Skocz do zawartości
coolman111

Ceny trzody chlewnej 2014

Polecane posty

Seba8080    1

wychodzi około 3,9zł wyprodukowania kilograma wieprzowiny przy dzisiejszych cenach koncentratów i zboża.

mnie jedno ciekawi za na zachodzie wszystko jest droższe niż u nas jak koszty pracy paliwo żywność rożnego rodzaju opląty a wszystko co sprowadza jest sprowadzane do naszego kraju okazuje się tasze niż u nas o co tutaj chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    135

wychodzi około 3,9zł wyprodukowania kilograma wieprzowiny przy dzisiejszych cenach koncentratów i zboża.

mnie jedno ciekawi za na zachodzie wszystko jest droższe niż u nas jak koszty pracy paliwo żywność rożnego rodzaju opląty a wszystko co sprowadza jest sprowadzane do naszego kraju okazuje się tasze niż u nas o co tutaj chodzi

 

Odpowiedź jest prosta zawsze o to samo się rozchodzi o pieniądze .Kto za granicą wyprodukuje kilogram tucznika za 4 zł ,a dowieść to do fabryki w PL .Jestem święcie przekonany ,że dopłacają za granicą do produkcji ,może nie bezpośrednio ,ale w inny sposób ,żeby nie było afery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

krzychrol    5

3.8 zł/kg powiat rypiński. To co sie dzieje w tym kraju to są jaja. I dziwne  ze dwie partie "naczelne"  maja tak ogromne poparcie za to co robią. Ehhh w Rosji nawet takie rzeczy sie nie dzieja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    42

3.9zł netto.w Niemczech mają bardzo tanie paliwo rolnicze to wiem z pierwszej ręki o dopłatach wyższych nie wspomnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    265

A ile wam wychodzi koszt prosiaka 30 kg, ale tak uczciwie policzony,nie na skróty.

 

jak kiedyś liczyłem to takie 27 kg wychodziły około 160 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    5

Witam dawniej znajomy jezdził do pracy sezonowej w niemczech jak były jeszcze marki to baor mówił że jak ma za tucznika 176 marek to państwo tyle samo mu dodaje na konto tylko że to było dawno ajak jest  teraz to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
liber    7

Do porównania w Niemczech dopłata do 1h plantacij winogrona wynosi 1000euro a w Polsce 100 zł.I o czym tu dyskutować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    34

Przestańcie już płakać że w Niemczech mają dopłaty a my nie. Dopłaty nie są wcale lekarstwem dla naszego rolnictwo. Rolnik powinien wyżyć z tego co wyprodukuje. Znacznie lepszy system wsparcia rolnictwa jest w USA gdzie jest cena minimalna co jakiś czas aktualizowany czy dopłaty do eksportu. Niestety mamy rząd jaki mamy nie potrafią nawet embarga wprowadzić gdy w Niemczech wykryją antybiotyki to nic z tym nie robią. 

wracając do tematu

maciory 2.20zł

tuczniki 3zł 

ceny z vat-em

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz93    5

jak kiedyś liczyłem to takie 27 kg wychodziły około 160 zł

 

Coś tanio. Teraz na pewno  za tyle się nie wyprodukuje. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    14

Coś tanio. Teraz na pewno  za tyle się nie wyprodukuje. :(

 

jak odsadzisz  poniżej 20 szt od maciory  to  na pewno a jak powyżej 25 to już inny wynik ekonomi

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    326

jak kiedyś liczyłem to takie 27 kg wychodziły około 160 zł

 

Czyli na ten moment prosiak idzie po kosztach. Miesiąc temu za mniej więcej tyle kupiłem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz93    5

jak odsadzisz  poniżej 20 szt od maciory  to  na pewno a jak powyżej 25 to już inny wynik ekonomi

 

 

Wiadomo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    265

Czyli na ten moment prosiak idzie po kosztach. Miesiąc temu za mniej więcej tyle kupiłem.

 

 

No dokładnie, dlatego póki co wszystko tucze. choć cena nie poprawi się wcześniej niż przed świętami wielkanocnymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lipa się robi coraz gorsza. Dziś sprzedane do skiby po 5,4 kl E. Kutno 5,5 ale nie biorą, warmia to samo tyle że 5,4. Ciągną półtusze z zachodu po 5,8 i naszego nie biorą. Jak tak dalej pójdzie to sąsiedzi nas wykończą. A perspektyw brak i tylko będzie taniej. To nie jest niestety sianie paniki tylko fakt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×