coolman111

Ceny trzody chlewnej 2014

Polecane posty

kamil07147    9

 

To Ty gorsza szuja niż te złodzieje pośredniki bo po 3,3  kupiłeś :)

Kamil to dobra cena na ten moment. U mnie za całe auto bardzo dobrego towaru tyle płacą nawet jak by 70 lat z kims współpracować.

 

Paweł ja też mam dobry towar nigdy nie zdarzyła się sztuka poniżej klasy U a tej nie wiele jest głównie E i czasem S się złapię, ale najbardziej mnie wpienia, że muszę się zapisać miesiąc wcześniej a później i tak mi w terminie nie odbiera a ja automatycznie dostaję w du...pe, gdyby pojechały  w terminie cena wyniosła by 4,6 + vat.... 


Case 5150 💪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

a ty czym jezdzisz polonezem czy zukiem?kupujesz pewnie w biedronce bo to polski sklep,a i na polskim paliwie tez na pewno jezdzisz.kazdy ma swoje doswiadczenia z takim czy innym towarem i szuka ekonomi a nie sentymentu.polscy farmerzy stracili u mnie zaufanie jesli chodzi o warchlaki,co innego mowią a co innego jest w rzeczywistosci .takie jest moje skromne zdanie.wczoraj 5.3 netto E .

No ale po co żywcem oszukiwać do kamery że rząd winny że prosiak importowany zalewa rynek, co go posły w limuzynach rozwożą po rolnikach? Cena jak była 3.5 +vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

BRUTAL seba07101 

no cena marna ale jeszcze trochę i by przerosły , jak byłem zapytać na kiedy chce to bardzo chciał na sobotę odr po świętach 

 


1490 

liczyłem kilka razy i nie dołożyłem do nich 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Schab niemiecki jest 20gr/kg tańszy od polskiego.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

BRUTAL seba07101 

no cena marna ale jeszcze trochę i by przerosły , jak byłem zapytać na kiedy chce to bardzo chciał na sobotę odr po świętach 

 

1490 

liczyłem kilka razy i nie dołożyłem do nich 

 

Witam kogo oszukujesz siebie czy mnie sprzedane 13 szt waga 1483 - 3% 1439 razy 4.2 + vat=6466

koszty

prosiak 13 razy 180=2340

zboże 13razy 300 kg =3900 kg razy 600zł =2380

sano pigi forte ,premium 0k 45kg =110 razy 13=1430

1430+2380+2340=6150

brak kosztów wody słomy weterynarza prądu mojej roboty

Ja dołożyłem a Ty oszukuj się dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
januszii    0

koledz nie konczy nas niemiec czy dunczyk konczą nas posredniki i zakłady polak polaka . mam niedurzą chlewnie około 500 sztu w cyklu zmknietym i ostatni sezon niech sprowadzją tylko zobaczymy co zrobią zakłady jak w polsce ograniczy sie produkcja wiepszowiny , bedą płakac ze polski rolnik nie dobry.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2111    20

łódzkie biorą za 3.60 plus wat masakra jakaś z tego co wyliczyłem jestem pod kreską, na razie nie zamierzam brać nowych prosiąt bo to po prostu nie ma sensu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10145    19

pomorskie malbork sprzedane 9 tuczników 15,12,2014  na wbc średnia waga na żywą 166 kg. cena w przeliczniu na żywą netto wyszła 2,67

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10145    19

kupujący mówił żeby spróbować na wbc odać za żywą dawał mi 2,5 

 

 

Pkt. 1.1 – cytowanie poprzedniego posta
+1p. ostrzeżeń

Edit: kris14

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba07101    3

Tanie? Spójrz do tematu o cenach ziemi... Tu narzekają na cenę 3,50 a tam piszą że 70tys za ha chcą dawać...

a co myślisz ze są drogie!!! kto chce dawać 70 za ha napewno nie chodowca świń !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

pomorskie malbork sprzedane 9 tuczników 15,12,2014 na wbc średnia waga na żywą 166 kg. cena w przeliczniu na żywą netto wyszła 2,67

Średnio tucznik ważył 166 kg ? Co było powodem, że tak długo je hodowałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

Witam kogo oszukujesz siebie czy mnie sprzedane 13 szt waga 1483 - 3% 1439 razy 4.2 + vat=6466

koszty

prosiak 13 razy 180=2340

zboże 13razy 300 kg =3900 kg razy 600zł =2380

sano pigi forte ,premium 0k 45kg =110 razy 13=1430

1430+2380+2340=6150

brak kosztów wody słomy weterynarza prądu mojej roboty

Ja dołożyłem a Ty oszukuj się dalej

ja Cię nie oszukuje bo po co 

prosiaki 7 sztuk  713,47 zł po swojej maciorze tak mi wyszło koszt produkcji 

odrobaczenie 7 zł 

zjadły 2206 kg - 1947 zł 

wydałem 1947 zł pasza + 713,47 zł prosiaki + 7 zł odrobaczenie 

waga 800  kg -7kg  = 793 razy 3,50 + vat 

w koszty wlioczony 1 który padł nie długo po od szadzeniu  

nie mam powodu żeby kogo oszukiwać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Nie oszukujesz nas, tylko sam Siebie, pasza coś tanio, więc przyrosty raczej słabe, ale nie mi osądzać, bo może dobrze się sprawdza. Prosiaki spoko, choć trochę mało, raczej nie liczyłeś kosztu utrzymania maciory. Dodaj teraz do wszystkiego słome, prąd wode, koszt pracy ludzkiej możesz uwzględnić, ale nie musisz. Paliwo, które musiałeś wydać na czyszczenie płyty obornikowej itp itd, więc koszt Ci się praktycznie podwoji.
Edit:
W podstawówce dzieci by to policzyły, jeżeli chcesz się oszukiwać, to rób to dalej, ale nie wprowadzaj innych w błąd. Połowa ludzi na tym forum to dzieki poniżej 18 roku życia, i połowa z nich by Ci pewnie uwierzyła, ale druga połowa to młodzi, myślący, i dobrze wyedukwani nastpcy swoich ojców, którzy na szczęście na matematyce siedzieli z zainteresowaniem, i uczyli się jak coś osiągnąć, jak wiedzieć czy na czymś zarobią. Ja w tym momencie mam z matematyki dwójkę, ale i tak potrafie Sobie w głowie, nawet bez kalkulatora policzyć, że coś tu nie gra.

Edytowano przez tymtus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

ja Cię nie oszukuje bo po co 

prosiaki 7 sztuk  713,47 zł po swojej maciorze tak mi wyszło koszt produkcji 

odrobaczenie 7 zł 

zjadły 2206 kg - 1947 zł 

wydałem 1947 zł pasza + 713,47 zł prosiaki + 7 zł odrobaczenie 

waga 800  kg -7kg  = 793 razy 3,50 + vat 

w koszty wlioczony 1 który padł nie długo po od szadzeniu  

nie mam powodu żeby kogo oszukiwać 

 

A gdzie te świnie trzymałeś, na dworze? A amortyzacja budynku to mało?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

Nie oszukujesz nas, tylko sam Siebie, pasza coś tanio, więc przyrosty raczej słabe, ale nie mi osądzać, bo może dobrze się sprawdza. Prosiaki spoko, choć trochę mało, raczej nie liczyłeś kosztu utrzymania maciory. Dodaj teraz do wszystkiego słome, prąd wode, koszt pracy ludzkiej możesz uwzględnić, ale nie musisz. Paliwo, które musiałeś wydać na czyszczenie płyty obornikowej itp itd, więc koszt Ci się praktycznie podwoji.

Edit:

W podstawówce dzieci by to policzyły, jeżeli chcesz się oszukiwać, to rób to dalej, ale nie wprowadzaj innych w błąd. Połowa ludzi na tym forum to dzieki poniżej 18 roku życia, i połowa z nich by Ci pewnie uwierzyła, ale druga połowa to młodzi, myślący, i dobrze wyedukwani nastpcy swoich ojców, którzy na szczęście na matematyce siedzieli z zainteresowaniem, i uczyli się jak coś osiągnąć, jak wiedzieć czy na czymś zarobią. Ja w tym momencie mam z matematyki dwójkę, ale i tak potrafie Sobie w głowie, nawet bez kalkulatora policzyć, że coś tu nie gra.

Jeśli tak myślisz to Twoja sprawa ja na siłę nie będę udowadniał pasza  była dobra przyrost wyszedł 0.810 kg a jeżeli wiesz lepiej to Twoja sprawa zboże swoje pisałem po cenach rynkowych ale fakt tu mogłem trochę coś pokręcić liczyłem koszt utrzymania maciory od pokrycia do odsadzenia prosiąt 

A gdzie te świnie trzymałeś, na dworze? A amortyzacja budynku to mało?

 

Tu Masz rację tego nie liczyłem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Nie oszukujesz nas, tylko sam Siebie, pasza coś tanio, więc przyrosty raczej słabe, ale nie mi osądzać, bo może dobrze się sprawdza. Prosiaki spoko, choć trochę mało, raczej nie liczyłeś kosztu utrzymania maciory. Dodaj teraz do wszystkiego słome, prąd wode, koszt pracy ludzkiej możesz uwzględnić, ale nie musisz. Paliwo, które musiałeś wydać na czyszczenie płyty obornikowej itp itd, więc koszt Ci się praktycznie podwoji.

Edit:

W podstawówce dzieci by to policzyły, jeżeli chcesz się oszukiwać, to rób to dalej, ale nie wprowadzaj innych w błąd. Połowa ludzi na tym forum to dzieki poniżej 18 roku życia, i połowa z nich by Ci pewnie uwierzyła, ale druga połowa to młodzi, myślący, i dobrze wyedukwani nastpcy swoich ojców, którzy na szczęście na matematyce siedzieli z zainteresowaniem, i uczyli się jak coś osiągnąć, jak wiedzieć czy na czymś zarobią. Ja w tym momencie mam z matematyki dwójkę, ale i tak potraie Sobie w głowie, nawet bez kalkulatora policzyć, że coś tu nie gra.

 

Wy bierzecie dla świń wodę w wodociągu, że ją wliczacie w koszty??? Bo jeśli ja miałbym jeszcze wodę świnią kupować to dzięki za taki interes, na szczęście mam swoją wodę ale woda to nie zboże by ją sprzedać, zresztą pies z kulawą nogą by ją u mnie kupił więc jak ją wliczać w koszty?

Powiat Jasło 4,3 plus vat


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

A Ty wodę ze studni wiaderkiem wyciągasz, że masz ją za darmo? Bo ja już wole za nią płacić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

To spoko masz swoja wode ale prądu do hydrofora nie liczysz. Niech jeszcze troche podrozenie to mnie wyjdzie taniej z wodociągu niż ta niby swoja woda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

w wydarzeniach na polsacie było o ziemi że 500 % podrożała że czy sie obrabia czy nie nalezy sie dopłata :) Kur!!! .... jeszcze znaleźli jakiegoś pajaca starego co ma 100 ha i mówił że by jeszcze nakupił widocznie ma kasy jak słomy w butach bogacz ale takich rolników jest wiecej w agrobiznesie pełno że tyle by kupili ziemi jaki to sprzęt nie mają widocznie dobrze im sie gospodarzy :) a że świniak po 3,60 to nie problem :) na moje dopłat do ziemi nie powinno byc powinny być zlikwidowane i ceny  minimalne zapewnione wtedy człowiek by był pewny że np tucznik nie spadnie poniżej 5 zł a jest cena minimalna w niektórych krajach i rolnicy żyją. Wtedy czy ktoś ma 15 ha czy 150  ha każdy by miał równo :) ile wypracuje tyle ma :) i by ci co trzymają tylko dla dopłat ziemie sprzedali :) wiem że od tematu odbiegam :) ale może  jak by dopłat nie było to świnie nie kosztowały by 3,60 choć wiem że to zmowa cenowa zakładów wyzyskiwaczy i oszustów :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj