Polecane posty

pedro2    7216

Mlekpol przedział 5-10 tys L tłuszcz 4.82 białko 3.5 cena 2,07 zł minus udziały ;) parametry wręcz rekordowe w grudniu B) Ryczałt


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Grajewo mlekpol

za grudzień

2.1456 brutto białko 3.57 tłuszcz 4.58 ilość powyżej 6500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroutasz    5

tak jak sie spodziewałem lacpol piotrków -kuj dał za grudzien 20gr premii po dziwnym spadku parametrów z 20 zrobiło sie 12gr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marc    17

U mnie akurat parametry się utrzymały, tylko nic nie słychać aby na styczeń coś dołożyli. Czyżby znów cena z listopada? :/


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hynek    2

No u nas na południu trochę słabiej cena za styczeń to 1,40 OSM Dominik-Wielogłowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi powiedzieć jak przedstawia się sytuacja w mleczarni Łuków ? Mam zamiar przejśc do tej mleczarni i chciałabym zasięgnąć sprawdzonych informacji od kogoś kto tam należy i może mi powiedzieć jak ceny mleka sie przedstawiaja czy są raczej na stałym poziomie, czy mleczarnia na pewno ( jak sie rzekomo przedstawia ) jest wypłacalna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lelek7    1

Mlekovita 4.1tł 3.42bi 1.71 zł plus premia 30gr , ehh żeby tak co miesiąc była premia :)

 

jaka ilość mleka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kp38    8

Bielmlek Bielsk Podlaski

bi 3,17

tł 3.88

cena 1.45

ilość litrów 4000tyś w tym potrącenia udzialow 5gr od litra i 200zł do tyłu ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    38

Czy ktoś może mi powiedzieć jak przedstawia się sytuacja w mleczarni Łuków ? Mam zamiar przejśc do tej mleczarni i chciałabym zasięgnąć sprawdzonych informacji od kogoś kto tam należy i może mi powiedzieć jak ceny mleka sie przedstawiaja czy są raczej na stałym poziomie, czy mleczarnia na pewno ( jak sie rzekomo przedstawia ) jest wypłacalna?

 

na tym forum kilkanaście stron do tyłu znajdziesz więcej informacji o Łukowie, po krótce napisze, że ten prywatny zakład płaci tyle ile z kim wynegocjuje, przykładowo jeden rolnik za te same ilosci mleka o identycznych parametrach bierze od drugiego nawet 40 gr na litrze więcej, ktoś tu napisał, że płaci podobnie jak konkurencja, owszem, ale w tym wypadku bierze się pod uwage osoby, które z różnych powodów wynegocjowały te cenę, a co na to jak opowiadał mi dwa dni temu prawie sąsiad, że przy ilości ponad 5.000 dostaje marne 1,4 ?, czy tyle płaci teraz konkurencja?, ja sam kiedyś dostarczałem do nich mleko to wiem jak było, jak wszystkie mleczarnie podnosiły cenę mleka to i oni musieli z tym, że z 2 miesięcznym opuźnieniem jak mleko taniało to potrafili z dnia na dzień obniżyc a rolnik to i tak o wszystkim dowiadywał się jak przyszła faktura, jeżeli chodzi o płatnosć to problemów nie było, jak dla mnie jest to banda krętaczy, tam nigdy nic nie wiadomo, nikomu nie radzę tam przechodzić, ale decyzja należy ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

Sudowia Suwałki 3 ,9 tł 3,17 b grudzień pow. 5000l ryczałt 1,60 brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Robercik1   
Gość Robercik1

te ceny nie są wysokie tylko w końcu adekwatne do kosztów i nakładów pracy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    38

w pełni się z Tobą zgadzam, ale znajac życie to tylko kwestia czasu, ceny spadną a juz napewno jak zniosą kwoty mleczne wtedy zagranica nas mlekiem zaleje

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwcia    196

Może sie rozmyślą jeszcze i nie zniosą tych kwot

Edytowano przez sylwcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Niestety lub stety kwoty zniosą na 100%, a jezeli chodzi o ceny to o najbliższe 6-8 miesiecy mozemy byc spokojni ;)

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12189

 

na tym forum kilkanaście stron do tyłu znajdziesz więcej informacji o Łukowie, po krótce napisze, że ten prywatny zakład płaci tyle ile z kim wynegocjuje, przykładowo jeden rolnik za te same ilosci mleka o identycznych parametrach bierze od drugiego nawet 40 gr na litrze więcej, ktoś tu napisał, że płaci podobnie jak konkurencja, owszem, ale w tym wypadku bierze się pod uwage osoby, które z różnych powodów wynegocjowały te cenę, a co na to jak opowiadał mi dwa dni temu prawie sąsiad, że przy ilości ponad 5.000 dostaje marne 1,4 ?, czy tyle płaci teraz konkurencja?, ja sam kiedyś dostarczałem do nich mleko to wiem jak było, jak wszystkie mleczarnie podnosiły cenę mleka to i oni musieli z tym, że z 2 miesięcznym opuźnieniem jak mleko taniało to potrafili z dnia na dzień obniżyc a rolnik to i tak o wszystkim dowiadywał się jak przyszła faktura, jeżeli chodzi o płatnosć to problemów nie było, jak dla mnie jest to banda krętaczy, tam nigdy nic nie wiadomo, nikomu nie radzę tam przechodzić, ale decyzja należy ......

Nic dodać nic ująć mam do łukowa 10 km ale wolę jak najdalej .Jak inni mówią o obniżkach to u nich d... boli .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!
       
      Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.
       
      Pozdrawiam,
       
      Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj