem chuia zobaczy nie składke. W tym 4 miesiecznym okresie dzialalniości , należy być jeszcze ze dwa miesiące na chorobowym , w tym czasie nie płacąc ZUS , pobierajac świadczenie, które z palcem w dupte starczy na okres skladkowy.

Od dopłat proszę się odpierdylić, bo dostajemy je z funduszu unijnego i zgodnie z dyrektywami zabronione jest grzebanie przy nich brudnymi łapskami fiskusa.

] na koniec , ciągle straszysz podatkiem dochodowym , chyba nie rozumiejąc, że jak sama nazwa wskazuje związany jest z placeniem podatków od zyskow. 

Na prożno ich szukac , a jeśli nawet są to nikt z nas nie jest idiotą by zamiast je  inwestowac nosić w zebach do fiskusa. 

Tenże fiskus musiał by zwiekszyć znacząco rzesze nierobów tam zatrudnoinych gdyz 1,4 mln gospodarstw , to niezly temat do ogarniecia. ,

Edytowano przez xemit
  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Kretynowi nie przetłumaczysz bo nie odniesie się do argumentów tylko powtórzy pierdoły które pieprzył wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

najgorsze są właśnie takie trolle co nic nie mają do powiedzenia w temacie tylko jakieś zwidy 

nierób który wszystko położył na łopatki  a obwinia za to cały świat 

 

ceny mleka na razie nie są tragiczne, jak się popatrzy na inne branże nie jest lepiej 

czas pokarze co dalej , nikt tu nic nie przewidzi 

 

najgorsze sa własnie takie trolle...

:D :D :D :D

nikt tu nic nie przewidzi :D

raczej taki jak ty to napewno nie :D

 

xemit

dobrze piszesz

ale uwazaj na kozulka bo on wyczaruje zaraz jakas teorie na twoj temat ;)

wiesz, a to jakies łopatki (moze mu chodzi o łopatki w turbinie :D )

albo inne płytkie historie

 

a co do ceny mleka

w moich stronach po 99groszy do wypłaty za ok 5 tys litrów

mało tego, juz nasi kochani zachodni sasiedzi wkraczaja do gry, a konkretnie to zaproponowali lokalnej mleczarni ze beda przywozic na miejsce mleko z niemiec po 95 groszy :D kazda ilosc byleby Polaka wykonczyc

Edytowano przez ventador

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

No więc tu może być największy problem. I nie chodzi tu o to aby wykończyć rolników. Bardziej im chodzi żeby wykończyć nasze mleczarnie. Na rynku nagle zrobiło się ciasno, a wiecie co będzie jak mleczarnia komuś plajtnie. Te czasy że się zaraz inna wbiła w to miejsce to już historia. A wtedy co za różnica kto jakie ma koszty jak odbiorcy nie ma i mleko w kanał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabus55    55

Gospodarstwo 20 ha . Ziemia 20 x 20 tyś = 400 tyś. Najtanszy ciągnik na rynku 100 tyś , dwie przyczepki , jakieś maszyny do tego i inne dupersznity rownież 100 tyś.,. Budynek gospodarczy typu stodoła 150 tyś i typu garaz 100 tyś. .

Lącznie stanowi to koszt 850 tyś zł.  Kredyt na 3% daje 25 tyś zł odsetek rocznych , dobrze było by spłacić kapitał za swojego zywota , więc powiedzmy 40 lat. CO  daje kwotę 20 tyś zł rocznie . 

Na gospodarstwie pracuje mąz z żoną i w/g ciebie ubezpiecza się w ZUS płacac od dwóch osób 20 tyś zł. 

Czyli 65tyś to minimalny koszt stalych corocznych opłat. , do tego dolicz koszt nawozów . paliw . środków ochrony roslin, i wielu innych dupereli  , dodaj do tych 64 tyś i zapisz w grubej książce , na tyle grubej , by pierdonąc się nią w głowę i doznac oświecenia, zauważajac bezsens dyrdymalów o ZUS-ie i podatku dochodowym. znając ceny i wydajnośc z ha podstawowych płodów rolnych.

Powinieneś również wiedzieć że rolnicy nie są idiotami i podobnie jak przedsiębiorcy sprzedający np. gadżety i żarcie nad morzem , będac w systemie ZUS , będa mogli zawieszac i odwieszac dzialalność . Tym sposobem odwieszą ją w  kwietniu , a zawiesza z koncem lipca i ZUS poza tym okresem chuia zobaczy nie składke. W tym 4 miesiecznym okresie dzialalniości , należy być jeszcze ze dwa miesiące na chorobowym , w tym czasie nie płacąc ZUS , pobierajac świadczenie, które z palcem w dupte starczy na okres skladkowy.

Od dopłat proszę się odpierdylić, bo dostajemy je z funduszu unijnego i zgodnie z dyrektywami zabronione jest grzebanie przy nich brudnymi łapskami fiskusa.

] na koniec , ciągle straszysz podatkiem dochodowym , chyba nie rozumiejąc, że jak sama nazwa wskazuje związany jest z placeniem podatków od zyskow. 

Na prożno ich szukac , a jeśli nawet są to nikt z nas nie jest idiotą by zamiast je  inwestowac nosić w zebach do fiskusa. 

Tenże fiskus musiał by zwiekszyć znacząco rzesze nierobów tam zatrudnoinych gdyz 1,4 mln gospodarstw , to niezly temat do ogarniecia. ,

 

A kogo obchodzi wydajność i ceny płodów rolnych, tak samo co obchodzi kogoś jaką wydajność mają pracownicy/maszyny firmy XYZ, albo jaka jest cena na wyprodukowany towar, przedsiębiorca ma obowiązek płacić ZUS i podatek dochodowy i tyle. Czy wyobrażasz sobie, żeby przedsiębiorca od którego kupujesz nawozy nie płacił podatku dochodowego, przecież on też może powiedzieć że ma za niski dochód, ale chwila przecież jak ma niski dochód to zapłaci też niski podatek więc w czym problem? Tak samo byłoby na wsi niski dochód bo niska wydajność i ceny to niski podatek, a nie stały niezależnie od dochodu. więc czego tu się bać bo nie rozumiem? Jeszcze można sobie odliczyć odsetki od tego kredytu kredytu jako koszt uzyskania przychodu, a tak d_pa. Tym bardziej, że nikt nie wie tak na prawdę jaki dochód mają rolnicy bo niewiele gospodarstw prowadzi rachunkowość. Gdyby płacili podatek dochodowy to wreszcie można by się tego dowiedzieć, a nie opierać się na jakichś wyliczeniach GUS-u wziętych z kosmosu. Gdyby te dochody okazały się niskie to przynajmniej mieszkańcy miast dowiedzieliby się jak kokosy są na wsi.  Nie wiem w jaki sposób ten zaradny rolnik, który zawiesiłby działalność miałby cokolwiek sprzedać w okresie od lipca do kwietnia roku następnego, ani żywca, ani mleka nie uda mu się przetrzymać tak długo.

Ktoś wcześniej dobrze napisał, że te dopłaty to taka raczej rekompensata, kiedyś nie było dopłat i jakoś ludzie żyli i kto chciał to się rozwijał, wszelka pomoc unijna doprowadziła do wzrostu czynników produkcji na wsi,a więc spowodowała  w znacznej mierze tylko większe przepływy finansowe, i tylko dużo wymagań narobili, które trzeba spełnić bo już straszą, że jak nie to zabiorą ileś procent dopłaty. Można oczywiście nie brać, ale teraz to już ciężko, gdy już jesteśmy w takim stopniu uzależnieni od nich ponieważ dla wielu dopłatu to być albo nie być, bez nich niektórzy na wiosne by w pole nie wyjechali. 

@krassus to chce koniecznie nabić sobie dużo postów w krótkim czasie, w każdym temacie ma coś do powiedzenia, ale w żadnym nie wypowiada się na temat tylko próbuje dowalić innym użytkownikom jacy to oni niezaradni i nie myślący, natomiast on to jest ten co pozjadał wszystkie rozumy wszystko przewidział i teraz tylko siedzi przed kompem i się śmieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kp38    8

No więc tu może być największy problem. I nie chodzi tu o to aby wykończyć rolników. Bardziej im chodzi żeby wykończyć nasze mleczarnie. Na rynku nagle zrobiło się ciasno, a wiecie co będzie jak mleczarnia komuś plajtnie. Te czasy że się zaraz inna wbiła w to miejsce to już historia. A wtedy co za różnica kto jakie ma koszty jak odbiorcy nie ma i mleko w kanał.

 

Ta Pawel wykącza mleczarnie ale rolnikow tez tak jak w moich stronach to maja i po 100tys udziałów

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert8245    24

Dokładnie tak jak mówi @kabus55, wprowadzić dochodówkę i wtedy okaże się jaka będzie nadwyżka bezpośrednia. Zakładam się, że wielu rolników kwalifikowało by się do otrzymania zasiłku gdyż mieli by niski dochód na osobę :D Dobrze wiemy że dopłaty były wprowadzone w celu zapobiegnięcia wzrostowi cen żywności ale tu zonk, fundusze z kasy unijnej idą a żywność drożeje i winny nadal rolnik :D błędne koło. Rozwiązaniem byłyby dopłaty do produkcji, ale wątpię że ktoś da to radę przeforsować ;) ZUS w rolnictwie to temat rzeka, którym popłynęliby Ci którzy nie są rolnikami fizycznymi tylko przechowywani są w KRUS-ie. Mam tu na myśli ludzi posiadających +/- 5ha ziemi oddane w dzierżawę, aby tylko płacić KRUS a pracujący zawodowo gdzie indziej (taxi i inne pierdoły). Do unormowania pracy KRUS-u potrzeba usprawnionej definicji rolnika, która nie będzie związana tylko z posiadaniem ziemi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A kogo obchodzi wydajność i ceny płodów rolnych, tak samo co obchodzi kogoś jaką wydajność mają pracownicy/maszyny firmy XYZ, albo jaka jest cena na wyprodukowany towar, przedsiębiorca ma obowiązek płacić ZUS i podatek dochodowy i tyle. Czy wyobrażasz sobie, żeby przedsiębiorca od którego kupujesz nawozy nie płacił podatku dochodowego, przecież on też może powiedzieć że ma za niski dochód, ale chwila przecież jak ma niski dochód to zapłaci też niski podatek więc w czym problem? Tak samo byłoby na wsi niski dochód bo niska wydajność i ceny to niski podatek, a nie stały niezależnie od dochodu. więc czego tu się bać bo nie rozumiem? 

Widzisz drogi kolego , jest jedna podstawowa róznica. 

Producent towarów przemysłowych, sporządza bilans , gdzie ujętę są wszelki koszty działalności , oraz płace pracowników i nieszczęśliwy ZUS . Na tej podstawie szacuje cenę finalnego produktu , wystawiajac go do sprzedaży.  jeśli się w zaden sposób nie bilansuje może przenieśc produkcję np . do Chin , lun zarejestrować dzialalnośc w krajach , ktorych aparat fiskalny ma dużo mniejszy apetyt.

Stąd np wyroby,  Amica , Jaxon , Manta ,Cersanit i 80 % pozostalych na rynku, to najczęsciej zlecona Chinszczyzna , która jest zwykłą działalnością handlową i nie ma nic wspolnego z produkcją..  Czy uważasz ze tak można prowdzić dzialalnoć rolniczą?

Rolnik sprzedaje , przepraszam pozbywa sie swoich produktów za odplatnościa , której wysokośc ustalana jest ot tak , bez uwzględniania jakichkolwiek czynnikw warunkujacych ten plon oraz kosztów. Bo jak rozumieć cenę worka ziemniaków, zbliżoną do ceny samego worka , jak rozumiec cenę całego busa ziemniakow, gdzie wjazd na giełdę pzrewyższa wartośc zapakowanego towaru , jak rozumiec wartośc tych ziemniakow , skoro cały zestaw jestmniej warty jak butelka lichej wódki i słaoijka sledzi ?

Nie spotkalem się z sytuacją , by kupując nawozy, ciągniki bądz inne dobra, spotkała mnie sytuacja bym ustalał cenę za ktorą aktualnie mam kaprys nabyć oferowany towar.  Czyżby spzredaż nowych ciagnikow miala się tak dobrze i nie zalegaly placów , podobnie jak zboze magazynów? Lub wzorem np ziemniakow, ciągniki kosztowaly dzisiaj po 100 tyś /szt , za dwa miesiace 20 tys , by za kolejny rok osiągnąc cene 250tyś? Czy moze jednak producent ciagnika , wie ile na jego produkcję  wydał i ju z na lini produkcyjnej okresla jego cenę , uwzględniającą okreslony zysk . Sprzedawca tego ciągnika , ma również okresloną marżę i zależnie od kosztów własnej dzialalności , może dokonać upustu , ale tylko w okreslonych widelkach , zawsze będących ułamkiem tej marży.

 

Żaden przedsiębiorca nie ma obowiązku płacić podatku dochodowego w wypadku jeg braku. ucieczką przed nim sa choćby inwestycje , stad i ja nie mam przed nim obaw.

A co ma wydajnośc i ceny. Sprawa jest bardzo prosta , Rolnictwo , to specyficzna gałąz produkcji , gdzie ilośc towaru z jednośtki powierzchni jest ograniczona. Nie mozna wzorem przemyslu , wprowadzic np. 3 zmianowej produkcji rzepaku , a skala inwestycji i ich wielkośc z góry deteminuje straty,, gdyz kapitalochlonnośc rolnictwa , jest dramatycznie wysoka i nikt o zdrowych zmysłach nie znajdzie w nim dochodu., stąd i takiego podatku nigdy nie wprowadził , ani nie wprowadzi żaden z inistrow finansów.

Pozostaje mi tylko jako puente , uzyć slów slynnego polskiego pisarza , "wszyscy byli wyje--ni , nawet księza kapelani" , ktory obrazuje stan naszego rolnictwa , na zielonej wyspie zwanej Polską, a całej reszty,celnie ujety  slowami klasyka "ch*j, d*pa i kamieni kupa"

Edytowano przez xemit
  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2149

      Xemit  Twoje wszystkie wypowiedzi,dotyczące wszelkich tematów czytam z wielką przyjemnością :rolleyes:  ..    sudowia suwałki b 3  t 3.9 7000 l złotówka i chyba trzy setne grosza na ręke,a to nie koniec,miłego dojenia :blink: :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

. "ale zniesc nie moge typa ktory bedzie mi przez caly dzien opowiadal jak w rolnictwie ciezko i nieoplacalnie, ale na antene i abonament go stac."

Bo krew mnie zalewa , jak czytam tego typu opinie . Najczęsciej powielane przez jakiegoś pikusia , kubusia albo innego misia kolorowego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

A olać takie opinie. Człowiek je głoszący nigdy nie będzie szczęśliwy bo na każdym kroku spotka JD, NH czy inną markę za dziesiątki tysięcy zł. On na taki luksus musiałby wydać 20letni urobek swego nędznego życia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ze też nie razi go nowa tokarnia w zakładzie kół zębatych , dystrybutor piwa w piwialni , kuter u rybaka bądz samolot pasazerski w jakiejś prywatnej lini lotniczej.

Kut-s musi sie czepic ciągnika, nie wspominając nędznej anteny i abonamentu za 5 dych,

Czy w/g niego całe zycie mam chodzić za konskim ogonem , a zamiast swieżej cielęciny na kanałach porno , oglądać obwisle cyce swojej 70 letnirj żony?

Edytowano przez xemit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Ze też nie razi go nowa tokarnia w zakładzie kół zębatych , dystrybutor piwa w piwialni , kuter u rybaka bądz samolot pasazerski w jakiejś prywatnej lini lotniczej.

Kut-s musi sie czepic ciągnika, nie wspominając nędznej anteny i abonamentu za 5 dych,

Czy w/g niego całe zycie mam chodzić za konskim ogonem , a zamiast swieżej cielęciny na kanałach porno , oglądać obwisle cyce swojej 70 letnirj żony?

Z ubabranego w gnoju chłopa, ciemnego jak d*pa murzyna, biednego jak mysz kościelna nastąpiła ewolucja w ubabranego w gnoju chłopa na nowym ciągniku za setki tysięcy, ciemnego jak d*pa murzyna, bogatego bo na garnuszku UE. Czy się urodziło czy nie kasa z dopłat jest a ciągniki za półdarmo dają a na to wszystko pracują miastowi. Na tokarnię i dystrybutor właściciel ciężko pracował, my ciągniki dostaliśmy niemal gratis. 300 tys zł zwrotu, 75 tys a teraz 100 dla młodego rolnika - wszystko za nic, za to że się pracuje jak pracowało. Taki we łbach mają obraz rolnika. 

 

Tak, mamy za końskim ogonem chodzić i pod żadnym pozorem nie możemy mieć lepiej niż choćby najbiedniejszy z obywateli miasta. Tak jak ksiądz ma żyć w ubóstwie, rolnik ubabrany w gnoju a miastowy praca 8h i ani minutki dłużej a na weekend na wieś po świeżą cielęcinkę - znaczenie niech każdy sobie sam określi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj