Zaloguj się, aby obserwować  
komodo

Ceny mleka 2013

Polecane posty

emattti    68

@Mazowszak premia swiateczna w Mlekovicie bedzie za miesiac grudzien, a nie listopad i na oddzielnej fakturze..

Edytowano przez emattti

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosacki    11

Mlekpol przy ilości ok 20tys litrów tł 4,43 biał 3,25(swoja drogą obcięte bo z oceny ok 3,4) wyszło 2,044zł brutto dla vatowca ale w sumie 19gr zapier na udział z kwoty netto więc za listopad 1,83brutto wychodzi czyli bez szału jednak,2złł tylko na papierku działa na wyobraźnie a stan konta inny :P

kolego podajesz jeden jakiś wynik a białko i tłuszcz oceniaja kilka razy w miesiącu i jest średnia a nie jeden wynik! jak brutto liczysz? to jest netto 30gr podwyżka co ty z brutto wyskakujesz cena 1,83? to samo piszesz 30 gr podwyżki 15 na udziały i wyszło ci 13 matematyka kłania się ;)

ja dostałem 2.03 za 15 tys

Edytowano przez kosacki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

pewnie podał tak jak ja cena bruto na papierze oraz ta po potraceniach za udziały, towar z mleczarni i badania antybiotykowe czyli realnie co na konto przelali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bystra    27

Wiadomo że nie ma się co napalać na takie ceny bo to tylko za ten miesiąc, za kolejny pewno cena będzie 1.40zł/l max chociaż MSM Mońki już w lipcu za czerwiec dali 30gr premii z tego wynika że już od pół roku jest większy zbyt na produkty mleczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

kolego podajesz jeden jakiś wynik a białko i tłuszcz oceniaja kilka razy w miesiącu i jest średnia a nie jeden wynik! jak brutto liczysz? to jest netto 30gr podwyżka co ty z brutto wyskakujesz cena 1,83? to samo piszesz 30 gr podwyżki 15 na udziały i wyszło ci 13 matematyka kłania się ;)

ja dostałem 2.03 za 15 tys

 

Nie jakiś wynik tylko średnia za cały miesiąc z faktury, a brutto z tego względu że przy podobnych parametrach w tamtym miesiącu miałem 1,73brutto a teraz 2,04 brutto wiec 31gr różnicy BRUTTO.a udziały od kwoty netto potrącają.Poza tym netto czy brutto polowe tego zabrali i tyle.

Edytowano przez DanielFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7193

ZABRALI, UKRADLI wtf??? przecież poszło to na nasze udziały i jeśli komuś mało brakuje do osiągnięcia wymaganej kwoty za udział, to nie będzie miał dalszych potrąceń... U mnie chyba teraz już będą spłacone udziały...

 

Bystra narzekałaś a wyszło Ci o wiele lepiej niż u mnie :P

 

W Mlekpolu w styczniu cennik ma być z października, czyli 1.6 zł


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

Poszło na udziały żeby duża kasę za jednym zamachem wprowadzić "na konto" spółdzielni.A potem co do ich zwrotu to już nie jest takie szybkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazowszak    100

@emattti fakture dostałem i wyszło 1.81 no i laborantka mówiła o premi 30 gr ale czy to za ten miesiąc czy za grudzień to tego nie mówiła. A ja myślałem że to będzie za listopad , było by się za co bawić w święta ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To moze ja pokazać bo tez dostarczam maleko do mlekovity i mialem tylko 1.725zł brutto ponad 30tys. tłuszcz 4.23% białko 3.6%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makowiaczek    27

@emattti fakture dostałem i wyszło 1.81 no i laborantka mówiła o premi 30 gr ale czy to za ten miesiąc czy za grudzień to tego nie mówiła. A ja myślałem że to będzie za listopad , było by się za co bawić w święta ;D

Chłopie nie brnij dalej w te kłamstwa:

Po pierwsze: W Wyszkowie nie ma mlekovity tylko P.P.H.U. "MLEKS" zapamiętaj to sobie;

Po drugie: Na pewno nie wyszło Ci po 1.81; Ja mam też powyżej 11tys. tłuszcz 4,3 i dostałem po 1.63 a Ty licząc, ż jesteś na ryczałcie i masz 4,4tł. to możesz mieć max. 1.69 zł.

I tyle w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Sprzedaje ktoś do Intermilk Gniezno? Na naszym terenie mocno namawiają rolników do przejścia do nich, oni coś tam produkują czy tylko przerzut, jak ceny i parametry w dłuższym czasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroutasz    5

na ich stronie int. pisze ze produkują w proszku i jeszcze masła i rożne różniaste smietany przez moją wieś przejeżdza cysterna do odbioru i z ciekawosci sprawidziłem ich strone w necie ale jak płacą to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalk13    26

Doszły mnie słuchy, że w Mlekpolu szykują się niedługo jakieś wybory i cena mleka poszła mocno w górę, ciekawe jak będzie po wyborach :) po wyciągnięciu średniej z całego roku to myślę, że Piątnica i tak jest liderem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

Zdecydowanym a na przestrzeni ostatnich lat to grube pieniążki straty w porównaniu do Piątnicy ma dostawca Mlekpolu ale cóż poradzić,miejmy nadzieję że choć trochę teraz nadrobimy My Mlekpolowcy :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eev    0

prezes odchodzi na emeryture ? ciekawe czy kiedykolwiek dojdzie do polaczenia mlekpolu z mlekovita o ktorym bylo slychac nie tak dawno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

Mogli by z Piątnicą fuzje zrobić i ekspansję na zachód poczynić choć tam takie molochy że nas tylko wschód ratuje.myslę jednak że wtedy by i cenę dostawcy z obu mleczarni mieli wysoką bo dobrze by się uzupełniały mleczarnie z asortymentem choć piątnica kilka razy mniejsza od naszego edkowego folwarku B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

Jak można podać parametry jak ich niebadają u innych podobnie może być niewszyscy mają płacone za parametry

Edytowano przez mammut1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj