Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
komodo

Ceny mleka 2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kotwczapce    26

Witam wszystkich Forumowiczów. Mlekowita o/Baranowo za grudzień 1,57 zł brutto , bialko 3,5, tłuszcz 4,6 20-30 tys l (w tym 20 gr premi). Teraz mam takie małe pytanie, słyszał ktoś z Was o podwyżkach, bo szczerze mówiąc niecałe 1,4zł to przy dzisiejszych kosztach produkcji to mnie nie satysfakcjonuje.

:D inni mają 1,15 i żyją...

Gdybym dostawał 1,15zł/l to zaraz sprzedałbym krowy. Może przy ekstensywnej hodowli jeszcze coś zostanie, ale ciągle trzeba inwestować.W zeszłym roku dostawałem 1,20 teraz 1,35 i gdybym sprzedał te wszystkie pasze to lepiej bym wyszedł i bez pracy, ale taki rok rok na zboża może się szybko nie powtórzyć. Przykład za suszoną kukurydzę z 1,20 ha dostałem ponad 10 tysi , a jakaś super nie była bo już w sierpniu uschła

waldek25    3

to co on jeszcze robi w tej mleczarni jak dostaje poniżej 1 zł?

no chyba że ma taki litraż

Wiadomość z agroFakt.pl

Bartek01    1

orientuje sie ktos jakie ceny w SM Wrzesnia? (woj. WLKP) i w ŚSM Jana Sroda wlkp ?

simii89    2

OSM Włoszczowa za styczeń wyszło 1,43 zł przy nie całych 8 tyś, białko 3,6; tłuszcz 4,6

daniel18    2

a u nas sasiad dostaje w mleczarni z ozorkowa po 92 gr i mu sie oplaca

to mój sąsiad wozi codziennie bańke 20l do zlewni i bierze po 60 gr, bez kwoty mlecznej, bez badania parametrów, a jak mu brakuje mleka to wody dolewa żeby bańka była zawsze pełna. Mleczarnia Lactopol Łosice

patryk90    4

SM Mazowsze chorzele 3,5 białko 4,5 tłuszcz ilośc 22 tyś 1,38 brutto dla vatowca

gazela77    9

OSM Czarnków za styczeń: białko 3,48 tłuszcz 4,41 11000 litrów 1.25 zł/litr dla ryczałtowca

bombardini    0

W Siedlcach do tej pory nikt nie ponformował dostawców ile najwięksi członkowie rady sobie ustalili. Faktura w kopercie i cicho.

koperta musi być żeby ciekawscy mieli utrudnione zadanie w inwigilacji kto ile za mleko bierze bo Polacy to niestety plotkarski naród. jakby się jeszcze Pan pofatygował sprawdzić że koperta-faktura występuje u dostawców niekoniecznie największych ale napewno vat-owców to byłoby naprawdę miło. Tak jest w większości cywilizowanych mleczarni. Więc niech Pan zajmie się lepiej hodowlą a nie wymyślonymi zarzutami

pawelol111    713

A czym się różni z tej perspektywy vatowiec od ryczałtowca? Jak faktury w kopertach to wszystkim a nie wybranym. Widzę że szanowny pan bombardini dba o i tak lichą renomę OSM Siedlce. Obniżki wprowadzali jako pierwsi, podwyżki jako ostatni. Doskonale wiadomo że mleczarnie w wielu przypadkach ustalają cenę indywidualnie w przypadku największych dostawców. Ale to zostało poruszone w temacie "Przyszłość produkcji mleka".

pawelol111    713

Postaw oborę na 100 sztuk to Ci zapłacą 1,5zł - takie posty są na w temacie "Przyszłość produkcji mleka"

Przy tej ilości powinieneś mieć minimum 1,25zł - kradzież w biały dzień.

Luke16    184

Damian ile??? Ksawerów Zarębski za oddanie 3600 litrów zapłacić 1,09zł zaś teraz gdzie miałem 6025 litrów dostałem 1,21zł

valadin1    29

OSM Ozorków styczeń ilość 17 tys białko 3,64 tłuszcz 4,2 cena 1,31zł od stycznia podwyżka 10 gr.

rol2000    0

ŚSM Jana Sroda wlkp:białko 3.4, tłuszcz 4.2, ilość mleka 6 tyś cena za styczeń 1,05 za litr, o jakiejkolwiek podwyżce i premi za grudzień to w ogóle nie wspomnę!!

komodo    89

Osm Łowicz ponad 20tys litrow bialko 3.48 tluszcz 4.49 -1.40zl

klecu    7

hej a może słyszeliście coś na temat `milkiland` w Ostrowi Maz? interesuje mnie głównie cena dla dostawców i od kiedy rozpoczną skup.Obecnie oddaje do Polindusa - cena niby wmiare spoko ale terminy płatności to już porażka:-)

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez kojack1014
      Witam!!!
      Ma ktoś może charakterystyke Valtry N101? Pilnie proszę o pomoc. I najlepiej gdyby też było wyposażenie dodatkowe i cena brutto
      Za odpowiedź z góry dzięki!
    • Przez yacenty
      Proszę wszelkie pytania zadawać w tym wątku - poprzedni zamknąłem z powodu olbrzymiej ilości danych w nim zawartych (ponad 300stron informacji)
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/6711-w-sprawie-prow/
    • Przez Piotrass
      Mam pytania jaki serwis ma valtra? i ile kosztują poszczególne przeglądy w valtrze T121 HiTech?
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez coolman111
      Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?

Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
      Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/

Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.