Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
komodo

Ceny mleka 2013

Polecane posty

peter    0

Ja w Łowiczu za grudzień przy odstawie 19250 litrów 4,24tł, 3,55 białko dostałem 1,27 netto

walkol    33

W Łowiczu za grudzień podnieśli kolejne 5 gr ,ale o ile wzrastaja ciągle koszty???

Wiadomość z agroFakt.pl

renatakw    3

A jak myślicie ,czyją zasługą są takie cenniki za mleko w skupie?Tych co produkują od lat na niezmienionym poziomie,czy tych co uwierzyli propagandzie sukcesu i wskoczyli w "Otchłań zachłanności"-podcinając gałąź ,na której siedzą.Taki oto model nowoczesnego -wydajnego rolnictwa prowadzi do samounicestwienia .Zdrowy rozsądek nabywa się z wiekiem .....

stolarz88    51

Mlekpol - Nie dostałem jeszcze faktury za grudzień ale na konto przyszła wypłata i coś tak liczyłem że 10gr za litr więcej wyszło.

wojtekosse    7

Ja tego nie potwierdze bo u mnie bylo w grudniu 16 odbiorów, ale według moich wyliczen, (nie dokladnych) to az tak dobrze nie jest. U mnie wychodzi 5-6 groszy to wszystko, ale moge sie mylic...

Edytowano przez wojtekosse

jaro    163

A jak myślicie ,czyją zasługą są takie cenniki za mleko w skupie?Tych co produkują od lat na niezmienionym poziomie,czy tych co uwierzyli propagandzie sukcesu i wskoczyli w "Otchłań zachłanności"-podcinając gałąź ,na której siedzą.Taki oto model nowoczesnego -wydajnego rolnictwa prowadzi do samounicestwienia .Zdrowy rozsądek nabywa się z wiekiem .....

Tyle że czasami jest to wieko od trumny :D .Ale ogólnie zgadzam się tym co powyżej-tyle że trzeba byłoby namówić na takie postępowanie rolników na całym świecie...

Edytowano przez jaro

kokoman0    59

Mlekpol - Nie dostałem jeszcze faktury za grudzień ale na konto przyszła wypłata i coś tak liczyłem że 10gr za litr więcej wyszło.

Z tego co ja liczyłem to wyszło po tyle samo co za poprzedni miesiąc. Czyli żadnej "13-tki" za 2012 rok nie było. Wydaje mi się, że z roku na rok Mlekpol robi się coraz bardziej "dziadowską" firmą.

Edytowano przez kokoman0

danielhaker    803

W tym temacie za taki post dostaje się %. Podaj ilość i parametry bo ja sprzedaję po 2zł/l, ale co z samej ceny skoro nie dopiszę że sprzedaję to znajomemu po kilka litrów na tydzień.

emattti    11

Z tego co ja liczyłem to wyszło po tyle samo co za poprzedni miesiąc. Czyli żadnej "13-tki" za 2012 rok nie było. Wydaje mi się, że z roku na rok Mlekpol robi się coraz bardziej "dziadowską" firmą.

w Mlekpolu to duuuzo 13-stke sobie wzial prezes... -.- a rolnicy nic

Pal    0

OSM Inowrocław Cuiavia ponad 16 tys.litrów 1,16 netto za grudzień

slawek74    135

Ryki pow 15 tysi tł 5,08 % bi 3,51 % 1,52 netto :rolleyes: w tym 13 gr premi już drugi miesią c .

atomik    145

OSM Łowicz przedział 10-20 tys. l , tł 4,52 i 4,46, białko 3,52 1,41 brutto z tym że za grudzień jak pisalem wyzej 5 gr podwyżki + 5 gr premii.

@Sławek po Twoich parametrach mleka sądzę że masz obdojone krowy i żywisz je za bardzo energetycznie, nie zapasają ci się teraz ?

tomaszek25    1

czy ktos wie w jaki sposób bedzie rozliczana premia w mlekovicie? ja dostałem info ze oddzielna faktura ma byc i do 10lutego wypłacone pieniązki

kyllee    14

tak w wydziale skupu mi powiedziano ze bedzie oddzielna faktura byc moze recznie pisac trzeba bedzie a wyplata do 10 lutego jak bede w wydziale skupu to zapytam i napisze..

janczar810    245

Strzelce Krajeńskie 5gr za kazdy odstawiony litr od poczatku roku kwotowego do 1grudnia :P

do tego 7gr do góry na grudzień

kyllee    14

chyba kolego w chmurach gdzies bujasz moze o,5 gr to jak wydal bys 150 tys litrow od kwietnia do grudnia to wyplaca ci 7,5 tys zl smieszne i malo realne

Edytowano przez kyllee

7891Firefox    52

cholera wszyscy mają powyżej 1,20, tylko u mnie cena nie chce wzrosnąć, Oddaje do SM Bieluch w Chełmie, za grudzień 1,15zł

atomik    145

@atomik jaka premia?Bo ja patrze na rozliczenie i nie widze!!!

no i zrobiłem rozeznanie, u teścia nie ma tej dopłaty 5 gr na fakturze z tym że ja jestem w ekołowiczance a on normalnie w OSM. Podejrzewam że to jest wypłata jakiejś dywidendy czy coś na tej zasadzie. Nie wiem o co chodzi a jak u innych jest z Łowicza ??

peter    0

właśnie cena mi się nie zgadzał u mnie i u Ciebie(podobne parametry) , więc różnica chyba wynika z tej ekołowiczanki bo na fakturze też nie miałem tych 5gr premii

Edytowano przez peter

sacrable    17

chyba kolego w chmurach gdzies bujasz moze o,5 gr to jak wydal bys 150 tys litrow od kwietnia do grudnia to wyplaca ci 750 tys zl smieszne i malo realne

Z matematyką na bakier? ;)

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować