Polecane posty

rafcik18    1
O jakiej przyjemności kolego mowisz o wstawaniu o 4 rano albo i wcześniej i dojeniu krów przez pare godzin i wieczorem to samo ?

 

A ja powiem tak prowadzę gospodarstwo 60 ha i mam 70 sztuk bydła w tym 33 krowy i nie wstaje o czwartej rano tylko o siódmej , to zależy jak kto przyzwyczai bydło, a wyniki są dobre bo wydajność 9000 litrów. I co można ?

 

A co do opłacalności to przede wszystkim trzeba liczyć skrupulatnie koszty. W produkcji mleka najwięcej oszczędności trzeba szukać w paszach.

Edytowano przez rafcik18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

No i eksport rusza moze jednak nie bedzie tak zle:) dopiero w radio mowili ze na poczatek 200tys ton przez bialorus idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

A ja powiem tak prowadzę gospodarstwo 60 ha i mam 70 sztuk bydła w tym 33 krowy i nie wstaje o czwartej rano tylko o siódmej , to zależy jak kto przyzwyczai bydło, a wyniki są dobre bo wydajność 9000 litrów. I co można ?

 

A co do opłacalności to przede wszystkim trzeba liczyć skrupulatnie koszty. W produkcji mleka najwięcej oszczędności trzeba szukać w paszach.

 

Ty wstajesz o 7 a matka z ojcem o 5. Szkoła się zaczęła to do nauki a nie bzdety pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

yyyy pracownik przychodzi o 5:30, zadaje pasze, generalnie wszystko przygotowuje. Ja ide o 7 i doimy równą godzine 36 sztuk (dojarka przewodowa 6 aparatow). CO w tym dziwnego ? Obora stara bo stara ale dostosowana, 0 kredytów, mam czas na wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tetsuya    13

Ty wstajesz o 7 a matka z ojcem o 5. Szkoła się zaczęła to do nauki a nie bzdety pisać.

Mam 120 sztuk w tym 60 doinych krów. Mam jednego pracownika który przychodzi o 6 rano i robi fizyczna robote. Ja wstaje o 6.45 i do 8.15doje krowy z bratem więc nie pisz że się nie da bo spokojnie mozna wstac i o 7 rano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

dokładnie jak są pracownicy to można skupić się na dojeniu i robocie w polu i wcale nie trzeba wstawać o 5 rano. I wcale cały dzień nie trzeba siedzieć w oborze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tetsuya    13

Jak ktoś ma mase nowego sprzetu, traktory maszyny hale itp a nie ma pracownika to swiadczy tylko o pazernosci i przeinwestowaniu. Ja nie po to zatrudniam pracownika by robil za mnie a po to by mi bylo lzej i byl po 30 garbu nie dostał.Ja sobie nie wyobrazam hodowli bydla mlecznego i wstawania o 4 czy 5 przez 365 dni w roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Ciekawe co byś powiedział gdyby samochód po mleko był u Ciebie przed 7 rano a mleko ma być schłodzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

Ten sprzęt trzeba spłacać a często nabrane jest na styk, pracownik też nie przyjdzie za 1000zł robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tetsuya    13

Do mnie po mleko przyjezdza po 9 rano zawsze dzien przd ustawiam zbiornik na ok 2 stopnie i po ranym udoju jest w miare schodzone. Jak by do mnie mieli przyjezdzac przed 7 rano to bym wolal pracownikowi umyc zbiornik i ranny uduj dac na kolejny odbior. inaczej musialbym po 4 rano wstawac a az taki ranny to ja nie jestem zwlaszcza ze lubie z narzeczona wychodzic na noc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

To już od Ciebie zależy. Chcesz w super fajnym ciągniku to wstawaj o 4 rano codziennie. Inni zamiast ciągnika z bajerami, wybrali pracownika więc mogą spać dłużej i pozwolić sobie na pracownika. Twój wybór sposobu rozwoju gospodarstwa.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

fajne forum http://rolniku.pl/forum/

 

ciekawa strona o rolnictwie

 

 

Jest już forum gdzie wszyscy są i nie ma sensu nas dzielić

 

U mnie po mleko jest o 3 w nocy więc o 5 mycie zbiornika i o 6 udój, na 22 jestem w domu chyba że trzeba trawę kosić to nie śpię dwa dni

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rebel21    22

Mamy ponad 50 sztuk bydła w tym 30 krów dojnych rodzice wstają o 7 na dojenie a ja z żona 8-8.30 zależy:) zależy jak komu pasuje mam znajomych co doją o 2 w nocy i w dzień o 14 i mówią że nie zamienili by godziny na żadną inna wiec jak komu pasuje.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

^ a wieczorem o której doicie? Jak też zaczynacie o 19 to ja dziękuję, wolę wcześniej wstać i wieczorem też wcześniej skończyć, można gdzieś wyjść wieczorem albo skoczyć na piwko czy do pizzerii a nie siedzieć w oborze, ale co kto lubi, u mnie w wiosce wszyscy w miarę wcześnie wstają i wieczorem wcześnie kończą, a w sąsiedniej gminie to o 19-20 jeszcze wszyscy w oborach siedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tetsuya    13

rozmawialem teraz ze znajomym i powiedzial ze rypin placi za mleko 80gr ze tak cena spada?

za lipiec bylo 1,35 zl w rypinie a obecnie jeszcze nie dostalem faktury ale wiem ze ma teraz byc okolo 1,10-1,15. Kwestia jaki jeszce kto ma litrarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Boro za sierpień 1.31+vat białko 3.2 tłuszcz 3.9 11tys litrów obora pod oceną. 5gr mniej niż w poprzednim miesiącu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartekj1994    141

Ja w Rypinie ostatnio miałem w Rypinie po 1.05 a teraz ma zejśc do 90 gr ;/ Tylko ciekawe czy pensje sobie w mleczarni też obniżyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t1987    1

ja dzis słyszałem ze prezes mlekovity chciał podobno 26 gr obnizki ale rada sie nie godziła i tymczsowo jest narazie tylko 6 gr. to są tylko plotki ale jakas prawda w tym jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaca19855    11

Czytałem w Chów i hodowla bydła że kary za ten rok mogą wynieść od 0,80 do 1 zł... masakra , mam kilka jałówek chciałem zwiększyć obsadę ale teraz to sie zaczynam zastanawiać czy warto. Nie lepiej sprzedać i za rok zwiększyć stado? Co mówicie? na logikę to lepiej sprzedać i zarobić na nich a z drugiej strony one się cielą dopiero w listopadzie grudniu, podoją 3-4 miesiące na poczet kary ale od kwietnia już będą doić dalej, dadzą mi cielaka, obsada wzrośnie i będę rok do przodu jeśli chodzi o obsade. Jakie macie zdanie jak to u was wygląda zwiększacie stada??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!
       
      Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.
       
      Pozdrawiam,
       
      Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj