Polecane posty

martin0000    104

martin0000-to cena za grudzień,czy za listopad z premią?ja oddaje do piątnicy i u nas cena bez zmian,kolo 1.60 netto

to jest cena za grudzień i razem z premią i była by zapewne wyzsza gdyby nie tak słabe białko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kp38    8

SM BIELMLEK tł. 3,95 bi. 3,48 cena 1,48 brutto za litr (w listopadzie) za grudzień ma być lepiej

 

Tak ma być lepiej ,cena mleka rośnie a białko maleje. ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

Słyszałem że z bielsku uciekają dostawcy taka cena to śmiech jest

Edytowano przez mammut1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie każdy ma taką cene. Zależy kto ile mleka oddaje. Większych dostawców traktują znacznie lepiej i zróżnicowanie jest ogromne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fabian    1

jak lepiej, miedzy tym co sprzedaje 1 tys., a 50 tys. litrów różnicy będzie 19 groszy a więc cena i tak pewnie będzie jedna z gorszych. A teraz fakty SM Bielmlek tłuszcz 4,54 białko 3,63 cena 1,64zł i to jest max cena jaką można było dostać za listopad. W grudniu była podwyżka, ale i białko spadło, jaka będzie cena napiszę jak będzie faktura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Różnica jest znacznie wieksza. Moj znajomy mw iecej niz ja w mlekovicie. Ale obaj wiemy dlaczego rolnicy nie odchodzą od bielmleku

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
r10tomek    0

OSM TUREK za grudzień:

litraż: 65000l

tłuszcz: 4.03

białko: 3.44

cena: 1,65 brutto

 

Oby tak dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7193

Jak za 65 tys l to mało...

 

A Mlekpol jak zawsze na końcu faktury daje :P


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
r10tomek    0

Może i mało ale za cały rok kwotowy wypłacają tzw groszówki wg średniej ceny GUS do każdego wyprodukowanego litra a w chwili obecnej są 3 gr do tyłu. A odejście jest nierealne i trzeba się cieszyć z tego co jest;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazela77    10

OSM Czarnków za grudzień.

lekko ponad 12.000 ltr

białko:3,51

tłuszcz 4,51

cena :1,91 dla ryczałtowca (w tym 20gr premia z tytułu grupy producenckiej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Ja wczoraj złożyłem oficjalne wymówienie z OSM Łowicz i gdybym zrobił to w starym roku już bym się pewnie cieszył z wyższej ceny, ale nie ma tak dobrze bo jestem teraz zobowiązany odstawiać im mleko przez najbliższy rok kwotowy. Jedyny plus to taki, że jestem pierwszy na liście.

Cena ceną, ale te parametry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz0804    0

Witam wszystkich. Ja wczoraj złożyłem oficjalne wymówienie z OSM Łowicz i gdybym zrobił to w starym roku już bym się pewnie cieszył z wyższej ceny, ale nie ma tak dobrze bo jestem teraz zobowiązany odstawiać im mleko przez najbliższy rok kwotowy. Jedyny plus to taki, że jestem pierwszy na liście.

Cena ceną, ale te parametry...

U Ciebie też z parametrami różnie bywa ... to chyba juz standart niestety ... . Masz moze możliwość zbadać mleko w niezależnym laboratorium żeby ich sprawdzic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz ich sprawdzić na drugim końcu Polski tam gdzie nie mają przyjaciół, jak chcesz to pisz na PW to pogadamy

Edytowano przez harytubewardziu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

mariusz 0804 jak mam rozumieć, że przez najbliższy rok kwotowy musisz im odstawiac? Chyba do końca tego roku kwotowego? Ja też jestem coraz bliższy rozwiązania z nimi umowy...

Edytowano przez komizmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Robercik1   
Gość Robercik1

OSM w Sierpcu 19000 litrów bi 3,22 tł 4,66 1,69 zł brutto wat 5%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

Pedro2 nie nie nażekaj w łosicach faktura przychodzi po 20 a pieniądze tydzień po ale narazie dobrze płacą więc niema co nażekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

Możesz ich sprawdzić na drugim końcu Polski tam gdzie nie mają przyjaciół, jak chcesz to pisz na PW to pogadamy

no nie wiem ja z oceny mialem 3.62 bialko i tluszcz 4.3 a w mleczarni 3.58 bialko i 4.18 tluszcz wiec nie ma az takich roznic jak mowisz to ze masz niskie parametry moze trzeba zaczac od siebie i zywienia somatyka brana tego samegio dnia co udoj roznica byla 260 a 262 i mocznik tez w miare sie zgadza ale cena mi sie nie podoba i tez rozgladam sie nad lepsza alternatywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mlekovita wysokie mazowieckie cena 1,65 / białko 3,25 , dostawa 11700 .

Po 20 stycznia bedzie 13 wypłata 0,30 groszy dopłaty do litra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7193

W mlekpolu faktura po 10lekko a kasa tak 7-8 każdego miesiąca.Nie narzekam :)

 

Ty na Vacie to wcześniej masz...

 

U mnie wypłata nie wiem kiedy dokładnie, ale do 10 jest a fakturę potrafi nie raz nawet po 20 przywieźć, niby nic ale chciałoby się wiedzieć co i jak, zobaczyć te magiczne cyferki :lol:


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silny84    14

Somlek Sokółka (pod Mlekpolem) za grudzień dla Vatowca:

4416l - 2,01 zł (w tym potrącenie na udziały 24gr)

Białko 3,32

Tłuszcz 4,3-4,4

Dokładnie, wypłata 9tego a faktury ok 15stego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem ja z oceny mialem 3.62 bialko i tluszcz 4.3 a w mleczarni 3.58 bialko i 4.18 tluszcz wiec nie ma az takich roznic jak mowisz to ze masz niskie parametry moze trzeba zaczac od siebie i zywienia somatyka brana tego samegio dnia co udoj roznica byla 260 a 262 i mocznik tez w miare sie zgadza ale cena mi sie nie podoba i tez rozgladam sie nad lepsza alternatywa

A ja proponuje Ci wrócić do tematu 'wszystko o OSM Łowicz'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazury    0

SM Piątnica

za grudzień (czyli bez premi) 2800 l

średnia cena 1,45

białko i tłuszcz nie pamiętam ale nie najgorsze

jestem na ryczałcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj