Zaloguj się, aby obserwować  
komodo

Ceny mleka 2013

Polecane posty

bubki    0

He dobra cena bo premie dali większą o 10 gr . :P

Dopłata do miesiąca czerwca była 28groszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak ,zgadza się ,dołożyli 10 gr ,bo od kilku miesięcy było waśnie te 18 gr . Nasza OSM Sierpc ,jest ok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Co sądzicie o nowych właścicielach Ostrowii. Propnują niezłe ceny. Ktoś może się podzielć opiniami nt. tej mleczarni.


Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Mleczarnia działa od niedawna , kupili ją Ukaicy wcześniej dzierżawił ją Spomlek. Płacą bardzo dobrze żeby pozyskać dostawców co Spomlekowi się nie udało.....


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

OSM Łowicz podwyżka o 3 gr do kontroli użytkowości mlecznej, 1 gr za każdy 1% białka oraz 1gr za każdy 1% tłuszczu oraz nowość w cenniku mleczarnia płaci do 3,6% zawartości białka i 4,5% tłuszczu. summa summarum podwyżka przy kontroli użytkowości i paramterach np. 3% białka i 4 % tłuszczu to 10 gr. U mnie za lipiec dostawa w przedziale 10-20 tys. 3,4 bi i 4,3 tł obora pod kontrolą, 1,52 brutto


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Zaraz będzie 0,8zł. Jeszcze trochę. Już raz zdychaliśmy bo najpierw wariackie ceny, potem zwiększanie pogłowia a na koniec mleko za bezcen...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Do Piątnicy ok 35tyś

Przecież Piątnica chyba też dobrze płaci???????


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroutasz    5

poczekaj niech podpisze umowe potem już tak wesoło nie bedzie u mnie w lacpolu piotrkowie-kuj po podwyżce wyszła obniżka na parametrach już niżej myślałam ze sie nie da a jednak znajdą zawsze jakis sposób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Wtedy trzeba mieć stado pod ocen i wtedy widać czy kantują.... I trzeba zwracac uwagę co się podpisuje, byłem na takim szkoleniu i było 2 rolników z wielkopolski to jeden miał umowe podpisaną że wypowiedzenie trwa 2 lata..... To jest jakaś paranoja ,jakiś cyrograf...

Edytowano przez konrad82

kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niki24    5

agroutasz, jak płacą w lacpolu bo u nas ta mleczarnia to hit sezonu ludzie idą jeden za drugim do tej firmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

A mleczarni średnia wyjdzie dobra. Tak to już z tym mlekiem bywa. Skup w Korczewie: bez parametrów, 6tys l, 1,35 na rękę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroutasz    5

agroutasz, jak płacą w lacpolu bo u nas ta mleczarnia to hit sezonu ludzie idą jeden za drugim do tej firmy

może ci co sie dopiero sie przenoszą to chwalą ale ci co już od dawna tam są to wiedzą jak jest płacą srednio ale zawsze by mogli płacic lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

mlekpol za lipiec wyszlo 1.51brutto ale ilosc mniejsza -0.02 paramtry slabe bialko 3.0 tl 4.2 wiadomo 2+ 3*0,13+,2*5= prawie 0.07 mogłoby być a wg mnie cena max .tj bialko 3.7 tl 4.5 +9.1+1,5+ moze z 10gr za ilosc maja duz wiecej tj 1.7brutto moga tu miec najwieksi max w mlekpolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj