Zaloguj się, aby obserwować  
komodo

Ceny mleka 2013

Polecane posty

kotwczapce    30

Witam wszystkich Forumowiczów. Mlekowita o/Baranowo za grudzień 1,57 zł brutto , bialko 3,5, tłuszcz 4,6 20-30 tys l (w tym 20 gr premi). Teraz mam takie małe pytanie, słyszał ktoś z Was o podwyżkach, bo szczerze mówiąc niecałe 1,4zł to przy dzisiejszych kosztach produkcji to mnie nie satysfakcjonuje.

:D inni mają 1,15 i żyją...

Gdybym dostawał 1,15zł/l to zaraz sprzedałbym krowy. Może przy ekstensywnej hodowli jeszcze coś zostanie, ale ciągle trzeba inwestować.W zeszłym roku dostawałem 1,20 teraz 1,35 i gdybym sprzedał te wszystkie pasze to lepiej bym wyszedł i bez pracy, ale taki rok rok na zboża może się szybko nie powtórzyć. Przykład za suszoną kukurydzę z 1,20 ha dostałem ponad 10 tysi , a jakaś super nie była bo już w sierpniu uschła


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek25    3

to co on jeszcze robi w tej mleczarni jak dostaje poniżej 1 zł?

no chyba że ma taki litraż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek01    7

orientuje sie ktos jakie ceny w SM Wrzesnia? (woj. WLKP) i w ŚSM Jana Sroda wlkp ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simii89    2

OSM Włoszczowa za styczeń wyszło 1,43 zł przy nie całych 8 tyś, białko 3,6; tłuszcz 4,6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel18    4

a u nas sasiad dostaje w mleczarni z ozorkowa po 92 gr i mu sie oplaca

 

to mój sąsiad wozi codziennie bańke 20l do zlewni i bierze po 60 gr, bez kwoty mlecznej, bez badania parametrów, a jak mu brakuje mleka to wody dolewa żeby bańka była zawsze pełna. Mleczarnia Lactopol Łosice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk90    5

SM Mazowsze chorzele 3,5 białko 4,5 tłuszcz ilośc 22 tyś 1,38 brutto dla vatowca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazela77    10

OSM Czarnków za styczeń: białko 3,48 tłuszcz 4,41 11000 litrów 1.25 zł/litr dla ryczałtowca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bombardini    0

W Siedlcach do tej pory nikt nie ponformował dostawców ile najwięksi członkowie rady sobie ustalili. Faktura w kopercie i cicho.

 

 

koperta musi być żeby ciekawscy mieli utrudnione zadanie w inwigilacji kto ile za mleko bierze bo Polacy to niestety plotkarski naród. jakby się jeszcze Pan pofatygował sprawdzić że koperta-faktura występuje u dostawców niekoniecznie największych ale napewno vat-owców to byłoby naprawdę miło. Tak jest w większości cywilizowanych mleczarni. Więc niech Pan zajmie się lepiej hodowlą a nie wymyślonymi zarzutami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

A czym się różni z tej perspektywy vatowiec od ryczałtowca? Jak faktury w kopertach to wszystkim a nie wybranym. Widzę że szanowny pan bombardini dba o i tak lichą renomę OSM Siedlce. Obniżki wprowadzali jako pierwsi, podwyżki jako ostatni. Doskonale wiadomo że mleczarnie w wielu przypadkach ustalają cenę indywidualnie w przypadku największych dostawców. Ale to zostało poruszone w temacie "Przyszłość produkcji mleka".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Postaw oborę na 100 sztuk to Ci zapłacą 1,5zł - takie posty są na w temacie "Przyszłość produkcji mleka"

Przy tej ilości powinieneś mieć minimum 1,25zł - kradzież w biały dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Damian ile??? Ksawerów Zarębski za oddanie 3600 litrów zapłacić 1,09zł zaś teraz gdzie miałem 6025 litrów dostałem 1,21zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
valadin1    38

OSM Ozorków styczeń ilość 17 tys białko 3,64 tłuszcz 4,2 cena 1,31zł od stycznia podwyżka 10 gr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rol2000    0

ŚSM Jana Sroda wlkp:białko 3.4, tłuszcz 4.2, ilość mleka 6 tyś cena za styczeń 1,05 za litr, o jakiejkolwiek podwyżce i premi za grudzień to w ogóle nie wspomnę!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

FHU Wiśniewski 3,4 białko, 4,1 tł 16000l 1,32zł/l


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

Osm Łowicz ponad 20tys litrow bialko 3.48 tluszcz 4.49 -1.40zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klecu    7

hej a może słyszeliście coś na temat `milkiland` w Ostrowi Maz? interesuje mnie głównie cena dla dostawców i od kiedy rozpoczną skup.Obecnie oddaje do Polindusa - cena niby wmiare spoko ale terminy płatności to już porażka:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!
       
      Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.
       
      Pozdrawiam,
       
      Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj