coolman111

Ceny trzody chlewnej 2014

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marcus1998    56

Wesołych Świąt chłopaki ;) Życzę wam, aby w Nowym Roku- chociaż to jeszcze za tydzień- wasza praca przynosiła wam wiele radości, spełnienia i satysfakcji :) Aby skończył się w końcu ten cyrk i nastały lepsze czasy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalok    0

Dokładnie tak!!!Przyłączam się do życzeń  :)

Edytowano przez michalok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

panowie wlasnie ogladam wiadomosci i ponoc bardzo dobrze maja sie hodowcy trzody chlewnej. podobno rynek rosyjski bardzo dobrze zastapil nam rynek amerykanski importujemy tam ogromne ilosci wieprzowiny i bardzo dobrze polscy rolnicy na tym wychodza i zarabiaja !! gorzej z biednymi producentami jablek ktorzy zarabiali zawsze ponad 3 razy wiecej niz producenci trzody i przy tym najwiwcej stracili i trzeba wspierac rynek owocow. pan Sawicki uwaza ze rynek trzody ma sie bardzo dobrze i nie trzeba nikogo wspierac bo jest bardzo dobrze i wszyscy sobie chwala.... a to niespodzianka wiedzieliscie to chlopaki? .... !!?? smiech na sali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

Akurat oglądam wydarzenia i to co tam sawicki mówił że rolnicy czyli producenci wieprzowiny bardzo dobrze radzą sobie z rosyjskim embargiem to mnie już śmieszy cena w skupie 3.5zł czy nawet 3.8zł za kg gdzie my musimy wydać na wyprodukowanie 1kg wieprza 4.3zł albo i więcej to według niego to się nazywa dobre radzenie producentów. I jacyś eksperci mieszczuchy z pensjami 30 tyś miesięcznie się wypowiadają na temat rolniczy, co oni wogóle wiedzą niby Polska tyle do USA mięsa wysyła że jest świetnie. Jak media mydlą oczy wszystkim Polaką to się w pale nie mieści. I wszystko przez rosyjskie embargo, według mnie wieprze z sejmu i z parlamentu biorą grube $$$ abyśmy my mogli oddawać nasze tuczniki za grosze. To się nazywa dopiero wspólna polityka rolna, a raczej wspulna mamona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedizetor56    95

panowie wlasnie ogladam wiadomosci i ponoc bardzo dobrze maja sie hodowcy trzody chlewnej. podobno rynek rosyjski bardzo dobrze zastapil nam rynek amerykanski importujemy tam ogromne ilosci wieprzowiny i bardzo dobrze polscy rolnicy na tym wychodza i zarabiaja !! gorzej z biednymi producentami jablek ktorzy zarabiali zawsze ponad 3 razy wiecej niz producenci trzody i przy tym najwiwcej stracili i trzeba wspierac rynek owocow. pan Sawicki uwaza ze rynek trzody ma sie bardzo dobrze i nie trzeba nikogo wspierac bo jest bardzo dobrze i wszyscy sobie chwala.... a to niespodzianka wiedzieliscie to chlopaki? .... !!?? smiech na sali

chodzilo ci raczej o export na rynek amerykanski.


Zetor Team.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

tak przejezyczylem sie, przepraszam ale mysle ze bez twojego postu by sie obylo kazdy sie domysli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Ciekawe kto zapłaci te 27zł za swojską? ja sprzedaje po 22zł .najdrożej słyszałem ze gospodarz wołał 24zł za wiejską.Ale kiełbasa kiełbasie nie równa.Poszukiwana jest wiejska z galaretką :)http://images.tinypic.pl/i/00611/w8r12ga9mnb5.jpg  

 

Polska kiełbasa z wyrobu domowego u mnie chodzi po 19 zł .Ja nie specjalnie lubię wyroby z wieprzowiny ,ale ten jest bardzo dobry .Gość daje świniaki do rzeźni i sam je dalej  przerabia u siebie po godzinach jak wróci z masarni .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

Hah !! Śmiech na sali !! Oni tylko martwią się o te jabłka. A co niektórzy wygadują to sie w głowie nie miesci :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2427

Cena na dziś - 3,60+vat, zabrakło im towaru, z poniedziałku skup przesunęli na dziś, euro drożeje, a świnie w miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BRUTAL    7

3.50 to szczyt złodziejstwa!.Niemcy podnoszą minimalną od 37zł brutto a nas Polaków okradają z wszystkiego a przy okazji trują czym się da.CAŁA UE W SWOIM UROKU!!!.PAMIĘTAJCIE KLAKIERZY KOMU SŁUŻYCIE,WZLOTY SĄ SZYBKI ALE UPADKI SĄ BARDZIEJ EFEKTOWNE!!!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

Dziś poszły po 3.6zł+vat. Czyli do każdego kg tucznika wyprodukowanego przeze mnie na dzień dzisiejszy dokładane jest 0.5zł brutto. Oczywiście nie licząc słomy i swojej roboty. Eeeeeee... :( Tuczniki miały po 129kg średnio, ostatnio w mojej okolicy trzeba się szybciej zamawiać na sprzedaż bo nie chcą brać a niby świń nie ma. Haha... I oczywiście ostrożnie z futrem bo od 130.5kg 2 klasa heh... :) A i czyli szybko licząc na każdym tuczniku takim 125kg zarabiam -62.5zł bez roboty. Dziękuję wszystkim urzędnikom, posłom, premierom, i innym Fraje%om.

Edytowano przez michal1014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

to jest zmowa cenowa zakładów te złodzieje nas okradają jak sprzedaje świnie powiat świecki to tam właściciel zakładu ma takie auta że na oczy takich nie widziałem. Wujas widział tego właściciela w tym roku raz na stacji to lał do swojego jachtu zupę :) Bogacze sie zmówili i śmieja sie z nas ! A  w sklepach ??? Oni nawet jak by po 50 gr tucznika skupili to w sklepie było by tak samo jak po 5,50 zł !  A w agrobiznesie kłamią niemcy zniżają stawki ciągle i tyle !! to jest złodziejski program ja nie wieże że niemiec po 3,50 by tucznika sprzedałał to kpina ! wie ktoś może po ile u nich jest obecnie tucznik bo nie moge w necie poszukać? a  sawicki nic nie zrobi bo może tez ma jakies udziały w zakładach miesnych a im na rękę taka sytuacja. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Wszystko tanie.......ziemniaki, zboże , wieprzki ehh ciężkiego losu rolnik doczekał.Jak tu żyć :(

Tanie? Spójrz do tematu o cenach ziemi... Tu narzekają na cenę 3,50 a tam piszą że 70tys za ha chcą dawać...

  • Like 2

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedizetor56    95

a ty czym jezdzisz polonezem czy zukiem?kupujesz pewnie w biedronce bo to polski sklep,a i na polskim paliwie tez na pewno jezdzisz.kazdy ma swoje doswiadczenia z takim czy innym towarem i szuka ekonomi a nie sentymentu.polscy farmerzy stracili u mnie zaufanie jesli chodzi o warchlaki,co innego mowią a co innego jest w rzeczywistosci .takie jest moje skromne zdanie.wczoraj 5.3 netto E .


Zetor Team.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

1.32 u Niemca bez zmian.

 1,32 euro  x 4,3 = 5,67 na pewno mają vat :D to ile oni maja a ile my !!! złodziejstwo !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj