coolman111

Ceny trzody chlewnej 2014

Polecane posty

Ziel    115

Do tych co kupuja prosiaki i faszerują koncentratami sie nie opłaca a dla mojego ojca tal bo mam wlasne maciory i pasze bez koncentratow a jedyne co kupuje to na mleko do macior. Świnki po 6 miediacach maja okolo 120kg. Da sie tylko trzeba umieć pbliczyc zapotrzebowanie na bialko i węglowodany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deere2140    21

Ja nie faszeruje koncentratami , doradca ustalił mi receptury pasz ( starter odsadzeniowy , grower i finiszer ) w których między innymi daje soję , śrutę rzepakową i premiks , świniki rosną w oczach aż miło popatrzeć ale z drugiej strony te masakryczne ceny zniechęcają . :/  Tak to jest kiedy rząd dba tylko o własne tyłki .. :/ 


Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Do tych co kupuja prosiaki i faszerują koncentratami sie nie opłaca a dla mojego ojca tal bo mam wlasne maciory i pasze bez koncentratow a jedyne co kupuje to na mleko do macior. Świnki po 6 miediacach maja okolo 120kg. Da sie tylko trzeba umieć pbliczyc zapotrzebowanie na bialko i węglowodany.

 

Tak pasze bez koncentratów nie wiesz o czym piszesz, wczoraj sprzedane 4 zł neto  za 60 sztuk Wielkopolska

Ja nie faszeruje koncentratami , doradca ustalił mi receptury pasz ( starter odsadzeniowy , grower i finiszer ) w których między innymi daje soję , śrutę rzepakową i premiks , świniki rosną w oczach aż miło popatrzeć ale z drugiej strony te masakryczne ceny zniechęcają . :/  Tak to jest kiedy rząd dba tylko o własne tyłki .. :/ 

 

No gratuluję wiedzy soja premix i śruta rzepakowa to to samo co koncentrat tyle że składniki dajesz osobno :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

@staszek. Chodzilo mi bardziej o kupne koncentraty. Jesli posiadasz doradcę to wątpię ze masz cos do powiedzenia odnośnie mieszanek paszowych i stosowaniu w nich kupnych gotowych koncentratow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15354

To już nawet niedzielą się świnie sprzedaje? To już nic ten świat nie warty. I jak ma być dobrze? Cena bez zmian 3.5 +vat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

nic tylko kupowac dunczyka po 250zł szt i potem sprzedawac tucznika po 3.5 + vat  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Duńczyk teraz kolo 200 a jak urośnie to na ten czas od 4 w górę, więc się o ponad 100 mijasz z rzeczywistością. Jakby nie hodować to na ten czas ciężko wyjść na plus, co nie znaczy że się nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minoko    2

Chłopaki powiedzcie mi bo rozmawiałem z gościem, który ma mi przywieść niemieckie prosięta waga ok 30 kg cena za sztukę 290 zł netto, no ręce opadają możliwe żeby faktycznie była podstawa do takiej ceny czy to tylko następny oszust? Piszecie, że duńskie prosięta po 200 zł a tu 290, taka różnica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loldek37    4

Dziś sprzedane po 3.60 netto waga średnio po 140 kg sztuka dwa tygodnie po nie jechał i trochę utyły , pieniądze po 4 godz na koncie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BRUTAL    7

Minoko Ty już krzycz że jesteś bankrut i nie zapłacisz im za te tucznik co mają Ci przywieźć.Zagraniczne są juz dawno w granicach 150zł 18 kilowy tylko  bez szczepień a dwudziesto pare kilogramowe cos koło 200 zł tak jak piszesz.Telefon w ręke i dzwoń z odmową tych tuczników z niemiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15354

Może nie warto być tak pazernym na te duńsko germańskie świniaki, bo można się przejechać jak rząd na akcyzie za wódkę jak podnosił. Ile to sobie zakładał na początku roku że się nachapie, a wczoraj beczał ile to mniej wpłyneło. Nie zawsze więcej da więcej.

Edytowano przez Rolnik1973

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedizetor56    95

twoją wyobrażnie to kolego podziwiam.szkoda ze nigdy nie odpowiadasz wprost na pytania w danym temacie.mimo wszystko pozdrowil w starym roku.5.24 netto srednia cena  po uboju.holender 130kg zywca.srednia miesnosc 59.8% wybicie 78%.jedyny plus w tym wszystkim.


Zetor Team.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

u mnie cena 3,60


sprzedam valtre n 92 2009 r 2200 h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Chłopaki powiedzcie mi bo rozmawiałem z gościem, który ma mi przywieść niemieckie prosięta waga ok 30 kg cena za sztukę 290 zł netto, no ręce opadają możliwe żeby faktycznie była podstawa do takiej ceny czy to tylko następny oszust? Piszecie, że duńskie prosięta po 200 zł a tu 290, taka różnica?

 

Gość albo głupi,albo Ciebie uważa za głupiego. Duńczyk od 200 netto za 30 kg.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Witam piszecie bez koncentratów , w porządku u mnie robi śrute kolega i daje świnkom mleko i inne przysmaki ostatnio pyta czy  nie mam coś na odrobaczanie pytam ile ważą

a on mówi że ok 80 kg a kupił w sierpniu to myślę że na luty urosną

u mnie wyproszone 22 czerwca sprzedane 28 listopad średnia waga 118 kg  tak napisałem dla pewnego porównania a mleko też kosztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Ja nie faszeruje koncentratami , doradca ustalił mi receptury pasz ( starter odsadzeniowy , grower i finiszer ) w których między innymi daje soję , śrutę rzepakową i premiks , świniki rosną w oczach aż miło popatrzeć ale z drugiej strony te masakryczne ceny zniechęcają . :/  Tak to jest kiedy rząd dba tylko o własne tyłki .. :/ 

 

:lol: no jak mi takie durne posty poprawiają humor :D

 

Cena na ten tydzień 3,9-4 zł

Edytowano przez lukaczmarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba07101    3

nie wiem czy go znasz janiak z brzeznicy a ty skąd jesteś??

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19684

to,że rolnicy jeszcze świętują nowy rok????

A tak serio to pierwsza jaskółka wiosny nie czyni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj