coolman111

Ceny trzody chlewnej 2014

Polecane posty

jaco25    300

To spoko masz swoja wode ale prądu do hydrofora nie liczysz. Niech jeszcze troche podrozenie to mnie wyjdzie taniej z wodociągu niż ta niby swoja woda.

 

Tylko hydrofor nie tylko świnią pompuje wodę... a prąd doliczam do  kosztów trzody z ogólnego rachunku.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

zapotrzebowanie jest na towar ale 3,5 +vat bo chłop i tak musi sprzedać ;)


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Witam jak napisałem coś żle to trzeba mnie poprawić ale ludzie po 3,80 za kg żywca to nawet dopłaty zeżrą te tuczniki i braknie ja choduje nie dużo ale cały czas po swoich maciorach i gdyby po żniwach sprzedał zboże nawet po 550 t i prosięta to by mnie ręce nie bolały i garb nie rósł a tak to w sklepie drogo u nas tanio i jeszcze mówi taki jeden że jesteśmy frajeram.i

 a tak wogóle to wszystkiego co dobre w nowym 2015 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

podstawa to jak najlepsza a najtansza pasza... niektorzy wg. mnie przesadzaja z dodatkami, rosna koszty produkcji i oplacalnosc spada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

ja pier**** jeszcze doliczcie koszt widel, taczki, mydla, szamponow.... co niektorzy tu pier***ą od rzeczy.... jak nie potrafisz tanim kosztem wyhodowac swin i miec na tym zysk (niestety bardzo niski w dzisiejszych czasach) to raczej kiepski z Ciebie rolnik....

 

WITAM tanim kosztem to można się umyc  nie nie używając mydła i wodą ze strumyka , a kolego ja licze wszystko nawet rękawiczke  i wiele innych potrzebnych rzeczy bo z nieba one nie spadają i jak wcześniej napisałem nie zamierzam oszukiwać siebie i swoiej rodziny że robię biznes na świniach  pozdrawiam

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja rowniez nie oszukuje ;) ale jednakże mysle iz da sie wyprodukowac tucznika tanim kosztem i grosze na nim zarobic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

No właśnie przy tej cenie się nie da. 1490 dobrze prawi, wszystko co się zużywa trzeba liczyć, kupiłeś mieszalnik za 3000zł czy widły za 30zł, i to i to jest pieniądz, jeżeli wy przy cenie 4zł brutto zarabiacie, to po co ja mam się bawić, w zgarnianie okruszkó tego, co można mieć. Rozumiem, że jak na pole ciągnikiem wyjeżdżasz, to też nie liczysz amortyzacji, podatku, paliwa. Nie wspomnę tu o wodzie, czy środkach czyszczących i konserwujących do maszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

Tanim kosztem no to policzmy. hyyy??? Niech tucznik od 25kg do 125kg zje 280kg paszy już zrobionej a tanim kosztem nawet 300kg i przyrosty osiągnie wtedy 1kg tucznika = 3kg paszy w ciągu 5msc.  To od początku jak robię ze swojego zboża to na ten rok 1 tona pszenżyta, żyta wychodzi 380zł a jęczmień,pszenica 450zł tona zaś owies 350zł tona to uśrednijmy niech ogólnie będzie 400zł tona zboża swojego nie kupionego. Koncentrat ja używam farmer czosnkowy 20kg = 60zł . Na 1tonę paszy daję 80 kg koncentratu, 1kg innych, 920kg zboża, 9kg soja lub tym pod. Cena 1 tony paszy wynosi 680zł a z jednej tony niech będzie 3.33 tuczników wychodowanych czyli pasza dla 1 tucznika =            204zł + prosię (kupuję 150zł za 25kg prosiaka) + wet. i odrobaczenia i żelazo wit. jakieś 30zł + woda prąd niech będzie 40zł + słoma 30zł i już masz 454zł na tucznika. Jak napisałem tucznik waży przy sprzedaży 125kg oczywiście odtrącą Ci na flaki i zostaje 122kg. 122kg x cena 3.8zł brutto = 464zł . Łatwo policzyć               464 zł - 454 zł =10 zł              z   tucznika tanim kosztem bardzo tanim... :(  bo twoja robota, amortyzacja budynku czyli np ubezpieczenie budynku, podatek nawet rękawiczki czy wiadra itp musisz sfinansować z tych 10 zł zarobku na tuczniku co masz.          EDIT; farmer czosnkowy 25kg=60zł  dziś patrzałem :)

Edytowano przez michal1014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

Nie oszukujesz nas, tylko sam Siebie, pasza coś tanio, więc przyrosty raczej słabe, ale nie mi osądzać, bo może dobrze się sprawdza. Prosiaki spoko, choć trochę mało, raczej nie liczyłeś kosztu utrzymania maciory. Dodaj teraz do wszystkiego słome, prąd wode, koszt pracy ludzkiej możesz uwzględnić, ale nie musisz. Paliwo, które musiałeś wydać na czyszczenie płyty obornikowej itp itd, więc koszt Ci się praktycznie podwoji.

Edit:

W podstawówce dzieci by to policzyły, jeżeli chcesz się oszukiwać, to rób to dalej, ale nie wprowadzaj innych w błąd. Połowa ludzi na tym forum to dzieki poniżej 18 roku życia, i połowa z nich by Ci pewnie uwierzyła, ale druga połowa to młodzi, myślący, i dobrze wyedukwani nastpcy swoich ojców, którzy na szczęście na matematyce siedzieli z zainteresowaniem, i uczyli się jak coś osiągnąć, jak wiedzieć czy na czymś zarobią. Ja w tym momencie mam z matematyki dwójkę, ale i tak potrafie Sobie w głowie, nawet bez kalkulatora policzyć, że coś tu nie gra.

 

pasza tanio? 88 gr/ kg mu wychodzi. Ja w 80 mieszczę się z growerem I a finiszer po 72 grosze wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akuraciarz    1

@michal1014 od kiedy koszty produkcji trzody liczy się biorąc pod uwagę koszt wyprodukowania zboża? Bierz cenę rynkową.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Jest źle i jak historia pokazała trzeba wziąć sprawy w swoje ręce . rząd ignoruje taką potęgę jak produkcja  żywności w 40 mln kraju to czysta głupota , a coraz częsciej ludzie myślą że to celowe działanie i chyba maja racje . Za doprowadzenie polski na skraj przepaści tusk otrzymał nagrode w postaci dobrej fuchy na rządach niemców i reszty . teraz już nie możemy liczyc na nikogo tylko sami na siebie ... jeśli my nic nie zrobimy nikt nam nie pomoze .. cena 3.80


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

@saszeta To jak pisałem kilka postów wcześniej matematyka! Przelicz jeszcze raz, i dowiesz się, że michal1014 1kg paszy kosztuje 0,68gr a nie 0,88gr jak Ty liczyłeś. Teraz zobacz, że on przy tak niskich kosztach ma tylko 10zł na tuczniku. Nie liczył amortyzacji, ani tak jak wspomiał żadnych innych kosztów typu widły, wapno, jeżeli ktoś wapnuje, cement na naprawy bieżące, to wszystko powinno wchodzić w koszta. Jeżeli Ty i połowa innych "hodowców" trzody liczycie pasze+prosiak=całe koszta, to sądze, że za 10 lat cena ziemi spanie poniżej 10 000zł/ha ponieważ po prostu zbankrutujecie.
Cena bez zmian 4,75 netto WBC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

Cena ziemi nie spadnie bo przedsiębiorczy sąsiedzi z zachodu nas zaleją.

 

 

Cena 3,5 +vat

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minoko    2

SASZETA przy takiej cenie paszy jakie masz przyrosty dobowe albo inaczej ile idzie ci kg paszy na 1 kg przyrostu?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

@michal1014 od kiedy koszty produkcji trzody liczy się biorąc pod uwagę koszt wyprodukowania zboża? Bierz cenę rynkową.

Miało być tanio więc wziąłem tyle ile wynosi wyprodukowanie tony zboża. Oczywiście cena rynkowa podniosła by koszty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

kazdy ma swoje zdanie na ten temat ;) ja tam wiem swoje i chocby ktos inny mi cos wmawial to i tak przy swoim zostane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

@saszeta To jak pisałem kilka postów wcześniej matematyka! Przelicz jeszcze raz, i dowiesz się, że michal1014 1kg paszy kosztuje 0,68gr a nie 0,88gr jak Ty liczyłeś. Teraz zobacz, że on przy tak niskich kosztach ma tylko 10zł na tuczniku. Nie liczył amortyzacji, ani tak jak wspomiał żadnych innych kosztów typu widły, wapno, jeżeli ktoś wapnuje, cement na naprawy bieżące, to wszystko powinno wchodzić w koszta. Jeżeli Ty i połowa innych "hodowców" trzody liczycie pasze+prosiak=całe koszta, to sądze, że za 10 lat cena ziemi spanie poniżej 10 000zł/ha ponieważ po prostu zbankrutujecie.

Cena bez zmian 4,75 netto WBC

 

Śwęta prawda jak tak dalej będąkoszty liczyć to za 10 lat to będą w butach bez zelówek chodzić a dobre ciągniki na c -28 będą zamieniać CZEGO NIKOMU NNIE ŻYCZĘ ronicy nie mają przywódcy i rządzący to wykorzystują

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertmoczko    10

Cena  za żywiec 4,10 netto Średnia waga 110 Sprzedane jak zawsze bespośrednio do rzeźni  Objazdowi oszuści płacą w granicach 3,50 netto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2418

2,30+vat za maciory a i tak wszystko idzie razem z innym mięsem. Jestem ciekawy dlaczego skoro cena utrzymuje się na niższym poziomie od dłuższego czasu, protesty są zapowiadane na koniec stycznia, luty? Nie zdziwię się jak podniosą cenę o parę groszy i ze strajku nic nie wyjdzie no bo jak to - cena do góry a oni i tak strajkują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@robertmoczko skad jestes i do kogo sprzedajesz jesli mozna wiedziec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Cena u pośrednika do którego ja nie sprzedaję 3.8 netto. Co do strajków ja też czekam na termin i nawet do Warszawy pojadę 300 km jeśli będą protesty producentów trzody. Apeluję do wszystkich, aby się zmotywować jak będą strajki i walczyć.. Piszecie, że dlaczego dopiero w lutym, a potem się okazuje, że nawet w lutym część z nas nie pojedzie na strajk. Sadownicy strajkowali 2 razy po kilkadziesiąt osób w Warszawie i do każdego 1 ha sadu jabłek z którego zebrali normalnie owoce dostali 800 zł, bo cena spadła o 20 proc. A producenci trzody?

Edytowano przez Darekpol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas15    0

u mnie za tuczniki 3.90 netto


Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja niedlugo bede mial ok. 30 sztuk, az sie boje ile mi zaproponuja :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj