Polecane posty

everto    58

prezident 1.40 brutto.

U nas o tyle dobrze że 1 lipca przysłali że mleko w lipcu tańsze o 3 gr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

hmm kurde to juz lipiec;D a czemu dopiero teraz o tym informuja pewnie dlatego ze i tak im nic nikt nie zrobi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kp38    8

prezident 1.40 brutto.

U nas o tyle dobrze że 1 lipca przysłali że mleko w lipcu tańsze o 3 gr.

 

Ale to jest na jednostce białka tańsze tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tosieks    0

Jak płacą w Mlekpolu,oddział Radom,przy 20 tyś.l miesięcznie, ponieważ chcę tam przejść z Ryk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Jak płacą w Mlekpolu,oddział Radom,przy 20 tyś.l miesięcznie, ponieważ chcę tam przejść z Ryk?

A co Ci w Rykach nie pasi? Pytam bo ja miałem sie przenosić rok temu....


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tosieks    0

Wiele rzeczy mnie tam nie pasi,w chwili obecnej, przy białku 3,42 i 18tys.l/m mam 1,49zł. Mlekpol po prostu jest pewniejszą i stabilniejszą mleczarnią.

Edytowano przez tosieks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

jak mlekpol przejmie Ryki to nie będziesz musiał się przenosić :P ale cena raczej ta sama tylko że różnice w wymogach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dagmarka    24

a ja trochę z innej beczki,chciałabym się spytać czy ja jako dostawca mleka mam coś do powiedzenia odnośnie godziny odbioru mleka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

np.... w Zambrowie mają inne laboratorium , że antybiotyki które mają karencję np... 4 dni to potrafią nawet i 2 tygodnie trzymać , czy naprawdę jest tam antybiotyk , czy może , by tylko wyłudzić pieniądze bo i tak nigdzie nie zbadam bo się mi to nie opłaca ....................................... u mnie jedna sztuka się wycieliła i weterynarz dał tabletkę , bo łożysko się samo nie chciało odkleić i od tamtego czasu jest już 10 dni po karencji i jeszcze jest , a krowa daje 30 litrów :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może tak być ,że antybiotyk utrzymuje się w mleku znacznie dłużej jak wyznaczona karencja . Tak się dzieje u krów u których wątroba słabo pracuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

np.... w Zambrowie mają inne laboratorium , że antybiotyki które mają karencję np... 4 dni to potrafią nawet i 2 tygodnie trzymać , czy naprawdę jest tam antybiotyk , czy może , by tylko wyłudzić pieniądze bo i tak nigdzie nie zbadam bo się mi to nie opłaca ....................................... u mnie jedna sztuka się wycieliła i weterynarz dał tabletkę , bo łożysko się samo nie chciało odkleić i od tamtego czasu jest już 10 dni po karencji i jeszcze jest , a krowa daje 30 litrów :(

 

Krowa glikol dostaje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

u nas nigdy nie dajemy do sprawdzenia. Tak jak pisze na antybiotyku tak robimy i nigdy nie było żadnych problemów. A wiem że niektórzy dają do badania to czasem po 2tygodnie im coś tam wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Antybiotyk znacznie dłużej sie utrzymuje w organiżmie niż ma karencje... Z tego co ja wiem to są jakieś normy ,,do ,, których stęrzenie jest dozwolone... Np jak jakiś rolnik oddał mleko z antybitykiem to mleczarnia żeby nie wylewać tego mleka i nie karać nieboraka to rozcięczała te mleko dobrym aż zawartość tego antybityku spadła do ,,tej,, norymy... Ale tak było kiedyś...


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No to faktycznie uratowali nieboraka przed karą ,a to że ludzi się truje to już mało ważne.

a to glikol pomoże ......... lekarz podał wapno dożylnie 4 dni temu

Tak może pomóc ! Krowa ,która daje 30 l mleka dziennie na pewno ma niedobór energii . Może tego nie widać gołym okiem ,ponieważ nie ma wyraźnych objawów ketozy czy stłuszczonej wątroby ,ale utrzymywanie się antybiotyku powyżej karencji, też jest objawem, że w organizmie krowy dzieje się coś niedobrego .

Testowanie przez producenta danego antybiotyku odbywa się na np. 100 zdrowych krowach .

Podawaj krowie glikol choć od dnia wycielenia , a jeszcze lepiej zacznij go podawać tydzień przez spodziewanym porodem ,a zobaczysz że antybiotyk nie przekroczy karencji ,a jak już to nieznacznie .

u nas nigdy nie dajemy do sprawdzenia. Tak jak pisze na antybiotyku tak robimy i nigdy nie było żadnych problemów.

To albo masz krowy w dobrej kondycji ,albo duuuuuuuuużo szczęścia . ;)

W OSM w Sierpcu mleko z antybiotykiem nie przejdzie . Jak już ktoś się pomyli ,lub zaryzykuje i się nie uda ,to potem płaci średnią cenę mleka razy ilość skażonego .

Nie wyobrażam sobie nie badać mleka na antybiotyk ,przed wlaniem do schładzalnika .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

krowy mam w normalnej kondycji hfów już mało jest większość to mieszance. Zasuszane są na 60-50 dni. po ocieleniu 4 dni się nie wlewa. A jak dostają na zapalenie to tak jak pisze na antybiotyku. Jak by podał i potem to mleko wlał to pewnie że by wykazało trzeba karencje przestrzegać. A o klasyfikowaniu mleka w Sierpcu dużo negatywnych opini słyszałem jeden nawet tam przeszedł i teraz cuda się u niego dzieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!
       
      Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.
       
      Pozdrawiam,
       
      Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj