Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
komodo

Ceny mleka 2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
cococo12    8

jak patrze na te ceny mleka to aż zaczynam się niepokoić. Cena na poziomie 1,7-1,9 zł za litr to chyba górna granica, ciekawy jestem jak długo się to utrzyma, oby jak najdłużej. Ale boję sie że będzie jak zawsze "Dobrze żarło ale zdechło"

mariusz0804    0

jestem dostawcą osm łowicz i do tej pory nic mi na temat premii nie wiadomo ,a mogliby cos na świeta dołozyć, chociaż nie ma co narzekać bo cena jest zadawalająca i oby była taka jak najdłużej

Wiadomość z agroFakt.pl

gazela77    9

OSM Czarnków za listopad:

ilość lekko ponad 10,000 ltr

białko-3,51

tłuszcz-4,61

cena -1,54 zł/ltr dla ryczałtowca

szału nie ma patrząc na inne mleczarnie,ale....

mariusz0804    0

a możesz podać ile tam dostajecie ?

oczywiście cena za listopad przy białku 3,38 ,tłuszczu 3,88 i małej ilosci nie przekraczającej w tym miesiącu 4 tyś litrow to 1,45 zł brutto

DanielFarmer    108

Mlekpol przy ilości ok 20tys litrów tł 4,43 biał 3,25(swoja drogą obcięte bo z oceny ok 3,4) wyszło 2,044zł brutto dla vatowca ale w sumie 19gr zapier na udział z kwoty netto więc za listopad 1,83brutto wychodzi czyli bez szału jednak,2złł tylko na papierku działa na wyobraźnie a stan konta inny :P

Edytowano przez DanielFarmer
  • Like 1

martin0000    10

Mlekpol:

dostawa 17tyś/l

tłuszcz 4,0

białko 3.0

cena 1,97 zł/l w tym 30 gr premii z czego 15 groszy poszło na udziały.

ps.cwaniaki z tego Mlekpolu

damianzetor9540    1268

A ile poszło na udziały? Ja słyszałem o 50 gr premii w swojej mleczarni (OSM Pajęczno ale to nic pewnego, jutro będzie faktura to napisze dokładnie) i właśnie ciekawe ile tak na prawdę wyjdzie tej premii. Szkoda tylko że u mnie produkcja w listopadzie to wyszło około 50% produkcji jak np, w lipcu i sierpniu :(

julki3    0

osm piątnica 32tys/l tłuszcz 4,3 białko 3,46 cena 2,21zł/l w tym 40 groszy premi i 10 groszy na udział potrącone :)

Thomas2135    1225

Na szczęście dla mnie i innych Mlekovita nie potrąca na udziały, więc jeśli parametry utrzymają się będę miał cenę 1,9 zł. Sapiński w wywiadzie z TopAgrar przyznał, że w tym roku nie będzie jakichś spadków, bo wiadomo koniec roku. Po nowym roku spodziewa się jednak delikatnej korekty cen w dół.

Edytowano przez Thomas2135

bystra    26

MSM Mońki w przedziale 4-6tyś l białko 3.58, tł. 3.30 cena 2.31zł/l w tym dwie premie jedna 10gr a druga za litry od lipca do listopada

jaro30    10

czytając wasze wypowiedzi to niektóre mleczarnie poszalały z tymi cenami ,ale jak kolega wyżej napisał szykują się po nowym roku korekty cen w dół.A tak na marginesie to u mnie tłuszcz 4.48 białko 3,39 cena za listopad 1,70 -ryczałt ilośc niewielka bo 15.000 tyś z groszami

rami    6

czytałem ostatnio że zblizą się bessa cenowa swiatowa produkcja mleka wzrosła o 2%procent w tym roku tak wynika z raportu przeczytanego z BGŻ

damianzetor9540    1268

Takie tam gadanie. Co będzie dalej z tymi cenami to nawet nie wiem tego ten Najwyższy. Co będzie to będzie, my niestety nic nie możemy zmienić.

Karror830    3

Dokladnie kto przewidzial pól roku temu ze w grudniu czy w styczniu 2014 dostanie po 2zł czy nawet jak ktos wczesniej pisalem po 2,3 zł. Podejrzewamze jakby ktos w lipcu pisal ze w grudniu dostanie po ponad 2 zl to podejrzewam ze zostalby wysmiany.

Cena mleka za Listopad

Lacpol Piotrkow Kujawski

10000-15000l kontr uzytk, parametry dokl dodam na dniach, cena 1,42, Wg mnie kpina, bo do opuszczania cen beda pierwsi.....

Edytowano przez Karror830

artursz89    454

Taka prawda. Za październik przy ok 10 tyś l rodzice mieli cenę 1,63 brutto (VATowcy) a to i tak po 12 gr podwyżce. Po odliczeniu VATu i udziału to i tak tyłka nie urywało i na tą chwilę mlekpol oferuje lepszą cenę tylko że chyba w Mlekpolu to cena się zmienia dynamicznie a w Piątnicy sytuacja stabilna. Poza tym jednak przejęli Ostrołękę, tamtym rolnikom podnieśli ceny do naszego poziomu, kończą rozbudowywać zakład w Piątnicy więc cena mleka już taka super nie była.

Co do premii potwierdzam 40 gr, czyli dali wszystkim po równo niezależnie od ilości oddanego mleka.

W sumie to podajemy te ładnie rosnące ceny, ale prawda jest taka że nasze 1,40 zł 7 lat temu nawet się nie umywa do 1,70 zł czy nawet 2,00 zł teraz bo koszty wzrosły conajmniej o 100% może i więcej.. Się cieszymy z tych cen a tak na prawdę to teoretycznie to powinna być naturalna kolej rzeczy, że wzrastają bo i tak w ostatnich latach mamy do czynienia z nożycami cenowymi... Tylko wyznawcy PO i TR będą kalkulować ile to rolnik ma przychodu, tyle że co do zasady to ludzie tak ograniczeni odnośnie myślenia o dochodach w rolnictwie. że nie uwzględniają już kosztów uzyskania przychodu, które tak gwałtownie wzrosły.

A tak w ogóle to ciekawe jakie ceny będą po uwolnieniu kwot.

Edytowano przez artursz89

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez kojack1014
      Witam!!!
      Ma ktoś może charakterystyke Valtry N101? Pilnie proszę o pomoc. I najlepiej gdyby też było wyposażenie dodatkowe i cena brutto
      Za odpowiedź z góry dzięki!
    • Przez yacenty
      Proszę wszelkie pytania zadawać w tym wątku - poprzedni zamknąłem z powodu olbrzymiej ilości danych w nim zawartych (ponad 300stron informacji)
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/6711-w-sprawie-prow/
    • Przez Piotrass
      Mam pytania jaki serwis ma valtra? i ile kosztują poszczególne przeglądy w valtrze T121 HiTech?
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez coolman111
      Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?

Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
      Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/

Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.