Zaloguj się, aby obserwować  
komodo

Ceny mleka 2013

Polecane posty

cococo12    8

jak patrze na te ceny mleka to aż zaczynam się niepokoić. Cena na poziomie 1,7-1,9 zł za litr to chyba górna granica, ciekawy jestem jak długo się to utrzyma, oby jak najdłużej. Ale boję sie że będzie jak zawsze "Dobrze żarło ale zdechło"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz0804    0

jestem dostawcą osm łowicz i do tej pory nic mi na temat premii nie wiadomo ,a mogliby cos na świeta dołozyć, chociaż nie ma co narzekać bo cena jest zadawalająca i oby była taka jak najdłużej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazela77    10

OSM Czarnków za listopad:

ilość lekko ponad 10,000 ltr

białko-3,51

tłuszcz-4,61

cena -1,54 zł/ltr dla ryczałtowca

szału nie ma patrząc na inne mleczarnie,ale....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz0804    0

a możesz podać ile tam dostajecie ?

oczywiście cena za listopad przy białku 3,38 ,tłuszczu 3,88 i małej ilosci nie przekraczającej w tym miesiącu 4 tyś litrow to 1,45 zł brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

Mlekpol przy ilości ok 20tys litrów tł 4,43 biał 3,25(swoja drogą obcięte bo z oceny ok 3,4) wyszło 2,044zł brutto dla vatowca ale w sumie 19gr zapier na udział z kwoty netto więc za listopad 1,83brutto wychodzi czyli bez szału jednak,2złł tylko na papierku działa na wyobraźnie a stan konta inny :P

Edytowano przez DanielFarmer
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

Mlekpol:

dostawa 17tyś/l

tłuszcz 4,0

białko 3.0

cena 1,97 zł/l w tym 30 gr premii z czego 15 groszy poszło na udziały.

 

ps.cwaniaki z tego Mlekpolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

A ile poszło na udziały? Ja słyszałem o 50 gr premii w swojej mleczarni (OSM Pajęczno ale to nic pewnego, jutro będzie faktura to napisze dokładnie) i właśnie ciekawe ile tak na prawdę wyjdzie tej premii. Szkoda tylko że u mnie produkcja w listopadzie to wyszło około 50% produkcji jak np, w lipcu i sierpniu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julki3    8

osm piątnica 32tys/l tłuszcz 4,3 białko 3,46 cena 2,21zł/l w tym 40 groszy premi i 10 groszy na udział potrącone :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na szczęście dla mnie i innych Mlekovita nie potrąca na udziały, więc jeśli parametry utrzymają się będę miał cenę 1,9 zł. Sapiński w wywiadzie z TopAgrar przyznał, że w tym roku nie będzie jakichś spadków, bo wiadomo koniec roku. Po nowym roku spodziewa się jednak delikatnej korekty cen w dół.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bystra    27

MSM Mońki w przedziale 4-6tyś l białko 3.58, tł. 3.30 cena 2.31zł/l w tym dwie premie jedna 10gr a druga za litry od lipca do listopada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

czytając wasze wypowiedzi to niektóre mleczarnie poszalały z tymi cenami ,ale jak kolega wyżej napisał szykują się po nowym roku korekty cen w dół.A tak na marginesie to u mnie tłuszcz 4.48 białko 3,39 cena za listopad 1,70 -ryczałt ilośc niewielka bo 15.000 tyś z groszami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

czytałem ostatnio że zblizą się bessa cenowa swiatowa produkcja mleka wzrosła o 2%procent w tym roku tak wynika z raportu przeczytanego z BGŻ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Takie tam gadanie. Co będzie dalej z tymi cenami to nawet nie wiem tego ten Najwyższy. Co będzie to będzie, my niestety nic nie możemy zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karror830    3

Dokladnie kto przewidzial pól roku temu ze w grudniu czy w styczniu 2014 dostanie po 2zł czy nawet jak ktos wczesniej pisalem po 2,3 zł. Podejrzewamze jakby ktos w lipcu pisal ze w grudniu dostanie po ponad 2 zl to podejrzewam ze zostalby wysmiany.

Cena mleka za Listopad

Lacpol Piotrkow Kujawski

10000-15000l kontr uzytk, parametry dokl dodam na dniach, cena 1,42, Wg mnie kpina, bo do opuszczania cen beda pierwsi.....

Edytowano przez Karror830

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artursz89    454

Taka prawda. Za październik przy ok 10 tyś l rodzice mieli cenę 1,63 brutto (VATowcy) a to i tak po 12 gr podwyżce. Po odliczeniu VATu i udziału to i tak tyłka nie urywało i na tą chwilę mlekpol oferuje lepszą cenę tylko że chyba w Mlekpolu to cena się zmienia dynamicznie a w Piątnicy sytuacja stabilna. Poza tym jednak przejęli Ostrołękę, tamtym rolnikom podnieśli ceny do naszego poziomu, kończą rozbudowywać zakład w Piątnicy więc cena mleka już taka super nie była.

 

Co do premii potwierdzam 40 gr, czyli dali wszystkim po równo niezależnie od ilości oddanego mleka.

 

W sumie to podajemy te ładnie rosnące ceny, ale prawda jest taka że nasze 1,40 zł 7 lat temu nawet się nie umywa do 1,70 zł czy nawet 2,00 zł teraz bo koszty wzrosły conajmniej o 100% może i więcej.. Się cieszymy z tych cen a tak na prawdę to teoretycznie to powinna być naturalna kolej rzeczy, że wzrastają bo i tak w ostatnich latach mamy do czynienia z nożycami cenowymi... Tylko wyznawcy PO i TR będą kalkulować ile to rolnik ma przychodu, tyle że co do zasady to ludzie tak ograniczeni odnośnie myślenia o dochodach w rolnictwie. że nie uwzględniają już kosztów uzyskania przychodu, które tak gwałtownie wzrosły.

 

A tak w ogóle to ciekawe jakie ceny będą po uwolnieniu kwot.

Edytowano przez artursz89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!
       
      Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.
       
      Pozdrawiam,
       
      Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj