Polecane posty

Pal    0

OSM Inowrocław 15tyś. litrów 1,36 netto. Białko 3,3 tłuszcz 4,0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rebel21    22

Spomlek cena za styczen 1.50 brutto białko 2.89 tłuszcz 3.68 ponad 8tys/l szału nie ma obnizenie 20gr w porównaniu do wczesniejszego miesiaca....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

OSM Sierpc

Przedział od 9001-15000 litrów ,przy tłuszczu 4% i białku 3,5% -1,386 zł ,plus do tego premia miesięczna 16 gr .

Przedział 15001-24000 litrów ,przy takich samych parametrach jak wyżej -1,407 zł i plus premia 16 gr.

Do tej ceny są jeszcze inne premie jak np. świąteczna za grudzień w wysokości 6 gr/ l oraz premia nadzwyczajna wypłacona w listopadzie też w wysokości 6 gr/ l za całą produkcję od 1 stycznia do 30 listopada 2013 .

Edit

Przedział 24001-34000 ,przy powyższych parametrach mleka 1,450 + premia 16 gr .

Edytowano przez Meg5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mlekovita Wys. Maz tłuszcz 3.95% bialko 3.39% powydzej 30tys. 1,68zł Cena na tym samym poziomie juz od 3albo 4 miesiecy.

A jak tam w Mlekopu płaca bo jakoś w tym miesiacu za bardzo nikt sie nie chwali??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikaro    7

Mlekpol, tłuszcz 4.11%, białko 3.18% powyżej 20 tyś. cena 1.71 zł brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Robercik1   
Gość Robercik1

OSM Sierpc

Przedział od 9001-15000 litrów ,przy tłuszczu 4% i białku 3,5% -1,386 zł ,plus do tego premia miesięczna 33 gr .

Przedział 15001-24000 litrów ,przy takich samych parametrach jak wyżej -1,407 zł i plus premia 33 gr.

Do tej ceny są jeszcze inne premie jak np. świąteczna za grudzień w wysokości 6 gr/ l oraz premia nadzwyczajna wypłacona w listopadzie też w wysokości 6 gr/ l za całą produkcję od 1 stycznia do 30 listopada 2013 .

Edit

Przedział 24001-34000 ,przy powyższych parametrach mleka 1,450 + premia 33 gr .

Chyba przesadziłaś z tym cennikiem mi za styczeń przy 17600L b3,22 tł 4,7 wyszło coś 1,69

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak masz rację i przepraszam za wprowadzenie w błąd . Jak wiesz na fakturze są dwie dopłaty i one mnie zmyliły .

Faktyczna cena mleka np. w przedział 15001-24000 litrów ,przy tłuszczu 4% i białku 3,5 % -1,407 plus dopłaty 16 gr .

Cennik mam z 16.12.2011 i na nim jest inna wysokość dopłaty i to mnie zmyliło . Na fakturze też są inne i stąd moja pomyłka .

Dziękuję kolego Robercik1 za słuszną uwagę ,ponieważ jak podawać, to prawdziwe informację . ;)

Moje posty edytuję i wprowadzę poprawną dopłatę (premie ) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas25    0

OSM Krośniewice cena za styczeń białko 3.1 tłuszcz 4 1.41 brutto ponad 3000 litrów, mogło by być troche więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W mlekpolu ceny wróciły do poziomu z października czyli nieco ponad 1,7zł brutto

Tyle macie do ręki czy jeszcze z tego idzie na udzialy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No to cena taka sama jak w Mlekovicie tylko nie rozumiem po co ten cyrk z tymi udziałami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie znasz tej zasady? Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę. :P Między innymi poprzez udziały mleczarnia trzyma krótko za ja%# rolników nie pozwalając im dowolnie zmieniać mleczarni. Są jeszcze jakieś inne ważniejsze powody?

A Ty kolego Majkrzak wklepałbyś w googole Mlekpol i nie musiałbyś zadawać takich pytań. Dowiedziałbyś się jak duża jest to mleczarnia i ile ma zakładów w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosacki    11

Na udziały 4 gr biorą z tego

 

Nie 4 a 2 grosze na udziały. Często piszesz nieprawdę zawsze propnuję zobaczyć fakturę a poźniej pisać!1

Jak w Hajnówce ceny?

Mlekpol jest Spółdzielnią i w każdym zakładzie jest taka sama cena. Mlekovita to spółka i co zakład to inna cena.

 

Nie znasz tej zasady? Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę. :P Między innymi poprzez udziały mleczarnia trzyma krótko za ja%# rolników nie pozwalając im dowolnie zmieniać mleczarni. Są jeszcze jakieś inne ważniejsze powody?

A Ty kolego Majkrzak wklepałbyś w googole Mlekpol i nie musiałbyś zadawać takich pytań. Dowiedziałbyś się jak duża jest to mleczarnia i ile ma zakładów w Polsce.

ochłoń troche!!!!! jak trzyma przez udziały?? wytłumaczysz mi bo mnie trzyma umowa jaką zawarłęm z mleczarnią a nie udziały

Na koniec roku była nadwyżka finansowa i trzeba było jakoś ja rozdysponować. Można było podnieśc o np 20 gr cene i by było ok tak? a jak o 40gr i z tego 20gr na udziału to już źle ??? Udziały to i tak nasze pieniadze.

Edytowano przez kosacki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mlekovita to spóldzielnia nie spolka jest to nawet w samiej nazwie. To jakiej wartości macie te udziały skoro co miesiac biora chyba liczone w setkach tysiecy zlotych ja w Mlekovicie mam ich prawie za 30tys. zl i jakos nie pamietam zeby w przeciagu kilkiu ostatnich lat brali coś na to, a wy skoro faktury dostajecie na to to i podatek z tego musicie odprowadzac jezeli ktos rozlicza sie z VAT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

Kargo ma rację,co z tego ze 40gr dali w grudniu jak 20 gr na udział wzięli i jeszcze vat musiałem od tego udziału zapłacić to zostało niewiele.Co ci kolego Kosacki z tego ze udział to Twoje pieniądze jak Ci kilkadziesiąt tysięcy odciągają, płacisz im od tego podatek jak jesteś na vacie i jak w moim przypadku to za 40lat Ci powiedzą że jak przekazujesz czy rezygnujesz z dostaw to czekaj 5 lat.Ojciec już 4 rok czeka na zwrot udziałów od tych złodziei. Co do trzymania udziałami to doczytaj tą swoją umowę kolego w której wyraźnie pisze ze jak odchodzisz to wpłacaj CAŁY udział do 30 dni od rezygnacji,i czekaj 5 lat na zwrot tego.Chore.

Edytowano przez DanielFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj