Skocz do zawartości
coolman111

Ceny trzody chlewnej 2014

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tymtus    41

U mnie cena, która gwarantuje zysk to min. 5,30 zł

Edytowano przez milanreal1

Meer    5

Polak nie umie rządzić krajem i to jest świeta prawda .. zachłannośc polaka nie zna granic ,, 3,60 co za bydło świnie skupuje

Wiadomość z agroFakt.pl

starybudnik    15

Rosja łagodzi embargo na wieprzowinę z UE także z Polski wyłączone będą tylko strefy buforowej. Na początku będzie można exportowac tylko produkty wysoce przetworzone. Zawsze to coś. W Rosji krucho z wieprzowina ceny wzrosły dlatego pomału jak sie nic złego nie wydarzy to pewnie całkowicie zniosą embargo.

slawek73    1

Tylko my rolnicy ze strefy buforowej dalej dusimy się ze swoimi tucznikami bo żaden zakład nie chce od nas kupić nawet po najniższych cenach a w pozostałej części kraju ceny tuczników idą w górę.

Tomasz78    337

A ja Ciebie kolego rozumiem i współczuję .A co z odszkodowaniami mieli niby wypłacać napisz czy coś w tym temacie się dzieje bo podejrzewam że nic ,rząd wolał strefę znieść niż płacić kasę .

slawek73    1

Niestety masz złe wiadomości strefa nadal istnieje a te rozporządzenie o zdjęciu strefy jest nieaktualne i dalej stoimy w miejscu.

Niestety masz złe wiadomości strefa nadal istnieje a te rozporządzenie o zdjęciu strefy jest nieaktualne i dalej stoimy w miejscu.

Tomasz78    337

Jestem w temacie to co się działo podczas spotkania to masakra i pomyśleć ze zaufaliśmy tym ludziom ,w postach było nie raz "porażka"ale co z tego że przyjechali jak nic nie robią powinni się podać do dymisji ;[

krychu    43

Panowie z strefy buforowej, ktoś wam liczył ile macie tuczników? Cena 3,70 netto pół wlkp powiat pilski

Edytowano przez krychu

U nasz w powiecie bialskim dzwonili z gminy i pytali ile kto ma na tę chwilę do sprzedaży orientacyjnie. Teraz jeżdżą lekarze weterynarii i spisują cały stan stada w każdym gospodarstwie bez względu czy ktoś ma jedną świnię czy 1000:)

marcus1998    50
Panowie z strefy buforowej, ktoś wam liczył ile macie tuczników? Cena 3,70 netto pół wlkp powiat pilski

Tak z powiatówki zbierają zestawienia u wiekszych hodowcow ile kto ma czego, a także weterynarze miejscowi u pozostalych.

biznes12    21

4,90 E jutro pewnie zmienią cennik tylko oby w górę ._. o rekompensatach coś wiadomo?

lukaczmarek    265

Hehe ludzie jakie rekompensaty :) Żyjemy w Polsce :D

Acha nawet jeśli jakieś rekompensaty by były to mam nadzieję że wiecie, że całe gospodarstwo musi być zgodnie z przepisami ogrodzone?? W innym przypadku nie zapewniacie odpowiedniej ochrony.

kafar191    7

U mnie cena 30 gr w górę. 5,30 za E.

Wieczorem napiszę jakich ciekawych rzeczy wczoraj się dowiedziałem.

Nigdzie w przepisach nie ma regulacji dotyczących ogrodzenia gospodarstwa, jest to tylko zalecenie a nie wymóg. W żniwa możesz ze słomą lub zbożem pomór przywieźć. Więc idąc tym tokiem to i pola należy ogrodzić. Osobiście nie znam w mojej okoliocy gospodarstwa które byłoby w pełni ogrodzone (łącznie ze stogiem słomy na przykład). A tutaj koledze chodziło chyba o rekompensaty w postaci dopłat z powodu niskich cen. Osobiście wątpię żeby coś takiego zrobili niestety. Ewentualnie tym ze strefy buforowej może dadzą parę groszy ale to czas pokaże.

Edytowano przez snickers_2005

Darekpol    12

Jak 3.90 netto to nie 40 gr do góry, tylko pośrednik się wystraszył i zrezygnował z marży, która była w wysokości około 80 gr za killogram. W agrobiznesie o tym mówiono niedawno, że najniższa cena w rzeżniach to 4 zł a pośrednicy płacili nawet po 3 zł.

muoodyy    2

4,10 netto jutro odchodzą co prawda tylko kilkanaście sztuk ale z 3,7 na 4,1 skoczyła. także mała iskierka nadziei jest że coś sie poprawi na rynku

slawek73    1

Na dzień dzisiejszy ponoć rząd nie ma żadnego programu skupu tuczników z Naszej strefy.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez innocent
      witam. mam na oku fahra 1200. chciałbym się Was zapytać czy części do tego kombajnu są bardzo drogie?
    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?

- KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis

• Przez andrzej1988

to jeszcze taniej niz u mnie. Niby na mazowszu powinno byc troche drozej a tu guzik. Pewnie tez jakis posrednik takie ceny wystawił? U mnie nawet w kurzarni jest po 580 brutto pszenica i niby nie posrednik tylko pszenice skupuje i wykorzystuje na własne potrzeby dla kur
    • Przez bocecek087
      witam jak w temacie jakie macie ceny paszy gotowej dla drobiu 
       Wola Pasze Kaczka 1 1100 netto 
    • Przez pro2006
      Drodzy użytkownicy, jeśli w ostatnim czasie mieliście do czynienia z budową garażu i moglibyście mi przybliżyć orientacyjny koszt. Wiadomo, co do złotówki nie da się tego określić. Obecnie jesteśmy na etapie przygotowywania się do budowy garażu wymiary to 25x11 i 4,5 metra ściana (tył i szyty w pełni zabudowane z przodu 5 wrót ) mile widziane byłyby podpowiedzi odnośnie sposobu wykonania więźby dachowej (stal czy drewno)  jak myślicie wystarczy na taką inwestycję około 70 tys zł (bez zalewania posadzki), mamy ograniczony budżet w tym roku, a nie chcielibyśmy się pchać w kredyty