Zaloguj się, aby obserwować  
komodo

Ceny mleka 2013

Polecane posty

agroutasz    5

dziś dostałem fakturę 1.72zł/l tł 4% ilość 1134litry chyba dobra cena

nie pomyliłes sie z litrami ? jaka mleczarnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

prezes odchodzi na emeryture ? ciekawe czy kiedykolwiek dojdzie do polaczenia mlekpolu z mlekovita o ktorym bylo slychac nie tak dawno

 

Prędzej czy pozniej i tak to nastąpi, dlatego ze chociaz te mleczarnie w naszym kraju są duze to na arenie europejskiej jednak nic nie znaczą. I bedzie GrajewoVita :lol: :lol: :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazowszak    100

Heh ja się z wami nie będe kłucił ;) Ja sobię tą cenę sam wynegocjowałem. Przyjechał do nas z SM Ciechanów i zaoferował cenę 1.80 aż nie chciało nam się wieżyć że taka cenę i była kierowniczka z MLEKS i powiedzieliśmy jej ze taką cenę nam zaoferowali i powiedzieliśmy że chcemy odejść wraz z nami odchodzi 3 gospodarzy miesięcznie ok. 70tyś litrów i dała nam po 1.75 i była teraz podwyżka i wyszło po 1.81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Skoro dostarczasz do mlekovity podpisałes umowe jesli podpisałeś umowe jesteś w czarenej ..... i mozesz sobie pofikać. Ta ilość nawet was wszystkich to za mało zeby sobie cene indiwidualnie negociować w Mlekovicie w innym przypadku co drugi rolnik chciaiłby podwyzke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

odnośnie wypowiedzi MAZOWSZAK to jest prawda .Rodzinka oddaje do ciechanowa 8000 tyś litrów i dostali za listopad 1.75 brutto.U mnie byli we wrześniu to proponowali 1.68 za 16.000 tyś litrów a na chwile obecną 1.90 brutto i zastanawiam się czy nie skorzystac.

Edytowano przez jaro30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Mlekpol jest trzecim co do wielkości podmiotem skupujacym w UE. Wiec to nir jest tak ze nigdzie nic nie znaczy.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emattti    68

@statek

Mlekovita chyba wiecej skupuje mleka niz Mlekpol ;) w UE jest duzo wiekszych mleczarni niz te polskie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@statek ooj chyba przesłodziłeś troche. W top agrar była lista mleczarni i mlekpolu w czołowce nie było. :rolleyes: Pisało tam ze mlekpol jest wiekszy niz mlekovita, a wczoraj czytałem w innej gazecie ze to jednak mlekovita jest zdecydowanie wieksza :blink: i mozg rozj*bany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2185

Sudowia Suwałki 5000 l 3,2 białko,4,1 tłuszcz 1,53 brutto na rękę :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

Mógłby ktoś powiedzieć jak cena w Spomleku Elbląg mile widziany cennik oraz jeśli ktoś zna ceny w OSMGiżycko oddział Szczytno. Może jakieś opinie na temat tej drugiej bo już drugi raz przymierzam się do zmiany mleczarni bo ludzie w Polmleku Lidzbark Warmiński są poprostu niepoważni. Pozdrawiam


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

@pio40dros ale to z potrąceniem na udziały czy mleko podrożało Wam w stosunku do października


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
r10tomek    0

OSM Turek

litraż: 66000l

cena: 1,65 brutto

tłuszcz: 3,97

białko: 3,48

Edytowano przez r10tomek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artursz89    454

Mogli by z Piątnicą fuzje zrobić i ekspansję na zachód poczynić choć tam takie molochy że nas tylko wschód ratuje.myslę jednak że wtedy by i cenę dostawcy z obu mleczarni mieli wysoką bo dobrze by się uzupełniały mleczarnie z asortymentem choć piątnica kilka razy mniejsza od naszego edkowego folwarku B)

 

Musiałaby Piątnica źle stać finansowo, żeby do tego doszło (chyba że góra ma inne zdanie na ten temat). Mała bo mała ale chyba nie dokonali najgorszego wyboru jeśli chodzi o produkowany asortyment, bo mają serki wiejskie (grudkowe) na któych rynek wchodzi i mlekovita i mlekpol ostatnio ale chyba z marnym skutkiem, serki do smarowania z czego te prostokątne tańsze nie mają odpowiedników a te w kubkach są tańsze od konkurencji, śmietana chyba ceniona na rynku no i nie mają serów twardych, masła, mleka w proszku które mogą dać po tyłku. Mają mleko w butelkach ale nie wiem jak jest z jego udziałem w produkcji i "bezpieczeństwem" zysku z niego. Pod względem jakości chyba nie najgorsze bo to jednak przejęte po Milandii i nie śmierdzi jak butelkowana mlekovita (nie wiem czemu, osobiście mi nie podchodziło nigdy ono). No i przede wszystkim rozwijają się i testują nowe produkty, które można w firmowym sklepie znaleźć z czego przynajmniej kefir może być hitem. Reszta to znaki zapytania...

 

Wg mnie asortyment mlekpolu jest bardziej wrażliwy na polityczne embargo Rosji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

Somlek Sokółka (oddział Mlekpolu) 5100 l. Tl 4,3 B 3,3 - 1,96 brutto

 

aż 1,96zł/l wam płacą? przy 5100l/miesiąc?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7204

Też mnie zdziwiła wypowiedź @silny84 :huh: chyba że nie doczytał potrącenia na udziały :P

U mnie coś faktury nie ma może jutro będzie...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

u nas 1,25zł/litr przy niskiej kwocie mlecznej śląsk :/ wg mnie cena powinna być jednakowa w całej Polsce mleka jak i np prosiąt.

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myciu    24

U mnie w górach odbiera OSM Radomsko i dzisiaj dostałem fakture to brutto mi wyszło 1,35 bez własnego zbiornika przy ilości 2100 litrów tł.4,90 a bi.3,85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

oo Łapsze Niżne koleżanka z tamtąd pochodzi :) to jednak 10gr/litrze to już spora róznica.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pio40dros    0

@pio40dros ale to z potrąceniem na udziały czy mleko podrożało Wam w stosunku do października

Cena tj. w pażdzierniku.Z tego potrącenie 5 gr na udziały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj