Zaloguj się, aby obserwować  
komodo

Ceny mleka 2013

Polecane posty

daniel18    4

Spomlek Radzyń Podlaski

białko 3,0

tłuszcz 4,1

przedział 6 -8 tyś 1,43 brutto

w sierpniu będzie jeszcze 5 gr będzie więcej "premia kukurydziana"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

chyba 0.10 albo 0.15 do litra w zł ... tylko że jeśli masz 3 miesiace pozaklasowe to wsztymanie odbioru nie wiem na ile ale jest takie cos ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Był u mnie przedstawiciel z Danone i szukał chętnych na przejście do ich mleczarni. Zaproponował nam cenę 1,5 zł BRUTTO na obecną chwilę. Za ilość w przedziale 6-15 tyś , tłuszcz w okolicach 4% i białko 3.3%. Wymagania , średnia geometryczna z ostatnich 3 miesięcy bakterii i somatyków nie może przekraczać 100 tyś (bakterie) i 300 tyś (somatyczne).

Co sądzicie o tej propozycji? Ostatecznie we wrześniu ma jeszcze raz przyjechać i zrobić spotkanie z rolnikami i wtedy podjąć decyzję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie jestem z tych okolic,ale myślę, że średnia 300 tyś kom. dla wielu pewnie będzie nie do przeskoczenia. U mnie nie ma z tym problemu, bo rzadko przekracza 300, ale cała masa ludzi balansuje w przedziale 300-400tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

tak tylko mi te 1,5 wydaje sie byc palcem na wodzie pisane kolo mnie jest gospodarstwo ktore oddaje 6mln rocznie i generalnie mimo tej ilosci mieli ceny nizsze niz ja w łowiczu przy 15-20tys miesiecznie ale dawno z kierownikiem nie gadalem zeby ci podpowiedziec a ile masz teraz i gdzie odstawiasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Teraz do OSM Pajęczno , cena 1,35 brutto :)

Ale bardzo dobrze , niech jeżdżą z innych mleczarni :) Po ostatniej wizycie w zimę OSM Radomsko , OSM Pajęczno podniosło cenę o 10gr, pewnie w obawie że uciekniemy do innych mleczarni :P Miejmy nadzieję że tak też będzie w tym wypadku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Nie jestem z tych okolic,ale myślę, że średnia 300 tyś kom. dla wielu pewnie będzie nie do przeskoczenia. U mnie nie ma z tym problemu, bo rzadko przekracza 300, ale cała masa ludzi balansuje w przedziale 300-400tyś.

A z krowami masz wszystko ok? Dziś badałem mleko w laboratorium bo na ostatnich próbach nie podobało mi się strasznie niskie białko. Przy okazji zbadałem inne parametry i somatycznych było zaledwie 60.

A wracając do cen mleka to ostatnio było zaledwie 1,12zł/l ale czego się spodziewać jak białko zaledwie 2,9...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadzik22    9

w naszym rejonie mleka szuka ostrów maz. to oferuje 1.60-1.80 nettow zależności od ilości,woda na młyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A z krowami masz wszystko ok? Dziś badałem mleko w laboratorium bo na ostatnich próbach nie podobało mi się strasznie niskie białko. Przy okazji zbadałem inne parametry i somatycznych było zaledwie 60.

A wracając do cen mleka to ostatnio było zaledwie 1,12zł/l ale czego się spodziewać jak białko zaledwie 2,9...

 

Tę liczbę napisałem tak na wyrost, bo czasem skoczy do tego poziomu. Najczęściej to wyniki są w granicach 150-190. To nie temat na to, aby wyjaśniać jakie mam krowy i dlaczego takie wyniki a nie inne. Ja oddaję do Mlekovity Baranowo sytuacja podobna jak u kolegów wyżej w innych mleczarniach. Nigdy nie było tak, że jak jest premia 0,05zł do tyle wzrasta na fakturze. Najczęściej jest to 0,01-0,02 zł. Powód co podwyżka to parametry strasznie lecą do dołu. W następnym miesiącu bez powodu wzrastają i po podwyżce znów do dołu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

weźcie krowy pod ocenę użytkowości mlecznej to wszystko będzie jasne. U mnie wyniki z mleczarni i z oceny się zgadzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnsoon    7

weźcie krowy pod ocenę użytkowości mlecznej to wszystko będzie jasne. U mnie wyniki z mleczarni i z oceny się zgadzają.

 

:o ooo to zazrdoszcze. w mlekovicie to istna magia z zawartoscia tluszczu i bialka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnsoon    7

Ja prosto do wys.maz. Raz mialem za duza somatyke i nie miescilo sie w extra. poprosilem o rekontrol i wzieli bez problemu. mleko przeszlo, ale z dnia na dzien tluszcz spadl o 0,6% wiec mleko i tak wyszlo tanio..

jak na tym samym zywieniu wytlumaczysz mi wiec taki spadek?? :huh:

Edytowano przez johnsoon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

u mnie tłuszcz jest zawsze 3.9-4.1 nigdy nie było innego wyniku. Średnia z oceny też jest taka ale pojedyncze sztuki mają od 3.5 do 6. Co ciekawe kupiliśmy kiedyś 20tys limitu od gościa który miał tłuszcz 3.4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

Wg nowego cennika który zacznie obowiązywać od sierpnia w mlekpolu cena mleka z przedziału 15-30tys 4,5tł i 3,1biał wyszło mi 1,6 brutto. Czyzby mlekpol o kolejne 5 gr podskoczył????Za miesiąc się okaże ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Niewielu osobom wyniki oceny użytkowości pokrywają się z tymi z mleczarni. Wiele był przykładów na forum. Moi znajomi oddają do Mlekpolu ale, w styczniu z oceny zrezygnowali, bo nic nie pokrywało się z tym z mleczarni. Na jednakowym żywieniu, tym samym litrażu skoczyły bez powodu do góry tłuszcz i białko. Tak jak pisałem o tym wcześniej pewnie szykują premię (kukurydzianą) to będą mieli z czego ciąć. Dam znać czy moje domysły się sprawdzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek25    1

troche nie w temacie ale na przełomie maja czerwca z 4.7 b i3.8t zrobiło sie 3.6b i 3.0b i oczywiscie somatyka miliony ale po rekontrolach jest somatka w porzadku ale parametry za sierpien 3.6b i 3.1t cuda w mlekovicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!
       
      Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.
       
      Pozdrawiam,
       
      Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj