Skocz do zawartości
coolman111

Ceny trzody chlewnej 2014

Polecane posty

sajgon    12

5 PLN (potrącenie 3%) netto tuczniki, 3,80 PLN ( potrącenie 5%) netto maciory. Podlaskie.

Wiadomość z agroFakt.pl

walkol    33

maciora 5 netto

Nie ma co zwracać uwagi na takie dziecinne posty(może za ciebie by ktoś dał 5zł a nie za maciore)

slawek1234    18

może dostał za maciorę 5 a nie za kg. :lol: . A tak na serio to u mnie za żywą jeden odbiorca płaci 4.40 netto,a pobliska ubojnia 5.90 netto za kl E

Michalmeer    366

maciory bodajże coś okoo 3.5o za kg tuczniki 4.4 obniżyli o 20 groszy każdy chce sie dorobic na biednym chłopku a tan biedny chłopek na czym ma sie dorobić

Darkos795    4

Ceny od 4.20 do 4.50 netto za tuczniki.Rozmawiałem z pośrednikiem,.nie wykluczył że ceny drgną do góry ^^

Szymi40    372

Ceny od 4.20 do 4.50 netto za tuczniki.Rozmawiałem z pośrednikiem,.nie wykluczył że ceny drgną do góry ^^

A dla kogo wyższa stawka ? Teraz to już tylko w góre powinno być a jak będzie ??

dukat2009    6

zaraz wstawie rozliczenie z zakładu miesnego

moge na e-maila przeslac rozliczenie z zakladu miesnego bo cos w zaden sposób nie moge tutaj wstawic kłopoty z przegladarka internetowa chyba sa. wiec kto mysli ze czaruje i ze za maciore 5 zł dali to moge przeslac dla niedowiarków

Edytowano przez dukat2009

loldek37    4

Jak cena w dół to prawie co dzień obniżki a jak w górę to tak powoli że szok , u nas dzisiaj po 4.6 zł

arek_124711    0

Koledzy jestem nowy na tym forum i powiem wam, że też hoduje duńczyka w ilości 900 sztuk w jednym rzucie już 3 rok. Oddaje do animexu w Ełku i powiem wam, że nie zgodzę sie z wami z tym nabijaniem kieszeni zachodnim rolnikom bo gdybym miał wybór i mógłbym zakupic polskie prosięta w wadze 34-35 kg średnio (takie ciężkie kupuje duńczyki a płace tylko za 30 kg czyli 4 kg prosiaka mam już w suchym czyli 4 kg to jest 12 zł kosztów paszy własnej a 16 gotowej) i tyle mi zostaje na prosiaku jesli wyjde na tzw 0 według kalkulatora. 16zł x 900sztuk = 14 tyś na rzucie. I powiem wam że jesli ktoś robi własna pasze to i upadki sa mniejsze niż na gotowej ( na gotowej 3 % a na własnej 1 %) bo swoja jest zdrowsza i tone paszy o takich samych parametrach jestesmy w stanie zrobic 100 taniej na 1 tonie niz koszt gotowej paszy. Więc w tym przypadku nie trudno policzyc że na rzut potrzebuje ok 300 ton paszy. Tona własnej paszy kosztuje mnie ok 1100 zł a gotowa aktualnie 1300zł w Cargilu. I na gotowej paszy juz nikomu nic nie zostanie. Trzeba wziąc poprawke że spożycie własnej paszy jest wyższe średnio o 0,3 kg niż na paszy gotowej. I powiem wam że mój ojciec trzymał kiedyś na kontrakcie dla zakładów w Tczewie (1972-1990) potem przestawiał sie na maciory własne ale delikatnie mówiąc przy 60 sztukach było dużo roboty

sajgon    12

zaraz wstawie rozliczenie z zakładu miesnego

moge na e-maila przeslac rozliczenie z zakladu miesnego bo cos w zaden sposób nie moge tutaj wstawic kłopoty z przegladarka internetowa chyba sa. wiec kto mysli ze czaruje i ze za maciore 5 zł dali to moge przeslac dla niedowiarków

Do którego zakładu mięsnego sprzedawałe?

walkol    33

@dukat 2009

dostałeś ale może poubojowo a to inna piłka i też za dużo na ta chwilę

dukat2009    6

@dukat 2009

dostałeś ale może poubojowo a to inna piłka i też za dużo na ta chwilę

dokladnie poubojowo 5 netto sam byłem zaskoczony taka cena waga poubojowa 197kg i miesnosc 61% klasa S ale cos w ta klase nie moge uwierzyc bo nigdy takiej klasy za maciore nie miałem

Do którego zakładu mięsnego sprzedawałe?

zakład miesny netter jak sie ma z nimi umowe to i cena jest inna

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.