Zaloguj się, aby obserwować  
komodo

Ceny mleka 2013

Polecane posty

rompczyk    0

Mam zamiar przejsć do Mlekpol przez grupe producencką pomorze. czy ktoś wie jak działają? jaka jest obecna cena mleka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

@klecu Też oddawałem do Polindusa i z kasą potrafili 2 miesiące zalegać ! I nie było to raz czy dwa tylko notorycznie, w czasie prac gdy pieniądze były potrzebne na bierzące wydatki zmieniłem odbiorcę na Polmlek i wchodzi mi po 1,25zł/l :) Na razie nie oddaję jakichś kosmicznch ilości bo krowy jeszcze nie wycielone wczszystkie ale maj, czerwiec lipiec liczę doić 22 szt. i myślę że premia za parametr i ilość jakaś będzie :) W Polindusie wychodziło po 1,20 zł/l przy produkcji 7500 l/ miesiąc przy 15 dojnych :)

Trzeba się rozwijać i gonić innych wtedy i efekty pracy będą większe choć by od tego ile będzie się odstawiać . O tej mleczarni nowej słyszałem gdzieś ale nic więcej nie wiem :)

Edytowano przez Lukash3060
  • Like 1

Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szlachcic    0

Mam zamiar przejsć do Mlekpol przez grupe producencką pomorze. czy ktoś wie jak działają? jaka jest obecna cena mleka?

bym nie radził przechodzić do mlekpolu bo to jest związek na całe życie po podpisaniu umowy kontraktacyjnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

jestem w mlekpolu, na przestrzeni roku 2012 cena wahała się od 1,54 brutto dla vatowca do 1,36brutto, w tej chwili przedzial 15-30tys litorw cena ok 1,43-1,44brutto. Bez szału jeśli porównać cenę u lokalnej konkurencji ale przejsc nie da się bo to związek na całe zycie własnie lub strata finansowa dotkliwa także jesli masz alternatywy o podobnych cenach to nie idz tam a jesli w twojej okolicy płacą dużo mniej to moze i warto ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

DanielFarmer ja czegoś tutaj nie rozumie ... Jak związek na całe życie ?? Jakieś kary za odejście ?? Wątpie w to żeby było to prawomocne jakieś ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mora    15

Podpisując umowę cywilnoprawną podejmujecie zobowiązanie. Jeżeli zgodzicie się na określone warunki- to musicie ich przestrzegać. To tylko tyle i aż tyle.

Niestety w większości firmy skupowe dają rolnikowi do podpisania nie umowę, a cyrograf raczej ( w umowie obie strony mogą stawiać warunki )W takiej sytuacji pozycja dostawcy jest na starcie przegrana.Czytajcie uważnie co podpisujecie i zastanówcie się rozważając i przewidując wersje optymistyczne a jeszcze bardziej pesymistyczne.

Edytowano przez mora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

mora tylko weźmy pod uwagę np MCHiRZ jak szybko zrezygnowali ze swoich praktyk na inseminatorach? Też się podpisywało umowę w której zaznaczone było że jest zakaz brania nasionek z innych firm i jeszcze za to kare dostali .... A Telekompromitacja?? Za internet z telefonem ?? Ile też kary poszło... I do dziś wciskają jeszcze ludziom bezprawny kit że jak się chce internet to trzeba mieć u nich telefon ... Umowa cywilnoprawna na czas nieokreślony wiąże się tym że mamy 3 miesiące wypowiedzenia i jeżeli byśmy zrobili w trybie nagłym to rozumie jakaś kara zawarta w tejże umowie... Podobnie jeżeli mamy na czas określony... Ale nie ważne co ktoś podpisze musi to być podparte odpowiednimi paragrafami .... Więc uważam że trzeba by zorganizować kilku pojętych ludzi i się za taką mleczarnie wziąć która leci w kulki z rolnikami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sacrable    42

Nie no wypowiedzieć to możesz umowę z terminem 3 miesiące, ale licz się z tym, że przez 3 miesiące mleczko oddasz nim po jakieś 75 gr/litr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

ale zawsze można jeszcze zrobić taki myk że część mleka tutaj a część tutaj ... zawsze mniejsza strata ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

U mnie tak większość porobiła... Może akurat nie z tą mleczarnią ale nikt o nic pretensji nie miał.... Ale cóż mamy państwo w Państwie więc każdy rządzi się swoimi prawami ...

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazela77    10

U nas to wypowiedzenie trzeba nawet rok wcześniej złożyć !!! A przez rok to tak cię ukochają,że od samego myślenia odechciewa przechodzić się gdzie indziej :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

gazela77 nie ma takiej możliwości prawnie :D 3 miechy przy czasie nieokreślonym .... Za dużo mają wolności i tyle ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

jedyna metoda to zebrać wszystkich dostawców z okolicy i złożyć razem wypowiedzenie. Jak poczują że mogą stracić kilkudziesięciu dostawców to nie będą ceny zaniżać. A jak minie wypowiedzenie to ten kto chce zostać niech spisze nowa umowę ale z kródszym wypowiedzeniem. My u siebie zerwaliśmy umowę i podpisaliśmy nowa ale teraz mamy jednomiesięczne wypowiedzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Mądrze. U mnie z wioski 3 zaniosło wypowiedzenia w tym ja. Cenę dawali nam wyższą niż normalnie aż do momentu zerwania umowy. Zmieniłem mleczarnię wraz z sąsiadem. Trzeci sąsiad pozostał i po podpisaniu nowej umowy wróciły dawne praktyki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max1987    20

Racja Czarnków ma okres wypowiedzenia 12 miesięcy i czy wolno czy nie wolno to nie ważne podpisujac umówe dokładnie wiesz jaki jest okres wypowiedzenia wiec wiesz co robisz mnie nie martwi to tylko u nas jakies grupy po wymyslali i na co to komu to nie wiem??? Ktoś z was miał podobna sytuacje ze mleczarnia sama zrzeszała rolników w grupy producentów i sama prowadziła za nich wszystkie formalności związane z prowadzeniem grupy????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

szkoda ze nie na stałe ale dobre i to. top agrar mi przyszedl dzis poczta i tam wyczytalem ze cena w piatnicy przy 15tys litrow to 1.42brutto.To prawda?moze ktos kto tam oddaje sie wypiwe jak tam teraz z cenami?ile placa brutto dla vatowca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2149

Składnikiem białka jest azot ,nawozy wysiewam w czas,nie oszczędzam , jak to dziadek mawiał ziemi i d py nie oszukasz :) ale jak widzę że macie po 3,5 białka przy tym tylko 3,8 tłuszczu,to mi zaraz żyłka pęknie.Jak wy to robicie.Jestem w suwalskiej mleczarni a mój nędzny wynik to niecałe 3 białka,przy tłuszczu ok.4,2, 6000 litrów 1,10 z vat.Znajomy nie sieje wogule nawozów z przypadku poleje gnojowicą,trawę trzeba za uszy z ziemi wyciągać białko ma podobne. Może to zasługa krów ostrogrzbietych-parterowych i nieświeżego oddechu gospodarza, :blink: a maże mam za duże ambicje , albo jak swego czasu podpowledział znajomy ; chwal się tylko tym którzy cię nie znają; :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szlachcic    0

cena w piątnicy za około 24 tysiące przy tłuszczu 4,55 i białku 3,2 1,42 netto to czyli bez vat i udziału

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Składnikiem białka jest azot ,nawozy wysiewam w czas,nie oszczędzam , jak to dziadek mawiał ziemi i d py nie oszukasz :) ale jak widzę że macie po 3,5 białka przy tym tylko 3,8 tłuszczu,to mi zaraz żyłka pęknie.Jak wy to robicie.Jestem w suwalskiej mleczarni a mój nędzny wynik to niecałe 3 białka,przy tłuszczu ok.4,2, 6000 litrów 1,10 z vat.Znajomy nie sieje wogule nawozów z przypadku poleje gnojowicą,trawę trzeba za uszy z ziemi wyciągać białko ma podobne. Może to zasługa krów ostrogrzbietych-parterowych i nieświeżego oddechu gospodarza, :blink: a maże mam za duże ambicje , albo jak swego czasu podpowledział znajomy ; chwal się tylko tym którzy cię nie znają; :wacko:

Zapytaj w temacie o problemach z bydłem, tam ten post bardziej pasuje. Tu mówimy o cenach mleka. Do tego podaj jeszcze jaka masz dawkę żywieniową, jakie krowy i poziom mocznika w mleku. Pewnie jeszcze coś by trzeba dodać ale mi z pamięci wyleciało.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoti22    1

Reny Pikot Ciechanów tł 4.3 bi 3.3 8000 tyś 1.29 brutto dla vatowca czyli tak średnio ale może być

Edytowano przez skoti22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

boro wilary za luty 1.25 netto białko 3.5 tłuszcz 4 ponad 5tys litrów. Od 4 miesięcy cena bez zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj