Skocz do zawartości
coolman111

Ceny trzody chlewnej 2014

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jaco25    262

Nie ma się co dziwić że tak robią. Z tego co wiem to jest zakład właśnie duński więc przerabiają po prostu swoje świnie.

U nas jest taki problem że rolnicy nie mają swoich zakładów. Dając na przykład prywatyzację młynów Stoisław która się ciągnie i ciągnie, w końcu przejmie to zagraniczny kapitał bo posmaruje $$ i będzie to samo co z Sokołowem.

Zresztą wiele jest takich prywatyzacji gdzie zagraniczne firmy przejmują państwowe przedsiębiorstwa a później zamykają żeby zlikwidować konkurenję. I patrząc na naszą władzę to nie zanosi się aby coś się zmieniło w tym temacie..

HUberto89 a dlaczego tak jest że Polski chłop nie może zabić tucznika zawołać weterynarza żeby przebadał i potem sprzedać swój wyrób... Dlaczego Niemieccy, Duńscy i Szwajcarscy rolnicy tak mogą a my nie, wiem co mówię mam znajomych, rodzinne w tych krajach i tam nikomu nie przeszkadza, że zaraz jest ubój przy budynkach gospodarczych. Tak działa lobby dużych zakładów mięsnych kierowanych przez polityków, byle nie dać zarobić chłopu a żeby chłop oddał za psie pieniądze do zakładu niestety taka to nasza rzeczywistość.

Tak samo rzecz się ma z pszenicą dlaczego Ukraina może do nas bezcłowo wysłać pszenice i zapełniać nasz rynek? Co my im jesteśmy winni? oni potrafili nałożyć embargo na nasze mięso... Mało naszych zbóż się ,,kisi" w magazynach nawet nie ma kto 600 zł dać za tonę. Taki to nasz wolny rynek ...

Sorry że odbiegam od tematu ale taka mnie wena natchnęła u nas 4,80 plus vat lokalna ubojnia.

Wiadomość z agroFakt.pl

raul7031    8

Jak tak dalej pójdzie to w Polsce za rok będzie 5 mln sztuk trzody. W tv ciągle tylko o sadownikach i ogrodnikach (rozumiem, że ponieśli straty, ale przecież nie tylko oni). W naszym przpadku emabrgo na mięso jest już od początku roku i jakoś nikt nie mówi o rekompensatach. Co z tego, że będą dawac do 900 tys. na produkcje prosiąt itp W latach 80 tych czy na początku 90-tych nie było dopłat i rolnicy sami z powodzeniem stawiali chlewnie, bo była godziwa cena. A najlepszym paradoksem jest to, że po upadku komuny zniszczono spóldzielczość i zakłady mięsne, ( bo to relikt komuny ) a teraz wmawia się nam, że trzeba zakładać grupy, żeby utrzymac się na rynku. Z czołowego producenta staniemy sie czołowym importerem, a rządzący nie widzą problemu, nie pamiętam kiedy słyszałem jakieś propozycje zmian odnośnie rynku trzody.

• Like 4

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez innocent
      witam. mam na oku fahra 1200. chciałbym się Was zapytać czy części do tego kombajnu są bardzo drogie?
    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?

- KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis

• Przez andrzej1988

to jeszcze taniej niz u mnie. Niby na mazowszu powinno byc troche drozej a tu guzik. Pewnie tez jakis posrednik takie ceny wystawił? U mnie nawet w kurzarni jest po 580 brutto pszenica i niby nie posrednik tylko pszenice skupuje i wykorzystuje na własne potrzeby dla kur
    • Przez bocecek087
      witam jak w temacie jakie macie ceny paszy gotowej dla drobiu 
       Wola Pasze Kaczka 1 1100 netto 
    • Przez pro2006
      Drodzy użytkownicy, jeśli w ostatnim czasie mieliście do czynienia z budową garażu i moglibyście mi przybliżyć orientacyjny koszt. Wiadomo, co do złotówki nie da się tego określić. Obecnie jesteśmy na etapie przygotowywania się do budowy garażu wymiary to 25x11 i 4,5 metra ściana (tył i szyty w pełni zabudowane z przodu 5 wrót ) mile widziane byłyby podpowiedzi odnośnie sposobu wykonania więźby dachowej (stal czy drewno)  jak myślicie wystarczy na taką inwestycję około 70 tys zł (bez zalewania posadzki), mamy ograniczony budżet w tym roku, a nie chcielibyśmy się pchać w kredyty