Zaloguj się, aby obserwować  
komodo

Ceny mleka 2013

Polecane posty

kyllee    14

 

Z matematyką na bakier? ;)

a ty kolego chyba masz problemy z czytaniem ... po 5 gr 150 tys to ile ci wychodzi ?? a te 0,5 to chodzilo mi o to ze mogli mu tyle dac a nie 5 gr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

pewny nie jestem ale chyba przyjmują tyle że to się wiąże z wpisem do akt notarialnych i opłata 1000 zł na wejście. Ja myslę że to była jednorazowa dopłata ale zoabczymy dalej


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

faktura przychodzi nie z osm łowicz tylko z ekołowiczanki,tak umowa jest


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amasiak    0

witam.

Panowie chciałbym zając się "ekologiczną " produkcją serów, tzn na mleku prosto od krowy, czy jest możliwe aby odkupić od hodowcy, który ma umowę z mleczarnią? oczywiście drożej niż mu płacą. mówię o ilości około 1000l tygodniowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek82    3

chyba raczej nie bo musi miec sprzedaz besposrednia a nie hurtowa z gospodarstwa poczytaj sobie ta broszure z kwot mlecznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bogys    0

Dr.Oetker Maków Mazowiecki tłuszcz 4,74 białko 3,47 ilość 60.000 1,51 brutto dla watowca . No i hit podwyżka ,powalająca, niesamowita, oszałamiająca,rzucająca na kolana 1 gr do jednostki białka (czyli od 3gr do max 3,8gr na litrze) :D

@amasiak myślę że do kwietnia jest to możliwe ponieważ większość dostawców przekracza swoje kwoty i z chęcią odstąpi tysiączek tygodniowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin5090    0

kolego atomik a czy po przejsciu do ekolowiczanki zmienily ci sie udzialy czlonkowskie czy pozostalo tak samo jak w osm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

raczej jest tak samo aczkolwiek zwrócę na to uwagę, tzn kwota taka sama jest odprowadzana ale nie zagłębiałem się gdzie .. może do Prezesa :)


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr78j    13

Grupa Producentów Mleka " POMORZE "

tł. 4.21 % , bł. 3.39% produkcja przedział 6.000-10.000 tyś/l.

cena brutto 1.40 zł ----watowiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
focus    2

witam to ja was rozwale !!!!! OSM INOWROCŁAW przedział pow 10 000lit a cena 1,07 za litr watowiec ,bez zadnych premii świątecznych . co sądzicie ? uciekać???!!!!!!

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

Nie wiem czy ktoś już pisał ale wg faktury mlekpol dał premię 5gr bo wyszło mi 1,48 brutto dla vatowca litraż poniżej 15tys.Pytanie do dostawców mlekpolu czy u was w styczniu szaleją z próbami? Bo u mnie 3,9,15 sty próby na bakterie i somatykę więc zamiast 1 to 3 na połówkę :/ Mi się wydaje że dali te 5 gr i chcą je szybko odbić sobie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max1987    20

OSM Czarnków tł. 4,2 białko 3,2 odstawy miesieczne 15 000. Cena za grudzień dla ryczałtowca 1,22 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekosse    7

@DanielF ja jeszcze nie mam faktury, pewnie jutro przywiozą to sie okaże. A z próbami to miałem smsa tylo raz z bakteriami w tej połowce pierwszej, i co dziwne tylko raz z parametrami. A zawsze w połówce to z 3 razy parametry przychodziły i to jest dosc dziwne bo białko duza róznica względem oceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Ja z reszta jak wcześniej pisałem żadnej premii nie odczułem (dzieląc to co przyszło na konto/litraż) ale jak tak dłużej pomyśleć to możliwe, że była bo nie uwzględniłem potrącenia udziałów a to już samo z siebie jakieś 500zł. Dlatego czekam na fakturę wtedy się wszystko wyjaśni. Co do prób to fakt w pierwszej połowie 2 razy na drobnoustroje brali raz na początku a drugi 15 ciekawe jak będzie w drugiej połowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

U mnie 3 razy brali a co do białka to ZAWSZE jest 0,1-0,2 niżej niż ocena...z wiadomych względów, czasem nóż się w kieszeni otwiera ale co zrobić jak rada pod biurkiem u prezesa siedzi ;) dziękować tylko że jednak obok ta Piątnica jest to muszą jako tako trzymać cenę bojąc się większych migracji inaczej i takiej ceny by nie było ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

No w sumie jak mieszkasz blisko Grajewa to tak u mnie niestety zbytniej alternatywy dla Mlekpolu nie ma bo jaką alternatywą są Suwałki? A tylko te dwie firmy na moim terenie odbierają mleko. Co do badań laboratoryjnych to miałem raz (no w sumie nie raz ale) taki przypadek, że 2 razy pod rząd przebadali mleko pod kątem tłuszczu, białka i mocznika no i przychodzi 1 sms dnia 13.01.2012 (tak przykładowo bo dokładnej daty nie pamiętam) tł. 4.0, biał. 2.9 mocznik 1. No i drugi sms z dnia 15.01.2012 tł. 4,60 biał. 3.40 mocznik 130. Rozumiem mocznik może skakać chociaż wartość przy wartości 1 to te krowy kopyta już dawno miały by powyciągane no ale żeby w ciągu 2 dni b(odbiór jeden po drugim) taki skok wartości białka i tłuszczu to aż się wierzyć nie chce normalnie. Nie narzekam na tą firmę bo są gorsze i mam tego świadomość ale niektóre rzeczy człowieka naprawdę zaskakują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!
       
      Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.
       
      Pozdrawiam,
       
      Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj