Zaloguj się, aby obserwować  
komodo

Ceny mleka 2013

Polecane posty

DanielFarmer    1379

No to teraz macie niższa i to sporo ale średnią z całego roku jednak wyższa zdecydowanie.Ile premii mieliście w tym roku i w jakiej wysokości?Bo to tez się liczy jednak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artursz89    454

Skutki połknięcia Ostrołęki. Raz że duża inwestycja, dwa że tamtym rolnikom trzeba było cenę wyrównać z naszą...

 

Teraz jakichś oszałamiajacych premii jak kiedyś- 50 gr do litra w listopadzie nie było. Zobaczymy co będzie w następnym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

A jak tam cena w Spomleku wychodzi? Może ktoś ma cennik z listopada? I jakie wrażenia z współpracy? Pytam bo powoli jednak przekonuję rodziców do zmiany mleczarni ostatnio byli u nas właśnie z Spomleku cenę za październik wyliczyli super ale ciekaw jestem aktualnej oraz jak płacili w poprzednich miesiącach bo nam wyliczali z cennika z październik. Z góry dzięki za odpowiedź.

Edytowano przez Pablo16

Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

A mi gdybym był członkiem spółdzielni po odliczeniu udziałów wyszło by za październik 1,60 brutto po odliczeniu 0,05 gr na udziały a w polmleku za ten sam okres 1,25 brutto


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

spomlek ok 20tys l białko 3,5 tluszcz 4,5 cena 1,80 brutto ryczałt

Dodaj kolego że to jest z premią, cały rok tak nie było...

 

Dają od tego roku ,od września ,,kukurydziana'' i ja trochę przeciągneli na pażdziernik i listopad,jak długo to potrwa tego nie wiem...

Uczą się od konkurencji ,bo w Rykach tak robią :) po to żeby pozyskać dostawców.Ale dobrze i kilka miesięcy...


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2185

Sudowia Suwałki za wrzesień 3,1 białko 1,25 brutto pow.5000 l na rękę,pażdziernik podobne parametry 1,40,ale zaszaleli :rolleyes: ,zobaczymy jaka będzie reakcja producentów nawozów..... .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7204

Mlekpol tł 4.25 biał 3.15 przedział 5-10 tys L 1.60zł ryczałt ;) pięknie tylko przekroczenie kwoty mlecznej na 12 stycznia -_- wie ktoś jak przedstawia się sytuacja z kwotami w tym roku?? jakie są spekulacje?? Oglądałem na TVR wywiad z jakimś prezesem mówił o kwotach właśnie ale nic sensownego nie powiedział...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ARR podaje, że w miesiącu wrześniu nastąpiła znacząca zmiana tendencji skupu mleka .Do podmiotów skupujących dostarczono o 2,3% więcej niż przed rokiem .

W miesiącach kwiecień -wrzesień do podmiotów skupujących dostarczono ok. 5,1 mld kg. W tym czasie ilość skupionego mleka ukształtował się na poziomie niższym o 0,20 %niż w tym samym okresie sezonu kwotowego 2012/2013 .

W sytuacji, gdy dynamika skupu mleka z ostatnich dwóch miesięcy utrzyma się na porównywalnym poziomie w następnych miesiącach ARR szacuje ,iż może nastąpić możliwość przekroczenia przez Polskę kwoty krajowej dostaw w roku kwotowym 2013 /2014 .

Taki zapis był w ostatnim numerze Tygodnik Poradnik rolniczy .

Natomiast np. w mojej mleczarni jest tendencja spadkowa w dostawach mleka ,także nie wiadomo co będzie ....Ale myślę ,że nie będzie przekroczenia ,ponieważ mimo to ,że cena mleka kusi by więcej produkować ,to jednak jakość ,a czasami nawet ilość paszy na to nie pozwala . Kukurydza w tym roku nie należała do udanych ,a pierwszy pokos trawa był koszony z opóźnieniem ,czyli w efekcie mamy pasze uboższe w energię i biało .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7204

No to mnie trochę uspokoiłaś Meg ;) bo do marca ma się wycielić 2 jałówki i 4 krowy i sam nie wiem co robić bo jak w styczniu ogłoszą że przekroczenie będzie znaczne i będą kary to kwoty mleczne z dnia na dzień pójdą o 300% w górę...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

A więc odnośnie ceny w spomleku to rozumiem że gdyby nie ta premia roczna i kukurydziana to 20 gr taniej. A jak to jest z tą sezonowością ??


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

W tym roku też tak było na łeb na szyje z tymi kwotami a u mnie była kara raptem 3 gr za kg :P U mnie przekroczenie również na koniec grudnia wychodzi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7204

ale mlekpol zaszalał za listopad 30gr premii :)

 

Serio?? :blink: ja żadnej wiadomości nie dostałem... Skąd kolega, jaki oddział i kiedy dostałeś sms??


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

Sms doszedl ok 3:-) za listopad bedzie za litr mleka +/- 2zl:-) oddzial grajewo

Edytowano przez tay29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

nie wiadomomo:p może zostać dłużej... kiedyś jak była taka informacja to została dłużej:D może jeszcze na grudzień przetrzyma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7204

Jest sms :D "W listopadzie cena mleka wzrasta o 0.30zł/litr" bodajże w sierpniu był taki sam sms tyle że o 8 gr i utrzymało się do tej pory więc to nie jest chyba podwyżka tylko na listopad ;) trzeba rozejrzeć się za dojnymi :P


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

Wtedy pisalo by ze od listopada cena mleka wzrasta o 30gr a pisze w listopadzie...niestety/:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

Jak tam z wymaganiami tam jest cisną mocno powtórki prób są ? Może trzeba będzie z nimi porozmawiać cena kosmos pozazdrościć

Edytowano przez mammut1
Błędy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7204

Przecież napisałem że identyczny sms był już "we wrześniu cena mleka wzrasta o 8 gr/litr" i utrzymało się to do tej pory... ale co tam niech jest nawet tylko na listopad oby nie w dół :P Ciekaw jestem jak Piątnica teraz płaci bo nikt nic nie pisze...

 

Kolego @mammut1 somatyczne do 400 tys bakterie do 100 tys aktualnie biorą co odbiór próby (październik-listopad) i wg mnie tak mogłoby zostać cały rok bo lepiej wychodzi a co za tym idzie jak wyniki dobre (ruscy zadowoleni) to i z ceną mogą poszaleć ;)

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj