Polecane posty

eMWu    485

No cóż, występowanie świń z pomorem na Litwie itd. raczej nie jest powiązane z sytuacją na Ukrainie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEMONxXx    13

http://www.portalspo...edia,97192.html

Przeczytajcie sobie historie dzika. Poza tym rosja łapie się każdych mozliwych środków żeby pogrązyc polski eksport zresztą podobnie jak UE wykorzystują to że mamy idiotów w rządzie. W tamtym roku jak rosła sprzedaż wołowiny wybuchła afera z halal póżniej z koniną i padliną teraz pomór zatrzymuje eksport miesa i mleka spadają też ceny wołowiny a rząd jak zwykle nie reaguje wcale bym się nie zdziwił jak by ktoś wspierał żądzących finansowo w zamian za podjęcie odpowiednich decyzji

 

Nie ma eksportu nie powinno być też importu to powinien byc pierwszy krok poza tym co ma wspólnego wołowina czy mleko z wieprzowiną?

Edytowano przez DEMONxXx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czytałeś którykolwiek z poprzednich artykułów? To nasz idiota główny lekarz weterynarii wydał rozporządzenia, aby nie wystawiać świadectw weterynaryjnych na produkty pochodzenia zwierzęcego. Zapomniał tylko uściślić, że chodzi jedynie o mięso wieprzowe. Osobiście od początku afery mam swoją teorię, że ktoś dzika podrzucił. Może i jestem w błędzie, ale dlaczego wykryto go tylko w Polsce i na Litwie. Są też ogniska w samej Rosji i jeszcze gdzieś, ale nie pamiętam a reszta wschodniej europy czysta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

teoria podrzuconego dzika- moim zdaniem jest to możliwe

ja i tak uważam że to wszystko sprawa rosji, a Polacy prowokują bo się wtrącają do ukrainy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo    36

Mam takie samo zdanie co Jola , dzięki temu że nawsza władza tak bardzo się udziela w sprawe ukrainy teraz mamy jak mamy ze świniami , a rusek może wznowić import dopiero po 3 latach od wygaśnięcia choroby , za chwile będą inne embarga i będzie nie ciekawie , jakoś inne państwa UE nie są tak zaraz żeby się udzielać w ich sprawy ale polska jak najbardziej :/


Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek25    1

każdy powód jest dobry aby zatrzymac eksport. podrzucili dzika i zdechl i mamy problem ale nasz kochany główny weterynarz, nie wiem jak dostał sie na te stanowisko, nie odróżnia swiniowatych od krów i mamy afere miejmy nadzieje ze sie wszystko wyjasni. a tak nawiasem mamy duzo innych wewnatrz krajowych problemów i niech rzadzacy je rozwiąża i dopiero wtedy zacznijmy wtracac sie w sprawy innych krajów bo to jak tak patrzac prawie zawsze wychodzi nam bokiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Ale w sprawie mleka zawinił weterynarz. Tyle w temacie. I za to powinien wylecieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosacki    11

Nieoficjalnie,

Rosja wstrzymuje zakupy produktów mleczarskich,prawdopodobna obniżka cen mleka!

 

żródło Mlekpol

może sprecyzuj to źródło pani sprzataczka, kierowca

 

nic nie zostało wstrzymane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEMONxXx    13

U nas jest taki problem ze prawie kazdy kto ma jakas władzę nie dba o interesy kraju tylko swojej kieszeni a w takiej sytuiacji znajdą się odpowiednie osoby by tą kieszeń napełnić i wpłynąć na podejmowane decyzje

Edytowano przez DEMONxXx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

wiadomość tą dostałem od bliskiej mi osoby która pracuje na produkcji i została wysłana na przymusowy urlop z powodu wstrzymania zamówień ze strony Federacji Rosyjskiej więc informacja ta została podana co najmniej na szczeblu kierowniczym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JDarek    0

Mlekpol zaklad Zambrow 50tys. bialko 3.44 tluszcz 4.6 cena 1.79 brutto masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadzik22    9

mam podobną cenę i bardzo się zniej ciesze w odniesieniu do stycznia ubiegłego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JDarek    0

W listopadzie bylo po 2.10 przy mojej ilosci daje nie malo sume spadku a jeszcze doliczyc trzeba kare kwota skaczona w grudniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StaMat11    0

Przecież to że ci się skończyła kwota w grudniu i będziesz płacił karę to nie wina Mlekpolu bo wiedziałeś jaką masz kwotę a z twojej wypowiedzi wynika jakby to była ich wina i powinni ci na tą kare podnieś cenę mleka żeby ją zapłacić mnie w małopolsce białko 3,25 tłuszcz 4,1 wyszło 1.40 brutto i specjalnie nie narzekam a taką cenę jak ty masz to ja chciałbym mieć ale mogę tyko pomarzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JDarek    0

nie oto mi chodzi że Mlekpol ma płacic za mnie kare jak podnosili cene to głosno krzyczeli a jak w dół to po cichu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Jak to mówią, biedy liczy każdą złotówkę a bogaty każdy grosz. Coś w tym jest.

Bo tak jak na dostawie @JDarek obniżka o każdy grosz to 500 zł. Więc spadek z 2.10 na 1.8 zł to 15 tyś :P

Ale tak i Wy piszecie, sam marze o takiej cenie...

Edytowano przez damianzetor9540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rebel21    22

Marzycie o takiej cenie ale przy jakiej ilosci hm bo napewno nie przy 50tys litrów:) ja tez moge marzyc o takiej cenie mam niecałe 10tys litrów i chyba normalne ze nigdy nie dostane ceny takiej co ten przy 50tys:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroutasz    5

jeszcze chwila i wszyscy bedziemy marzyć o 1zł za litr a ci co kwoty przekroczyli i to o dużo ponad limit to aż żal tych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie strasz nie strasz bo sie z......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Z wysyłka do kilkudzisięciu krajów jest pozamiatane.Na stronie topagrar jest lista. Kto ma mleczarnie która eksportuje do tych krajów znaczne ilosci to niech się dowie u źródła co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek25    1

jak to wkoncu jest zatrzymali czy nie? bo tu kazdy inaczej mowi pisze a oficjalnych informacji konkretnch o zatrzymaniu mleka jak na lekarstwo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sacrable    42

http://www.agrofoto.pl/media/uploads/folder/asf_swiadectwa.pdf

 

Wygląda no to, że faktycznie mogą być ograniczenia w związku z ASF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!
       
      Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.
       
      Pozdrawiam,
       
      Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj