Zaloguj się, aby obserwować  
komodo

Ceny mleka 2013

Polecane posty

martin0000    104

Ma ktoś problem z Mlekpolem z komórkami som. ? Od kąt zmienił się samochód po odbiór mleka, tak nie przechodzi klasa, bakterii za pierwszym razem od ch**a za drugim razem bez tragedii, ale somatyka... Przychodzą smsy z klasą po ponad 400 somatyki tylko co najlepsze w tym wszystkim, jak sprawdzaliśmy sami na zbiorniku było ok. Powinno być gdzieś w przedziale 250...

Porażka po prostu co się dzieje.

mam ten sam problem i z komórkami i z bakteriami co 2 krowe doje albo do baniaka albo do kany jest totalna porażka,niby biora codziennie i powinno być mniej a jest coraz gorzej ja już licze tylko ze w końcu zaczną brać raz w miesiącu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

jednak próby co odbiór nie są takie dobre jak pisaliście wcześniej. Ja się cieszę że mam 2 razy w miesiącu i spokój. Za listopad wyszło 1.57+vat niecałe 7tys litrów białko 3.55 tłuszcz 4. Boro. Od listopada 8gr podwyżki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Ja mam próby 2 razy w miesiącu, i od kąt zmienili że biorą tylko 2 razy w miesiącu i zmienił się samochód tak klasa nie przechodzi. Jak brali na klase co odbiór to było wszystko ok.

 

Próby co odbiór są bardzo dobre, mogli by z powrotem przywrócić to...

Edytowano przez Ursusc385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroutasz    5

u mnie w lacpolu też jak sie zaczeły podwyżki brali próby co odbiór teraz biorą jak zawsze 2 razy w miesiący niekiedy laborant przyjedzie ale z rana to śpi w aucie a kierowca pobiera u mnie lepiej wychodzi jak biorą dwa razy próby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

mam ten sam problem i z komórkami i z bakteriami co 2 krowe doje albo do baniaka albo do kany jest totalna porażka,niby biora codziennie i powinno być mniej a jest coraz gorzej ja już licze tylko ze w końcu zaczną brać raz w miesiącu

 

Kolego nie obraź się ale jak dbasz tak masz, żadna filozofia... Wytłumacz mi, co masz na myśli pisząc "niby biorą codziennie i powinno być mniej"?? Jeśli lejesz niedobre mleko to nic dziwnego, że będzie coraz gorzej

 

A u mnie mlekpol dalej bierze co odbiór próby i jest super średnia bakterii 6 tys, somatyczne 230 tys ;) A niedobrego mleka jest 3 litry z udoju ledwie dla jednego cielaka starcza...

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

właśnie chodzi o to że dbam a wychodzi różnie zawsze na granicy 400, nie mam krów pod oceną a badanie somatyki na płyn nie daje takich wyników jak badanie labolatoryjne więc może gdzieś w tym tkwi problem

Edytowano przez martin0000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

a myślisz że ja jak badam, płyn do testowania i tacka... Mamy w stadzie 3 sztuki "podejrzane" i raz na tydzień je sprawdzam reszty wcale nie badam... I dlatego jestem zadowolony z tych prób co odbiór, że jeśli przychodzi sms i jest 300 som to przy kolejnym udoju sprawdzam w pierwszej kolejności te "podejrzane", a jeśli krowa ma ponad 400 somatyki to są tego oznaki typu: przy wycieraniu się kręci, podnosi nogę, widać że ćwiartka jest większa od reszty wymienia nie sposób tego nie zauważyć...

 

Ja bym radził Tobie bardziej się przykładać do badania, nie sępić tych kilku litrów (które możesz oddać cielakom) a na pewno lepiej na tym wyjdziesz niż mleko wyląduje w pozaklasowym lub nie daj bóg wstrzymanie...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140
a myślisz że ja jak badam, płyn do testowania i tacka... Mamy w stadzie 3 sztuki "podejrzane" i raz na tydzień je sprawdzam reszty wcale nie badam... I dlatego jestem zadowolony z tych prób co odbiór, że jeśli przychodzi sms i jest 300 som to przy kolejnym udoju sprawdzam w pierwszej kolejności te "podejrzane", a jeśli krowa ma ponad 400 somatyki to są tego oznaki typu: przy wycieraniu się kręci, podnosi nogę, widać że ćwiartka jest większa od reszty wymienia nie sposób tego nie zauważyć...

 

Ja bym radził Tobie bardziej się przykładać do badania, nie sępić tych kilku litrów (które możesz oddać cielakom) a na pewno lepiej na tym wyjdziesz niż mleko wyląduje w pozaklasowym lub nie daj bóg wstrzymanie...

Jak cielakom te mleko dasz?

 

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Braknie im mleka, ssanie na te sery maja, więc możliwe ze i cenę maja najwyższa w kraju (pomijając te okazyjne premie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    38

Jak Ryki płacą?? Orientuje się ktoś?

 

za listopad i grudzień premia 15 gr, przy białku 3,5 i 14.000 L/miesiąc dla ryczałtowca wyjdzie ok. 1,90, nie jest źle ale SM Garwolin stać było na więcej

 

OSM Garwolin premia za listopad - 22gr

 

jak cena za litr wyjdzie w SM Garwolin w listopadzie przy biału 3,5 i ilości 14.000 L dla ryczałtowca ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Czemu tak sadzisz?

11gr za przedział 10-15 tys

30gr. za białkio

7gr. tłuszcz,

2gr. ocena i 2gr. wielokrotnosc udziału

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    38

chodzi mi, że premię za listopad dali wyższą od Ryk a zaraz przeliczę jak wyszłoby bez premii

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karror830    3

Lacpol, dzis bral mleko ale nic nie przywiozl, 20 gr premii w porownaniu do ceny wyjsciowej, i premi innych mleczarni to szczerze glowy nie urywa, ale dobre i to.

Z tego co slyszalem Rotr 40 gr premii, info ktore moglby ktos potwierdzic bo zrodlo nie pewne

Jak placi Łowicz i Sierpc zakladajac 14000l bi3,3 tl 4,0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj