Polecane posty

Gość   
Gość

Jestem w Sierpcu od paru lat i żadnych cudów nie ma . Jak się dba tak się ma . Fakt kombinatorzy mają ciężkie życie w OSM Sierpc . ;)

Damian, a do jakiej mleczarni mleko sprzedajesz ? Czy czasem nie do Łowicza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

krowy mam w normalnej kondycji hfów już mało jest większość to mieszance. Zasuszane są na 60-50 dni. po ocieleniu 4 dni się nie wlewa. A jak dostają na zapalenie to tak jak pisze na antybiotyku. Jak by podał i potem to mleko wlał to pewnie że by wykazało trzeba karencje przestrzegać. A o klasyfikowaniu mleka w Sierpcu dużo negatywnych opini słyszałem jeden nawet tam przeszedł i teraz cuda się u niego dzieją.

 

 

Jak przeszedł z Twojej mleczarni gdzie ewidentnie kiepski sprzęt mają w laboratorium to nie ma co się dziwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie uratowali nieboraka przed karą ,a to że ludzi się truje to już mało ważne.

 

Tak może pomóc ! Krowa ,która daje 30 l mleka dziennie na pewno ma niedobór energii . Może tego nie widać gołym okiem ,ponieważ nie ma wyraźnych objawów ketozy czy stłuszczonej wątroby ,ale utrzymywanie się antybiotyku powyżej karencji, też jest objawem, że w organizmie krowy dzieje się coś niedobrego .

Testowanie przez producenta danego antybiotyku odbywa się na np. 100 zdrowych krowach .

Podawaj krowie glikol choć od dnia wycielenia , a jeszcze lepiej zacznij go podawać tydzień przez spodziewanym porodem ,a zobaczysz że antybiotyk nie przekroczy karencji ,a jak już to nieznacznie .

 

To albo masz krowy w dobrej kondycji ,albo duuuuuuuuużo szczęścia . ;)

W OSM w Sierpcu mleko z antybiotykiem nie przejdzie . Jak już ktoś się pomyli ,lub zaryzykuje i się nie uda ,to potem płaci średnią cenę mleka razy ilość skażonego .

Nie wyobrażam sobie nie badać mleka na antybiotyk ,przed wlaniem do schładzalnika .

a gliceryna pomoże , bo glikolu to moje krowy nie chcą

Dostajesz punkt ostrzeżeń za wielokrotne używanie spacji między wyrazami.

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max1987    20

Ja kupiłem maszynke do badania na antybiotyk i problem mam zgłowy skaracam karencje na maksa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
a gliceryna pomoże , bo glikolu to moje krowy nie chcą

Gliceryna jest dobrym dodatkiem energetycznym chętnie pobieranym przez krowy ,ale glikol jest bardziej efektowny . Zaobserwowałam u siebie w stadzie ,że glikol lepiej chroni moje krowy .

To prawda że glikolu krowy nie lubią ,dlatego najlepszym ,ale pracochłonnym sposobem jest im wlewanie go do do pyska . Polecam glikol ze słodzikiem http://allegro.pl/ag...4415133936.html . Średnio 10 l na sztukę podaję i dozo mniej problemów z krowami po wycieleniu . ;)

Edytowano przez Meg5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Glikol naprawde jest efektywny. Mieszsnki typu glimel tez. Dobrym rozwiazsniem sa tez mieszanki tluszczu chronionego z maltodekstryna i glikolem w proszku. Przy dużej ilości kuku warto dostarczac krowa cukrów prostych bo one pomagaja metobaliziwac skrobie i inne takie tam.

 

Antybiotyk znacznie dłużej sie utrzymuje w organiżmie niż ma karencje... Z tego co ja wiem to są jakieś normy ,,do ,, których stęrzenie jest dozwolone... Np jak jakiś rolnik oddał mleko z antybitykiem to mleczarnia żeby nie wylewać tego mleka i nie karać nieboraka to rozcięczała te mleko dobrym aż zawartość tego antybityku spadła do ,,tej,, norymy... Ale tak było kiedyś...

 

Nikt tego mleka nie rozciencza. Albo ultylizacja albo przywoza dla rolnika spowrotem. Substancji chamujacych ma byc zero. I koniec

Edytowano przez rolstudent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

to nie jest prawda ze ma byc zero w calej uni jakis tam % jest dopuszczony bylem na szkoleniu o antybiotykach tylko oczywiscie w tym posranym kraju nie jest dopuszczone i mowil ze jak sie bada mleko to nie od tej krowy co dostala antybiotyk tylko od kazdej bierze sie probke wszystko miesza i dopiero oddaje i wtedy wychodzi czy jest .Wiekszosc kolegow mowi ze daja obojetnie jaki antybiotyk i doja te trzy cwiartki dobre i nie wykazuje a ja zbadalem i wykazalo dlatego tez zawsze jak daje to wszystkie 4 cwiartki doje w gnoj lub dla bykow jesli sa i tak jak damian pisze ja w zyciu nie badalem mleka zpasuje sobie kiedy podalem ostatni raz dodaje 12godz rezerwy na do tego co pisze na opakowaniu i oddaje zawsze bez badania i nigdy nie mialem antybiotyku ,W sierpcu znajomy zaplacił juz dwa razy razem prawie 30tys takze byc moze tam nie rozcienczaja ale pozostale mleczarnie nikt mi nie wmowi jest chaslo antybiotyk sciagane sa wszystkie auta do danego oddzialu mleczarni i jest rozcienczane tak aby miescilo sie w normie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

 

 

 

Jak przeszedł z Twojej mleczarni gdzie ewidentnie kiepski sprzęt mają w laboratorium to nie ma co się dziwić.

przeszedł z innej mleczarni nie z mojej. @Meg5 nie nie odstawiam do Łowicza. A jak teraz płaci Sierpc w przedziale 20-30tys litrów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
A jak teraz płaci Sierpc w przedziale 20-30tys litrów?

W tym przedziale np. przy tłuszczu 4,24 i białku 3,49 wyjdzie 1,6 brutto .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

to temu mojemu znajomemu musi nie przechodzić bo mówił że ma tylko 1.40brutto czyli mniej niż ja za połowę tego mleka co on ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wiesz ,nie do końca tak . Ciekawe jakie ma białko w mleku ,ponieważ za nie jest najlepsza cena ?

Mleko nie przejść może raz czy dwa , a potem już nie wiem czy nie zatrzymają odbioru .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Wiesz ,nie do końca tak . Ciekawe jakie ma białko w mleku ,ponieważ za nie jest najlepsza cena ?

Mleko nie przejść może raz czy dwa , a potem już nie wiem czy nie zatrzymają odbioru .

tam coś jest z somatyką bo w sierpniu zootechnik ma wolne a tam musi jechać bo muszą mieć wyniki co miesiąc bo nie dają rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrursus7    9

Za sierpień ?

 

PS. Wiecie ile płaci Mlekovita ? oraz Danone ? taka średnia

Edytowano przez mrursus7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201

a dziisiaj dostalem sms-a z mlekpolu ze w zwiazku z embargiem mlekpol proponuje nam dostawcom mleka zakup artykułów mlecznych ciekawe kiedy i o ile spadnie cena mleka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrursus7    9

Chyba każdy się tego obawia.. Ale wy przynajmiej dostajecie sms albo kartki ;) a my dowiemy się na fakturze.. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia22   
Gość Kasia22

U Mnie spadek ceny mleka o 2 grosze :/

Cena netto :1.25.

Cena brutto: 1.32

Przy 14.957 tyś litrów .

 

Vatowiec

 

Spółdzielnia Mleczarska ''Demi' Góra Śląska !

Edytowano przez Kasia22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Mlekovita ponad 20tys tłuszcz 3.80 białko 3.35 1.55 brutto


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!
       
      Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.
       
      Pozdrawiam,
       
      Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj