Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

czy ktoś posiada jakieś nowe informacje? Ale skoro Sapiński interweniuje to coś musi być na rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Interweniować to można ale to są wieloletnie umowy i w sytuacji kryzysowej pewnie nie da się ich zmienić. Innymi slowy kraje obustronnie zabezpieczyły się przed najbardziej zakaźnymi chorobami więc tym bardziej gdy one występują nie da się zmieniać świadectw zdrowia. Gdyby występowały w drugą strone też byśmy nie byli za ich zmianą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

O tym, że ASF dotrze do Polski było więcej niż pewne. Dlatego nie można było wcześniej renegocjować zapisów w świadectwach zdrowia z poszczególnymi państwami. A tak co niektórzy obudzili się z ręką w nocniku. Było miło ale się skończyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

jak to wkoncu jest zatrzymali czy nie? bo tu kazdy inaczej mowi pisze a oficjalnych informacji konkretnch o zatrzymaniu mleka jak na lekarstwo...

W eksporcie obowiązują świadectwa. Jeśli do niektórych krajów nie można ich wydać to nikt towaru nie pośle tylko trzyma na magazynie i czeka. To tak jakbyś kupił sobie bilet do usa nie mając paszportu i wizy i liczył że może się uda. Wiadomo nikt tak nie zrobi, podobnie z zakładami, skoro nie mam świadectwa weterynaryjnego towaru w świat nie wysyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    53

dziś fakturka mi przyszła, cena 1,46zł, a było już 1,51zł.

2zł czy nawet te 1,7zł to w moim przypadku ulotne marzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoti22    1

Witam wszystkich. Ilas Polonie Ciechanów: Białko 3,46; tłuszcz 4,5; trochę ponad 9tys l, 1,58zł. Ale od 1 marca 6 gr w dół obawiałem się że to może zacząć się marsz w dół przez te świadectwa oby nie tyle to jeszcze do przełknięcia.

Edytowano przez milanreal1
caps lock

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

Piątnica dostawy w przedziale 20-30tyś cena 1,79l za styczeń na rękę 1.69 bo 10gr na udziały ale u nas tak już jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz0804    0

Mam prośbę do dostawców ROTR Rypin o wyliczenie ceny mleka przy parametrach białko 3.35, tłuszcz 4.05 i ilosci około 6000 tyś l , bo myślę o zmianie mleczarni . DZIEKUJĘ :)

Edytowano przez mariusz0804

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Co do Ilas Polonie w Ciechanowie, to u mnie też nastąpiła obniżka ceny. Również w CSM Ciechanów cena spadła także zjawisko lokalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

Piątnica dostawy w przedziale 20-30tyś cena 1,79l za styczeń na rękę 1.69 bo 10gr na udziały ale u nas tak już jest

czy to jest cena za najlepszą klase?

jeśli tak to piątnica poniżej mlekpolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
millk    1

Mam prośbę do dostawców ROTR Rypin o wyliczenie ceny mleka przy parametrach białko 3.35, tłuszcz 4.05 i ilosci około 6000 tyś l , bo myślę o zmianie mleczarni . DZIEKUJĘ :)

 

A gdzie teraz oddajesz mleko i jaka cena ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz0804    0

 

A gdzie teraz oddajesz mleko i jaka cena ?

OSM Łowicz , przy tych parametrach 1.47 zł i żadnych premii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B-A-R-T    1

Kolego PiotrMajkrzak dostałeś odpowiedzi ma stronie 201 od agrosq a dalej w to brniesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

Broś ostatnio na spotkaniu z rolnikami na pytanie o wielkość kar odpowiedział, że do końca nikt 100% na to pytanie nie odpowie, ale zaznaczył jeżeli tendencja skupu mleka utrzyma się jak we wcześniejszych miesiącach to kary mogą wynieść nawet 60-70gr, dlatego każdy rolnik który przekracza swoją kwotę powinien zastanowić się czy się mu to opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

http://www.agrofoto.pl/produkcja-zwierzeca/bydlo-i-mleko/przekroczenie-kwoty-mlecznej-moze-dojsc-do-3-proc,49578.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj