Skocz do zawartości
coolman111

Ceny trzody chlewnej 2014

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
citos1    0

Witam mam pytanie zna ktoś gośćia z Milicza Grzegorz Pasieczny jak z płatnościami

rafalus8    46

strajk w Polsce mi się bardziej podoba większa kultura mniejszy bałagan i mniejsze straty

A sama demonstracja powinna dać rządzącym do myślenia że jest coś nie tak

Wiadomość z agroFakt.pl

marcus1998    50

Ponoć strefa zniesiona od dziś. Zostały tylko gminy Krynki i Szudziałowo. Pierwsze transporty tuczników ze zniesionej strefy już pojechały :) Ave Marek Sawicki !! :D Kalemba prawie miesiąc się męczył i nic nie zrobił, a Sawicki w dwa dni :)

Sprostuje: Sory, strefa ma być zmniejszona do tych dwóch gmin w najbliższym czasie, ale skup już ruszył :)

Edytowano przez marcus1998

mataxenon    14

na początku ubiegłego tygodnia cena była 4.40 + vat. (południowo zachodnia wielkopolska), tyle dostałem

muoodyy    2

teraz typowo widac ze panika rolników również przyczyniła sie do spadku cen tuczników. oby ceny rosły tak jak teraz to bedzie dobrze :)

przedwczoraj (11.03 )do znajomego przyjechali po 3 godzinach od zadzwonienia i zapłacili 3.80 zł/kg - centrum wielkopolski

A do Gniezna (i podobno nie tylko) sprowadzają świnie z Niemiec o złotówke droższe !! [tak mu powiedział naganiacz ze skupu nie wiem czy moge napisać..]

Chcą wykończyć Polskiego rolnika !

tam kupią drożej, u nas zapłacą mniej i biznes się kręci- już nie mam siły tego nawet komentować

markus1984    0

Ostatni miesiąc to było oszustwo. Niemcy spadek o 0,4 zł Polska spadek o 1,4 zł. Do tego masz kraj nie jest samowystarczalny czyli kupujemy więcej niż sprzedajemy wiec jak można zwalić wszystko na zmniejszenie eksportu. Media + oszołomy z różnych instytucji którzy chcą się wychylić + nasza rusofobia i po cenie. Cieszą się tylko zakłady mięsne bo zapasik zrobiony i Niemcy bo tez w promocji kupowały. Nie dajmy się ogłupić. Szkoda tych co tucze musieli kończyć i strefy buforowej bo straty mają ogromne.

tam kupią drożej, u nas zapłacą mniej i biznes się kręci- już nie mam siły tego nawet komentować

Koledzy to chyba ten naganiacz chce wykończyć lub inaczej szybko zarobić. Z drugiej strony co ma powiedzieć :wacko: biznes. Początek tygodnia ja dzwoniłem dawali 5.6 wbc pod warunkiem śr. mięsności 56% i okazja dnia bo strefę otworzą i będzie spadek, ten sam pan dzwoni w piątek około godz. 17.00 i pyta sie czy nie chce tuczu uluźnić daje 6,4 przy tych samych warunkach i jak strefę otworzą to może być najwyżej małe zawirowanie (odbiór w poniedziałek wtorek i żebym się zdecydował do soboty przedwieczorem)

grzesio1974    0

To był przekaz medialny. Jak będzie w rzeczywistości, zobaczymy. Bo zwykle mówią (pokazują) to, co chcemy usłyszeć.

kamil07147    8

a u nas chcą się pozabijać o świnie ostatnio do kolegi przyjechali i mu powiedzieli 5zł + vat każdą ilość szkoda że na razie nie mam nic do sprzedania ale w okolicy duży producent poleciał na gierce polityków sprzedał 1800 sztuk jak mówił stracił na każdej 120 zł a więc rachunek jest prosty... żeby uregulować wszystkie zaległości MUSIAŁ SPRZEDAĆ 2 LETNI KOMBAJN!!!!!!!!!!!! tyle rolnik w Polsce może zyskać

biznes12    21

5.90 E wielkopolska Farmutil H.S 0.50 w górę od ost. tygodnia jakby tak jeszcze te pasza z taniały to można zarobić na chlebek oby cały czas cena rosła w górę jakos trzeba odrobic te straty

lew908    207

Jaka jest cena na knury?

Szukam kupca północna wielkopolska

kolego w zdziechowie koło gniezna jest firma zajmująca się skupem macior i knurów. Biorą wszystko nawet niekastrowane knury. firma nazywa się danpol czy jakoś tak wpisz w google i tam powinneś znaleść nr tel a jeżeli nie będziesz miał to ja gdzieś mam do nich numer tylko bym musiał poszukać :P

Edytowano przez lew908

szopen    28

W zeszłym tygodniu - czwartek 6 zł netto WBC za 58% tuczniki w jednym zakładzie, w drugim za podobne 6,15zł WBC netto za cały samochód, ale tam gorzej wychodzi wybojowość.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.