Polecane posty

PawelWlkp    726

No tak właśnie to działa, a w tej waszej komunie te wasze prezesy chyba zapomnieli, że jak się pojawia nadwyżka towaru to cena dołuje. W lutym w trzodzie cena przez 3 tygodnie spadła o 30% z powodu embarga, w mleku troche wolniej ale pewnie podobnie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mruczusia    122

czy ktoś z was oddaje mleko do Kurowa (firma Lactalis Polska)?

czy zostaną wam obniżone ceny mleka od 16 października ? o ile? i jaka cena podstawowa mleka wam wychodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Najwięcej to szczekają tutaj ludzie którzy mają mało mleka i przewidują że tacy co mają 70-150 krów najszybciej upadną bo mają duże koszty produkcji, tylko każdy zapomina o tym że o tyle co mają wieksze koszty rekomensuje dopłata za ilość i jakoś nie widać tutaj żali tych co oddają powyżej 40 tys. miesięcznie tylko tych co mają <=10 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yage    2

czy ktoś z was oddaje mleko do Kurowa (firma Lactalis Polska)?

czy zostaną wam obniżone ceny mleka od 16 października ? o ile? i jaka cena podstawowa mleka wam wychodzi?

Ja oddaję do Siemiatycz (również Lactalis Polska), ale o żadnej obniżce nic nie słychać. Przy powyżej 20 tys białko 3,6 tłuszcz 4,4 1,46 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Ja oddaję do Siemiatycz (również Lactalis Polska), ale o żadnej obniżce nic nie słychać. Przy powyżej 20 tys białko 3,6 tłuszcz 4,4 1,46 brutto

W mlekpolu to takich parametrów chyba nigdy sie nie osiągnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej to szczekają tutaj ludzie którzy mają mało mleka i przewidują że tacy co mają 70-150 krów najszybciej upadną bo mają duże koszty produkcji, tylko każdy zapomina o tym że o tyle co mają wieksze koszty rekomensuje dopłata za ilość i jakoś nie widać tutaj żali tych co oddają powyżej 40 tys. miesięcznie tylko tych co mają <=10 tys.

 

gospodarze którzy utrzymują 70-150 krów to nie mają czasu żeby siedzieć na AF :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Mam 81, maszyny nowe, garaże nowe, mleczarnia spóldzielcza która nie należy do wyrywnych w cenie i nie widać żebym nie miał za co żyć a cenę mam taką gdzie np. W mlekovicie miałbym przy 10 tys. L. A mam około 50 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

^ Co innego mieć 80 krów już ładne parę lat, a np. wybudowaną oborę 2 lata tamu, nakupione jałówek czy tam ziemi, maszyn i wszystko na krechę.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Ziemię można kupować tylko jak ktoś ci krzyczy po 50 tys. Za ha lub więcęj to nie lecisz z gębą na pączki i kupujesz tylko czekasz aż zejdzie z ceny na 20-30 tys., nawet jak jakiś napaleniec ci wykupi tą ziemię to jak pojawi się następna to już nie kupi znów za tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

właśnie o to chodzi że kupi bo ma już ponad 100ha i co roku bierze wszystko co się pokaże. A takich jak on w okolicy kilku. To już nie te czasy że można się targować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Źle mówisz, brał jak miał mleko po 1,80 w zwyż a nie mniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Brał i brać będzie jak nie on to ktoś inny kto ma np trzodę, drób. , Tanio można kupić tam gdzie nie ma komu ziemi robić, u mnie za dzierżawę trzeba dać 500zł a dopłaty właściciela, kupić można za minimum 50k, oczywiście jak ktoś sprzedaje bo ziemi jak na lekarstwo, a np. 25km dalej można kupić piach po 10k za hektar a nawet i taniej bo nie ma chętnych na ziemię.

Edytowano przez st220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaca19855    11

U mnie tez tak- na miejscu po 40-50 juz chodzi a 25km dalej po 10 -15 kupiłem 7 ha. Lepiej sie przejechac kilka razy w roku niż płacić 4 razy tyle :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Źle mówisz, brał jak miał mleko po 1,80 w zwyż a nie mniej...

nie ma u nas takich mleczarni co by tyle płaciły. Maks co można było wyciągnąć w najlepszym czasie to 1.70. Teraz spadło na 1-1.40 i co na ceny ziemi to nie wpłynęło kupno po 50tys a dzierżawa 2tys za hektar. Ci co mają ponad 100ha sieją dużo rzepaku kukurydzy pszenicy buraków do tego mleko byki czy świnie. Dużo źródeł dochodu duża kasa. Sprzęt nowy to teraz o ziemię walczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mruczusia    122

Ja oddaję do Siemiatycz (również Lactalis Polska), ale o żadnej obniżce nic nie słychać. Przy powyżej 20 tys białko 3,6 tłuszcz 4,4 1,46 brutto

ja z tego co wiem to już u mnie 3 razy obniżyli a mleko jest ok i obniżyli teraz o 7 gr z ceny podstawowej a normalnie wychodzi jakieś 1,05 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

przy jakiej cenie zwijacie interes i likwidujecie krowy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert8245    24

Jeżeli jesteś z rady nadzorczej jakiejś OSM to znikaj stąd :P Jeżeli spadnie do 75-80gr netto na dłużej niż rok to do widzenia i żegnamy interes ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Takiej granicy nie ma raczej nikt,bo każdy robi to z myślą o zyskach a nie stratach. Poza tym koszty będą spadać, zboże tanieje, jak się kiepska cena zbóż utrzyma na dłużej to nie  bedzie alternatywy więc trzeba będzie pchać ten wózek. Hodowla opasów też średnio pewna i dochodowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

zależy ile kto ma zapasu kiszonki. Jak cena poleci całkiem to nie kupi się nawozu. Za dopłaty będzie się żyć. Ropę kupi się za sprzedane byki. Rok można tak przetrwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Zaraz, zaraz. To żaden z Was nie zrobił podczas hossy na mleko zapasu gotówki, że tak już robicie scenariusze z czego będziecie żyć?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

przeciez kupowali hektary po 50 tys albo dżon diiiryy to jak mogli zrobic zapas ?

oni na hossie zrobili debet a nie zapas :D

oczywiscie nie wszyscy, mówie tu o tych rozwojowych :D

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22pawel22    0

panowie kazdy pisze o granicy oplacalnosci ale prawda jest taka ze 1 zl tacy do 20 krow zwina interes bo nie stac ich bedzie na rozwoj, maszyny i po pewnym czasie beda tak w tyle ze na chleb nie wyrabia - nie obrazajac nikogo bo sam jestem w tej grupie - a sam traktor nowy 200 tys i co splacac 10 lat bezsens

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj