Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

@Ropsono Na szczescie ciemnota na wsi sie zmniejsza i rolnicy wiedzą ze z mleczarnią mozna wygrać, chociaz to nie jest łatwe. Komuna się skonczyła i jak nie jedna mleczarnia to druga. Nie wiem czemu mam im dziekowac za to ze mi placą za mleko?? :blink: Dostarczam towar i oczekuje zapłaty, żadnej łaski nie robią <_< To oni powinni mi i innym rolnikom dziekować, że zbudowaliśmy te zakłady, że maja prace, zatrudniają u siebie swoje żony, dzieci, szwagrów i reszte klanu, o znajomych nie wspomnę. Nepotyzm w "krystalicznie" czystej postaci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

a8185 zajdz do mleczarni i zacznij pajacować. puszczą ci mleko pare razy pozaklasowe, przestaną przyjeżdzać po mleko i samemu będziesz musiał wozić a w końcu sam zrezygnujesz i zostaniesz z niczym a potem możesz sobie robić tak jak w tym teledysku słowianie. a do drugiej mleczarni wcale nie jest tak łatwo przejćś, raz że mogą nie chcieć nowych a po drugie to trzeba wpłacic wpisowe i udziały, także rzycze powodzenia. Raz na izbach rolniczych z mleczarni koleś mówił że oni po nikim płakać nie będą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@

PawelWlkp

 

To juz troche odrebna kwestia, a jezeli rolnicy upadną to mleczarnie razem z nimi, bo nie mozna w nieskonczoność produkować poniżej kosztów. Zresztą w tym kraju wszystko upada. Swiniarze upadli, cukrownie są na tej samej drodze itd. wiec i z mleczarstwem prawdopodobnie tak bedzie

@

Ropsonok

 

Wytłumacz mi po co mam tam iść pajacować?? Płacą mi za mleko regularnie i całkiem przyzwoicie. Inne mleczarnie przyjezdzają i proponują mi lepsze warunki, wiec nie sądze zeby był jakiś problem ze zmianą skupu zwłaszcza teraz gdy jest taki boom na mleko. Mleczarnie nie robią kłopotów rolnikom tak jak kiedyś, bo działa to w dwie strony, jedni odchodzą drudzy przychodzą. Udziały mogę przeniesc z tej mleczarni do której aktualnie dostarczam. To, że nie jestem bambrem i nie pordukuję kilku mln litrów mleka rocznie nie oznacza ze kazdy ma mnie zdrowo je*ać w du*e. Ludzi nauczono w komunie ze tak musi być, jak widać do dziś niektórym zostało.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

jeżeli inna mleczarnia proponuje lepsze warunki to czemu sie nie przenosisz? nie wiem gdzie słyszałeś że udziały można przenieść bo na wypłatę udziałów mleczarnia ma 5 lat. a jak nie dajesz dużo mleka tym bardziej odradzałbym takie mądrości bo tam nikomu nic nie zależy czy będziesz dawał czy nie. u nas jak kilku się przeniosło to zapłacili kary, nawet po 40 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Głupotą byłoby rzucać stabilną mleczarnie na rzecz jakiejś niskoprodukcyjnej tylko dlatego ze płaci 0,1zł więcej. Poza tym są mleczarnie do ktorych mozesz odstawiac mleko bez udziałow. A to że ktos zaplacił kare to najwidoczniej w zły sposób rozwiązał umowe.

 

I co najważniejsze to wcale się nie wymądrzam tylko znam swoje prawa. Ty człowieku żyjesz komuną i potrafisz napisać nic sensownego, popadasz w kolizje ze swiatem cywilizowanym. Używasz typowych zwrotów które ruscy nam wpajali zeby niszczyc indywidualności i inteligencje, typu: wymądrza się, chwali się, powodzi mu się to nakombinował albo nakradł. I dzieki temu do dziś mamy czkawkę po PRLu i w kraju jest jak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

Papsonok jak się chce to można z mleczarnią wygrać, mleko można badać w niezależnym laboratorium, po mleko jak nie jedna to przyjedzie druga gdzie udziałów nie potrzeba (często i badanie mleka to formalność), fakt na udziały mają 5 lat i nic im nie zrobisz chyba że się spóźnia. A jak myślicie jak będzie dalej z ceną za 2-3 lata ? Jak na razie jest lux bo chinole biorą mleko w proszku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

W dobrych miejscach musicie mieszkać bo u nas nie jest tak jak piszecie. a na pamiętanie komuny to ja jestem za młody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coler    0

jaką premię mlekpol dał? wiecie coś na ten temat dostawcy mlekpolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

@robsonok mleczarni jest dużo. 4 chcą żeby przejść do nich. W tym tylko jedna bierze udziały. Ta w której jestem też nie bierze udziałów. Produkcja niecałe 100tys rocznie tak że nie jest tak źle jak piszesz. Za grudzień wyszło 1.53+vat. Białko 3.32 tłuszcz 4 8800l.

Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo93pl    29

witam mam około 8 tyś mleka miesiecznie i płacą mi 1,30 w polmlek raciąż i moje pytanie gdzie mi dadzą lepszą cene bo chce od nich odejść najlepiej jakby mleczarnia była blisko mnie czyli okolice ciechanowa ?

 

witam mam około 8 tyś mleka miesiecznie i płacą mi 1,30 w polmlek raciąż i moje pytanie gdzie mi dadzą lepszą cene bo chce od nich odejść najlepiej jakby mleczarnia była blisko mnie czyli okolice ciechanowa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

Do coler: mlekpol daje 10 gr podobno

 

a8185 jeśli naprawde myślisz że mleczarnia bez ciebie upadnie to gratuluje. zajedz i im to powiedz to zobaczysz jak ich wystraszysz. u mnie są praktycznie tylko 2 mleczarnie mlekpol i sudowia ale oni dużo słabiej płacą także nie wyskoczysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7204

 

I co najważniejsze to wcale się nie wymądrzam tylko znam swoje prawa. Ty człowieku żyjesz komuną i potrafisz napisać nic sensownego, popadasz w kolizje ze swiatem cywilizowanym. Używasz typowych zwrotów które ruscy nam wpajali zeby niszczyc indywidualności i inteligencje, typu: wymądrza się, chwali się, powodzi mu się to nakombinował albo nakradł. I dzieki temu do dziś mamy czkawkę po PRLu i w kraju jest jak jest.

 

Kolego wyluzuj i olej go, spójrz na jego posty w innych tematach, będziesz miał zabawny wieczór ;) Koleś skacze wszędzie, wymądrza się nie mając o niczym pojęcia zajrzyj do tego tematu http://www.agrofoto.pl/forum/topic/32677-prow-2007-13-modernizacja-gospodarstw-rolnych/page__st__12320 ewidentnie nudzi mu się i tylko psuje nerwy innym...

  • Like 2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Komune to wy panowie macie teraz w mleczarstwie. Kwoty to coś jak kartki na mięso w starych czasach i inne reglamentacje czy jak to się nazywało. Za dwa lata zacznie się wolny rynek i demokracja to wam przypomne żebyście się cofneli do 188 strony ceny mleka i poczytali swoje mądrości. Koło mnie spółka właśnie z okazji braku zimy wkopała kamień węgielny pod nową obore. 1000 szt aby tam bedzie stało. Teraz mają coś koło 600 a wątpie żeby stara całkiem wyposażona obora pusta stała. W sąsiedniej gminie (pogorzela wszyscy wiedzą o kogo chodzi z tamtych stron) rolnik na 320 szt właśnie zasiedla. Zobaczycie co to demokracja bo teraz myslicie że wiecie co to jest. Ktoś na forum miał opis "demokracja jest jak dwa wilki i owca głosują kogo zjeść na kolacje" całkiem trafne stwierdzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@PawelWlkp

To nie są żadne mądrości tylko stwierdzenie faktu jaki ma miejsce. Najpierw ruscy trzymali nas za mordę teraz niemcy. I co my mamy zrobić??? Nikt o kwoty się nie prosił, o ich zniesienie tak samo. Komuna nas okaleczyła, a gdy się już uwolniliśmy to niemcy kupili naszą suwerenność za marne dopłaty. Nawet wędliny juz nie mogą być wędzone. Nasz rząd okrada nas jak tylko się da (poczytaj sobie o cieciach jakie uchwalono). I co my mamy zrobić?? Wyjść na ulice, protestować, pisać petycje???? Odpowiedz sobie szczerze czy to coś da??

 

PS Żebym nie był gołosłowny na temat cięć http://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/upo-i-platnosci-zwierzecej-nie-bedzie,48519.html

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piot13579    6

witam mam około 8 tyś mleka miesiecznie i płacą mi 1,30 w polmlek raciąż i moje pytanie gdzie mi dadzą lepszą cene bo chce od nich odejść najlepiej jakby mleczarnia była blisko mnie czyli okolice ciechanowa ?

 

witam mam około 8 tyś mleka miesiecznie i płacą mi 1,30 w polmlek raciąż i moje pytanie gdzie mi dadzą lepszą cene bo chce od nich odejść najlepiej jakby mleczarnia była blisko mnie czyli okolice ciechanowa ?

 

 

 

Kolego moim zdanie spróbuj OSM Sierpc ja oddaje tam 10 lat i mi mleko wychodzi po 1.60 + co miesiąc dodaja premie związane z dobrym działaniem mleczarni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

Ropsonok po co ja mam prosić mleczarnie żeby mi mleko odbiegały jak w mojej okolicy jeździ 9 mleczarni 2razy zmieniałem mleczarnie bym zmienił 3 raz ale cenę podnieśli i jest ok każda mleczania straszy jak pojechaliśmy żeby złożyłć wypowiedzenie to bajki takie nam wciskali ale i tak niema co słuchać tego i robić swoje

Edytowano przez mammut1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piot13579    6

cena jak narazie niezła . oby tak sie trzymała

Edytowano przez piot13579

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Cena po 2015 napewno mocno spadnie i utrzymaja sie ci którzy beda w stanie wyprodukować jak najniższym kosztem L mleka i nie bedzie mialo tu znaczenia czy ktos ma 20krow czy moze 200 a nawet 1000 bo np. taki rolnik co nie ma kredytów 30 krów ma niskie koszty i przetwa a ten który ma nowa obore na 200krów z robotami i pare baniek w banku moze miec gorzej niz tej pierwszy grunt to inwestować z rozwagą bo cena spadnie słabsi wyleca z interesu i cena powinna sie ustabilizowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Płaczcie dalej, likwidujcie gospodarki bo przecież opłacać się nie będzie. Śmiać mi się chce, jak można przewidywać już cene jaka będzie ? Jeszcze sporo czasu do tego jest, wy płaczecie, jakbyście wy to ustalali, i wiedzieli jaka cena na 100% bedzie. Śmiechu warte. Zresztą sprzedawajcie wszystko, róbcie co chcecie, będzie ziemia przynajmniej do kupienia.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1125

A tu taki mały news-ik jak władza dba o nasze interesy http://www.agronews....gospodarke.html


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7204

Płaczcie dalej, likwidujcie gospodarki bo przecież opłacać się nie będzie. Śmiać mi się chce, jak można przewidywać już cene jaka będzie ? Jeszcze sporo czasu do tego jest, wy płaczecie, jakbyście wy to ustalali, i wiedzieli jaka cena na 100% bedzie. Śmiechu warte. Zresztą sprzedawajcie wszystko, róbcie co chcecie, będzie ziemia przynajmniej do kupienia.

 

Łapa w górę kolego dla Ciebie, widzę że jeszcze ktoś tutaj jest kto nie robi pod siebie...

  • Like 2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Hm, to jak ktoś już będzie likwidował te krowy to ja bym z chęcią dokupił z 10, więc decydujcie sie na likwidacje szybciej, bo faktycznie przy cenie na poziomie nie niższym niż 1,5 nie opłaca sie produkować xP


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj