Polecane posty

yahooo777    1283

Więc napisze jak dla dziecka-cena za litr 1,69 plus 30 groszy premii do każdego litra która będzie wypłacona w lutym, lepiej?xP


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zdecydowanie lepiej. Teraz osoba nie śledząca wątku na bieżąco nie będzie dziwić się skąd tak różne ceny w jednej mleczarni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Tylko zobaczcie, że ja wspomniałem wcześniej o tej premii Panowie;]


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin5090    0

osm lowicz przy ilosci 14tys miesiecznie cena 1,5 plus minus 2 gr. to nawet male mleczarnie przy takiej ilosci placa minimum 20 gr wiecej nie mowiac o takich jak piatnica czy mlekpol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

@kotwczapce

Powiedz mi szczerze czy w którymś miejscu skłamałem??? Czy to co napisałem jest nieprawdą??? A skąd wiesz czy przypadkiem nie cytuję mojego 90 letniego dziadka bądz ojca???

Może powinienem zwrócić honor, bo jednak napisałeś prawdę , lecz denerwuje mnie jak wszyscy wieszają psy na komunie a teraz żyjemy ze sprzedaży tego co ona wypracowała . Poczekajmy jeszcze kilka lat bo już nie ma co sprzedawać a dług publiczny jest chyba kilka(naście) razy większy. Ktoś to musi spłacić!


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroutasz    5

dobrze gadasz nie ma co tak narzekać na komune teraz gierek jest bee a baclerowicz cacy i w tv go pełno bryluje jak lelebryta

Edytowano przez agroutasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

osm lowicz przy ilosci 14tys miesiecznie cena 1,5 plus minus 2 gr. to nawet male mleczarnie przy takiej ilosci placa minimum 20 gr wiecej nie mowiac o takich jak piatnica czy mlekpol

dokładnie, mi wyszło 1,61 brutto przy podobnej ilości mleka jednak parametry dobre białko 3,5 i 3,6 i tłuszcz 4,5. Rzucono ochłap tym co oddaja większą ilość, frustracja rośnie tam gdzie na wsi odbierają mleko inne mleczarnie i wiele osób jest na skraju decyzji czy nie zmienić


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karror830    3

Lacpol Piotrkow Kujawski ilosc; przedzial 10-15tys bi 3,22 tl 3,9 kl.Super Ekstra 1,65 brutto (w tym +20gr za grudzien)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renatakw    3

atomik-ty zawsze występowałeś w charakterze rzecznika .Jednak premia cię też nie objęła .Dlaczego spółdzielnia tzn.jej "łeb"nie jednakowo traktuje swoje członki ?Dlaczego częstokroć mleko o cenniejszej zawartości białka i tłuszczu traktuje się jak surowiec gorszej jakości ,a za tłuszcz po.4.5% nie płaci się w ogóle , pozbawiając dostawcę większej referencyjnej kwoty .Taki to dobrobyt fundują nam nasi zacni przedstawiciele z wdzięczności za otrzymane zaufanie.Ale czemu winić wycwaniony wieloletni skład rady ,skoro na zebraniach rejonowych wszyscy nabierają wody w usta.Dopóki sami o to nie zawalczymy,dopóty będą nas okradać ,tłumacząc że dużym się należy,gdyż mają wyższe koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

ogolnie z mleczarni jestem zadowolony, obecnie cena mogla byc wyzsza ale nie jestem tez analitykiem i nie wiemu czemu od 2-3 lat ta cena nie jest tak atrakcyjna jak w innych mleczarniach w regionie. polityka jest jaka jest. ja mam jeszce kontrole uzytkowosci i boje sie pomyslec z parametrami 3,2 b i tl 4. za chwile beda zebrania wiec za styczen zeby sie poprawic dadza moze jakas premie lub podwyzke na odczepne. jak widze ceny z premia za grudzien 1.9- 2.1 to zaczynam sie powaznie zastanawiac o co w tym wszystkim chodzi. skoro mozna kupowac mleko przerzutowe to dlaczego nie mozna zmobilizowac rolnika do rozwoju przez wyzsza cecne ?


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin5090    0

renatakw masz racje w radzie siedza te same ''dziadki'' od lat ktorzy siedza i glosuja tak jak prezesi chca a na zebraniach glowe w kolnierz chowaja. osm lowicz widocznie ma jeszcze za mala konkurencje ale pora pomyslec o zmianie odbiorcy bo cena u nich zawsze byla najnizsza od lat a niby 3 spoldzielnia w kraju jak sie sami chwala szkoda ze za nasze udzialy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

Mlekpol 4,5tł 3,27białko przedział 15-30tysL 2,155zł za grudzień w tym jak wyżej napisano 24gr na udział.a więc 1,91zł na rękę dla Vatowca.Faktura robi wrażenie ale stan konta juz mniejsze,za duzo na te udziały zabrali z tej premii całej :P

Edytowano przez DanielFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

a średnia cena liczona chyba jest razem z udziałami ?

Edytowano przez mammut1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

renatakw masz racje w radzie siedza te same ''dziadki'' od lat ktorzy siedza i glosuja tak jak prezesi chca a na zebraniach glowe w kolnierz chowaja. osm lowicz widocznie ma jeszcze za mala konkurencje ale pora pomyslec o zmianie odbiorcy bo cena u nich zawsze byla najnizsza od lat a niby 3 spoldzielnia w kraju jak sie sami chwala szkoda ze za nasze udzialy

 

Tak to jest jak się nie chce na zebrania chodzić a potem się narzeka że te same osoby siedzą, u mnie kilka lat temu było tak samo, aż się w końcu miarka przebrała i został się tylko jeden stary radny a wszyscy pozostali nowi i sytuacja się poprawiła. Więksi dostawca powinni więcej dostawać za litr ale minimalnie więcej a nie tak jak jest w niektórych mleczarniach że ten co daje np. 5k litrów dostaje mniej o np. 30gr od tego co daje 20k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin5090    0

st220 dla twojej wiadomosci od 12 lat chodze na zebarnia co roku i od 12 lat nie bylo wyborow do rady wiec nie dawaj glupich komentarzy skoro nie wiesz nic na dany temat. nie porownuj dostawcy 5 litrowego do kilkutysiecznego bo kazdy chyba wie i rozumie ze musza sie cena roznic. pozazdroscic ze jestes szczesaliwy z ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz0804    0

renatakw masz racje w radzie siedza te same ''dziadki'' od lat ktorzy siedza i glosuja tak jak prezesi chca a na zebraniach glowe w kolnierz chowaja. osm lowicz widocznie ma jeszcze za mala konkurencje ale pora pomyslec o zmianie odbiorcy bo cena u nich zawsze byla najnizsza od lat a niby 3 spoldzielnia w kraju jak sie sami chwala szkoda ze za nasze udzialy

brakuje solidarnosci wsród dostawców , jakby wiekszosc sie zerała i zagroziła odejściem to moze szanowny prezes przejrzałby na oczy i cena byłaby wyzsza , a co do parametrow mleka i wynikow badań(somatyczne i bakterie) tez do konca im nie wierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

A ile płacie OSM Hajnówka?? Bo ostatnio sie starłem ze znajomymi ze 2 zł?


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

1, 70 wiem że przy 10tyś l dali znajomemu ale tylko za grudzień oni ogulnie słabo płacą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Ja słyszałem że bardzo dobrze płacą bo podobno jeden duży dostawca z okolicy ma do nich iść.

 

st220 dla twojej wiadomosci od 12 lat chodze na zebarnia co roku i od 12 lat nie bylo wyborow do rady wiec nie dawaj glupich komentarzy skoro nie wiesz nic na dany temat. nie porownuj dostawcy 5 litrowego do kilkutysiecznego bo kazdy chyba wie i rozumie ze musza sie cena roznic. pozazdroscic ze jestes szczesaliwy z ceny

 

Gdzie ja porównałem dostawcę 5 litowego? Porównałem tego co ma 5tys. litrów z takim co ma 20tys i chyba nikt nie powie że od tego rolnika co ma 20tys wyjdzie więcej np. o 20% masła, sera z jego mleka niż z mleka od dostawcy który daje 4 razy mniej przy takich samych parametrach a dostaje np. 20-30% mniej za litr.

 

Jakiejś super ceny nie mam, w sąsiednich mleczarniach miał bym więcej.

 

Skoro nie ma wyborów to chyba coś jest nie tak, w statusie spółdzielni powinno pisać co ile lat są wybierani radni i mleczarnia powinna tego przestrzegać. Jakaś chora sytuacja u Ciebie jest skoro od 12lat te same osoby siedzą.

 

a co do parametrow mleka i wynikow badań(somatyczne i bakterie) tez do konca im nie wierze

 

Ja w swoje wyniki wierzę bo mleko badane jest w niezależnym laboratorium choć kilka lat temu jak sama mleczarnia badała to też nigdy problemów nie było, narzekali tylko Ci co mieli brud i syf i dalej narzekają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mieliscie jednak racje mle pol placu za grudzień 10 gr drozej czyli 2.15

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

To i ja sie pochwalę.

OSM Pajęczno. Przedział 6000-10000 l. Tłuszcz 4,4% Cena 2.33 zł na rękę z premią za grudzień ^^ A pare miesięcy temu chciałem się przepisywać z tej mleczarni :P Niech Bóg pomoże by ta cena utrzymała sie jak najdłużej ^^

Cena wyżej podana to cena dla ryczałtowca

Edytowano przez damianzetor9540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Witam, dawno nie udzielałem się na agrofoto, ale jestem tak wkurzony, że musze coś dodać od siebie.

Uważam, że łowickie ceny to jest k###a skandal. 1.52 netto 3,5 bi 4,94 tł 16 tys litr. Nie marze nawet o premii od "osm biedronka" bo pan dąbrowski ma nas w poważaniu, ale mam kilka pytań do was.

Jeżeli w umowie mam 3 miesięczny okres wypowiedzenia to muszę im dostarczać taką samą ilość mleka co dostawe jak dotychczas? Nie ma o tym mowy w umowie. Czy moge sprzedawać w tym samym czasie mleko do dwóch podmiotów bez jej rozwiązywania? Np. do "osm biedronka"(=łowicz) sprzedawałbym 100 litrów i powiedzmy do innego np: mlekpol 1100 litrów co drugi dzień. Pewnie ktoś z was to przerabiał to może mi udzieli kilku wskazówek?

No i może pan szalaty z intermilku podzieli się z użytkowniami forum jaką ofertę ma pańska firma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

Jest aneks w umowie że dostawca jest zobowiązany do oddawania całego mleka jakie zostało wyprodukowane w gospodarstwie sprawdź to najlepiej u prawnika bo możesz mieć problem ja bym radził 500l oddawać a resztę gdzieś indziej najlepiej jakiś papier załatw że masz problem z krowami i mleko ci się zmniejszyło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj