Skocz do zawartości
coolman111

Ceny trzody chlewnej 2014

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Wiadomość z agroFakt.pl

kafar191    7

Odwrotnie kolego :) Kiedyś woziłem do Konarzyn a od 3 lat tylko do Prime Foodu :)

Kolego a jaka wychodzi Ci mięsność w Prime ??

Dawid727    18

Różnie, zależy czy idą wszystkie tuczniki od swoich macior czy kupne. Średnia 56%, Od swoich macior 57-59 średnia z sprzedaży a jak idą tuczniki z kupionych prosiat to nawet schodzi do 52%. Chcę dla porównania sprzedać do skiby chociaż 20sztuk bo słyszałem, że potrafią być spore rozbieżności między PF a Skibą. Kolega gdzie oddaje ?

Prime Food Przechlewo od jutra w dół, ale niestety nie wiem o ile. Pobliska masarnia 4.9 netto na zeszły tydzień.

kafar191    7

No ja sprzedaje i do Przechlewa i do Skiby. Wcześniej sprzedawałem tylko do Skiby to mięsność była na poziomie 58% od kąd sprzedaje do Prime to mam co najmniej o 2% mniejszą. Narazie nie będę sprzedawać do przechlewa bo gdy zrobiłem porówanie z jednego dnia sprzedarzy gdzie świnie były wybrane z jednej buchty po 10 sztuk to wyszło tak jak wyżej pisałem. U Skiby 57,6% a w Prime 55,5%. U Skiby 3 w klasie S a w Prime zamiast w S to 3 w U. :/ Dziwnie to wygląda.

Junior538    0

U mnie od 4.50 do 5 zł + VAT tak się trzyma od kilku tygodni ;/ ;)

Edytowano przez Junior538

henio2    101

No ja sprzedaje i do Przechlewa i do Skiby. Wcześniej sprzedawałem tylko do Skiby to mięsność była na poziomie 58% od kąd sprzedaje do Prime to mam co najmniej o 2% mniejszą. Narazie nie będę sprzedawać do przechlewa bo gdy zrobiłem porówanie z jednego dnia sprzedarzy gdzie świnie były wybrane z jednej buchty po 10 sztuk to wyszło tak jak wyżej pisałem. U Skiby 57,6% a w Prime 55,5%. U Skiby 3 w klasie S a w Prime zamiast w S to 3 w U. :/ Dziwnie to wygląda.

Sprawdz sobie wybojowość u Skiby to zobaczysz że ta wyższa mięsność niewiele znaczy ;)

kafar191    7

Musiałbym poważyć wszystkie świnie ... i tu rodzi się problem:/

No słyszałem co nieco o tej wybojowości u Skiby ale prawda jest taka że gdziebyśmy nie sprzedawali to i tak robią nas kantem.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

5.2 brutto lubelskie

jan2130    17

Musiałbym poważyć wszystkie świnie ... i tu rodzi się problem:/

No słyszałem co nieco o tej wybojowości u Skiby ale prawda jest taka że gdziebyśmy nie sprzedawali to i tak robią nas kantem.

Witam przeważ cały samochód i pytanie po ilu dniach skiba wypłaca ci kasę

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

5.00 netto + vat ;) Lubelskie

kafar191    7

Witam przeważ cały samochód i pytanie po ilu dniach skiba wypłaca ci kasę

Nie wiem ile on na te swoje "trzypiętrówki" ładuje ale nie mam takich ilości jednorazowo.

A pieniądze idą jeszcze przez grupę więc to też jakieś tam opóźnienia są.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez innocent
      witam. mam na oku fahra 1200. chciałbym się Was zapytać czy części do tego kombajnu są bardzo drogie?
    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?

- KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis

• Przez andrzej1988

to jeszcze taniej niz u mnie. Niby na mazowszu powinno byc troche drozej a tu guzik. Pewnie tez jakis posrednik takie ceny wystawił? U mnie nawet w kurzarni jest po 580 brutto pszenica i niby nie posrednik tylko pszenice skupuje i wykorzystuje na własne potrzeby dla kur
    • Przez bocecek087
      witam jak w temacie jakie macie ceny paszy gotowej dla drobiu 
       Wola Pasze Kaczka 1 1100 netto 
    • Przez pro2006
      Drodzy użytkownicy, jeśli w ostatnim czasie mieliście do czynienia z budową garażu i moglibyście mi przybliżyć orientacyjny koszt. Wiadomo, co do złotówki nie da się tego określić. Obecnie jesteśmy na etapie przygotowywania się do budowy garażu wymiary to 25x11 i 4,5 metra ściana (tył i szyty w pełni zabudowane z przodu 5 wrót ) mile widziane byłyby podpowiedzi odnośnie sposobu wykonania więźby dachowej (stal czy drewno)  jak myślicie wystarczy na taką inwestycję około 70 tys zł (bez zalewania posadzki), mamy ograniczony budżet w tym roku, a nie chcielibyśmy się pchać w kredyty