Zaloguj się, aby obserwować  
komodo

Ceny mleka 2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damian40000    86

a ja wolę mieć 10gr mniej i próby dwa razy w miesiącu na bakterie i raz na sonatyke niż tak jak oni piszą próby co odbiór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Kolega damian40000 myśli tak jak ja kiedyś, ale gdy wejdzie się w system oceny z każdego odbioru widać tylko plusy.

Powiedziałbym nawet że bieżące oceny jakości mleka oraz poziomu tłuszczu i białka są bardziej przydatne niż jednorazowe wynikl z próbnych udojów PFHBiPM. Można szybciej ocenić np. skąd wzrost somatów i podjąć natychmiastowe działania powodujące ich obniżkę.

Ten system jest BARDZO DOBRY

  • Like 2

kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

somatyka i tak jest taka sama co odbiór ale gorzej z bakteriami. Jak doimy na badanie to nie otwieramy konwi w oborze tylko trzeba to wszystko nosić wkółko. No i trzeba uważać żeby jakaś nie ściągnęła dojarki. A jak nie na badanie to jeden doi na 3 aparaty drugi odnosi wiaderkami mleko idzie dużo szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borubar    1

Spomlek bi 3,52% tł 4,46% ilość 28tyś cena 1,78 brutto

Edytowano przez Borubar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

nie ma co się cieszyć z premii mlekpolu bo 50 procent tej premii zostanie zabrane na poczet udziałów i dla nas zostaje 15 groszy

z tego co pamietam to na udziały jest stałą kwota 0.04 od litra potracane .... czyli np 1.68brutto to 1.6 netto czyli 1.56netto +0.3= 1.86netto daje 1.953 zobaczymy sie spełni na fakturze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

Celuję w 2,02-2,03 na fakturze :D choć na chwilę dadzą się pocieszyć i zmotywować do pracy :lol: Coś czuję że importerom jałówek to teraz telefon się grzeje bo w każdej mleczarni cena pnie się żwawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7213

Kolega damian40000 myśli tak jak ja kiedyś, ale gdy wejdzie się w system oceny z każdego odbioru widać tylko plusy.

Powiedziałbym nawet że bieżące oceny jakości mleka oraz poziomu tłuszczu i białka są bardziej przydatne niż jednorazowe wynikl z próbnych udojów PFHBiPM. Można szybciej ocenić np. skąd wzrost somatów i podjąć natychmiastowe działania powodujące ich obniżkę.

Ten system jest BARDZO DOBRY

 

Z ust mi to wyjąłeś kolego :P bynajmniej dla mnie to jest dobre bo z udoju jest 2 L niedobrego mleka więc nie opłaca się kombinować a butelka litrowa płynu do badania starcza mi na pół roku :P i średnia nie przekracza 250 som w niczym mi nie przeszkadza to że biorą co odbiór nie badam mleka chyba że przyjdzie sms 300 som wtedy przelece "podejrzane" sztuki

A co do tych bakterii kolego @damian40000 ja doję na 2 konwie sam i nie mam żadnego problemu z tym udoję idę i wylewam czy te kilka minut aż tak Cię urządza?? :huh:


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek767    46

somatyka i tak jest taka sama co odbiór ale gorzej z bakteriami.

 

 

i tu byś się zdziwił kolego, różnica między odbiorami może sięgać 120-150 komórek, szczególnie to widać latem w upały.

 

Nie wyobrażam sobie teraz powrotu do brania prób raz na miesiąc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7213

Każdy wie co dla niego dobre ;) mi się nie opłaca zakładać dojarki na 20 krów w starej oborze bo byłoby to wszystko bardzo pokręcone 2 razy tyle by mnie to kosztowało... A na wiosnę mamy stawiać nową to pomyślimy o czymś na prow ;)


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymek1288    2

W miesiącu listopad w mlekpolu 15 gr z premii bedzie wzięte na poczet udziałów czyli szlachcic ma racje. cena powinna oscylować w granicach 1.87-1.88 zł 13 tys kg tł. 4.20 b. 3.20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

ale nie wszyscy muszą jeszcze płacić udziały,mój ojciec ma już ich tyle ile mlekpol wymagał i już nic nie odciągają na poczet udziałów :)

 

Celuję w 2,02-2,03 na fakturze :D choć na chwilę dadzą się pocieszyć i zmotywować do pracy :lol: Coś czuję że importerom jałówek to teraz telefon się grzeje bo w każdej mleczarni cena pnie się żwawo.

do mnie już wczoraj przyjeżdzał handlarz i pytał o jałówki i krowy i to takie lepsze mleczne a nie na rzeż ale jak powiedziłem że nie mam nic to pojechał taki przygnębiony biedulek :) a tak to całe lato wogóle nie było dziadów jak było trzeba a teraz to jak psów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7213

Lepiej poczytaj troche czy warto na prow stawiac budynki:-)

Chodziło mi o to że nie budynek tylko wyposażenie na prow ;) już się zapoznałem z procedurami wymaganiami i lepszy będzie kredyt :P

Wracając do tematu to wolałbym żeby zagwarantowali mi te 1.6 zł przez cały rok niż takie premie bo za chwilę cena spadnie na 1.2 zł i powiedzą "przecież w grudniu mieliście po 2 zł" :P


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

W nowym PROW mają ułatwić, uprościć dofinansowanie budowy budynków, mało tego na to będzie 300tys a na maszyny 200tys pula no i wnioski na budowlankę w pierwszej kolejności na liscie więc jak składac to tylko na budowlanke w nowym MGR.Jakby nie było dobre i 1,86-1,87brutto a udział to tez nasza kasa więc nie narzekajmy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

Uproscic budowe czyli?:-) bo teraz z tego co slyszalem od znajomych to nikt by nie budowal obory za dofinansowanie z uni.. poprostu wszystko musi byc certyfikowane i postawione z dokladnoscia do kilku centhmetrow:-) a wiadomo byle majster nie postawi ci wg planu (przynajmniej tak dokladnie ) jak firma ale za to jest 3 razy tanszy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!
       
      Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.
       
      Pozdrawiam,
       
      Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj