Skocz do zawartości
coolman111

Ceny trzody chlewnej 2014

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Sadek    534

Żeby ta dopłata to nie był "korzystny" kredyt.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

po pierwsze to te dopłaty będą chyba tylko dla gospodarstw ze stref buforowych, a po drugie to na pewno będą groszowe sprawy max to wyrównają cenę do średniej w kraju czyli ok 3,80 netto do jałmużna, niema się co tak jarać. ale dobre i to

Sadek    534

Tak strefa buforowa wchodzi w grę : http://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/jest-decyzja-ws-rekompensat-w-zwiazku-z-asf,49642.html

"Rekompensowana ma być różnica między uzyskaną ceną sprzedaży tuczników a średnią krajową w danej klasie." - troszkę śmieszne w danej klasie ile kosztuje dziś tucznik mający 150 kg i powyżej i do tej ceny dopłacą ?

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

Wiadomość z agroFakt.pl

muoodyy    2

panowie coś sie dzieje. u nas zakłady dzwonią do rolników o tuczniki. zwykły wozak płaci 4,2 netto. także nie siejmy paniki i nie dajmy sie grabić! u mnie w środe brał tuczniki to kierowca mówił że jeździ i zbiera tylko resztki co rolnikom pozostawały bo ci więksi przestali sprzedawać bo wyprzedali takie po 90 kg i tylko zbierają po pare sztuk te które przerastają

lukasz222    2417

W moich okolicach stały odbiorca (pośrednik) za zeszły tydzień dawał 3,7 netto, zobaczymy jak bedzie w nowym tygodniu bo ma przyjechać.

matiksi    3

Witam, ja mam takie pytanie w temacie: jutro mam sprzedać prywatnej osobie świnkę na zabicie, waga 110 kg, województwo opolskie, ile mogę wziąść za kg?

august354    0

cena z piątku powiat Poddębicki GS 3,8+VAT. POŚREDNIK 3,6+VAT wzrostu raczej nie było z zeszłym tygodniu

KULAWA_KOZA    95

Witam, ja mam takie pytanie w temacie: jutro mam sprzedać prywatnej osobie świnkę na zabicie, waga 110 kg, województwo opolskie, ile mogę wziąść za kg?

Niech da 500zł za nią i bedzie LUX.

Cena świń to +- 4.0/kg

Sadek    534

+Vat

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez andrzej1988
      to jeszcze taniej niz u mnie. Niby na mazowszu powinno byc troche drozej a tu guzik. Pewnie tez jakis posrednik takie ceny wystawił? U mnie nawet w kurzarni jest po 580 brutto pszenica i niby nie posrednik tylko pszenice skupuje i wykorzystuje na własne potrzeby dla kur
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez NHCS
      Witam. Przymierzam się do zakupu paru lamp LED do ciągnika- chodzi konkretnie o 1 parę dalekosiężnych na przód oraz po 1 parze (takie same moce) szorokosiężnych na przód i tył oraz na doświetlenie boków maszyny również szerokosiężnych, lecz nieco słabszych. Generalnie rzecz ujmując chodzi o 8 lamp, które oświetlą maszynę dookoła, 360°. I tu pojawia się moje pytanie... Ile na takie lampy naprawdę warto wydać, aby dały porządany, dobry efekt, a jednocześnie nie przesadzić i nie wydać pieniędzy na coś co nie jest tego warte. Mało znam się na markach, specyfikacji technicznej itp. a w kilka dni znawcy z siebie nie zrobię. Tym bardziej, że jedni kupują lampy za 30 PLN i mówią, że nie widza różnicy, inni że poniżej 100 PLN to nie warto kupować LED bo to lipa.
      Znajomy doradził mi taki zestaw, ale nie wiem ile to jest warte:
      Przód i tył szerokosiężne:  http://allegro.pl/lampa-robocza-pro-30w-led-cree-12-24v-kombajn-4x4-i6729634473.html  x4szt 
      Przód dalekosiężne:  http://allegro.pl/lampa-robocze-halogeny-2x45w-led-cree-90w-4x4-6x6-i7030306665.html 
      Na boki: http://allegro.pl/szerokokatna-lampa-robocza-cofania-nxn-led-20w-4x4-i7024288508.html

Jest to warte swojej ceny, czy może jednak nie warto? Chodzi rzecz jasna o jakość za te pieniądze.
    • Przez Ezekiel
      Dzień dobry, chciałbym zorientować się ile około wyniosła by mnie chlewnia na 30 loch, 140 tuczników. Lochy stały by pojedynczo byłoby 10 stanowisk porodowych. Wszystko na ściółce.   
    • Przez Grzegorz95
      Cześć, chciałbym wystartować z hodowlą świń (puławskich). I moje pytanie brzmi tak czy z 5 hektarów byłbym w stanie utrzymać tak około 20 macior? Ile ziemi potrzebowałbym aby rocznie odchować ok 100 tuczników? Czy hodując 20 macior rocznie odstawiając około 100 tuczników, byłbym w stanie wyjść na plus, czy musiałbym odstawiać np. 200 lub 300 tuczników. Czy kupując zboże na pasze dla 100 tuczników jestem w stanie wyjść na plus czy nie? 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.