coolman111

Ceny trzody chlewnej 2014

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja napewno nie zamierzam importowac swin z zachodu... hoduje swoje wlasne, sprawdzone i wiem co mam nigdy ze swoimi prosietami, warchlakami o tym bardziej tucznikami zadnego problemu nie bylo... i napewno poki co produkcji nie zaprzestane ;) dzis proponowal mi 4,80 wlasciciel lokalnej ubojni niestety nie ma nic do sprzedania narazie ;// mowil ze ma pustki i malo ludzi ostatnio sprzedaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu2005    5

Koledzy co jakiś czas zerkam do tego tematu, ale proszę...
Przynajmniej a bynajmniej; sprawdźcie różnicę a wtedy piszcie, bo głupoty piszecie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823

Do Stokłosy odstawiam od 14 lat, ceny porównywalne z innymi zakładami, odbiór z gospodarstwa od 20szt. Możliwość podpisania umowy od 100szt rocznie premia 2% niezależnie od klasy. Płatność 14 dni dla vatowców 30 dni. Powyżej 500szt rocznie premia 3% dotrzymuje umówionych terminów odbioru (Runowo krajeńskie).

Edytowano przez milanreal1
caps lock

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJ30    5

A nie myślałeś sprzedawać do Grażki.Tam za kasą nie czekasz 2 tygodnie (w przypadku wagi żywej do 2-3 dni a po uboju nie dłużej pewnie jak do tygodnia może nawet prędzej) no i  odbiór z gospodarstwa masz gwarantowany. Rozumiem, że nie chcesz raczej pośredników tylko sprzedajesz bezpośrednio.

Edytowano przez PanJ30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Związek Zawodowy Rolników Rzeczpospolitej "SOLIDARNI" przesłał prezenty świąteczne od Młodych Rolników Dolnośląskich Podlaskich oraz z całej Polski wszystkich branży dla Pani Premier Ewy Kopacz,Ministrowi Rolnictwa Markowi Sawickiemu i Prezesowi ARIMR Andrzejowi Gos w paczkach Świńskie Ryje oraz dyplomy od Związku za bardzo duży wkład w niszczeniu Polskiego Rolnictwa. Mamy potwierdzenia że paczki dotarły do wszystkich adresatów> Zdjęcia z wysyłania paczek i orędzie będzie umieszczone na internecie  Przewodniczący Związku Marian Zagórny  tel. 880 55 22 52

 

 

 

Młodzi Rolnicy składają życzenia świąteczne!!!!!! Może w końcu nastanie czas refleksji i przemyśleń

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823

Waga żywa grażka 3,2-3,3 netto kpiny z ludzi. Brak dodatkowej kasy za klasę S i premii za umowe. Sama premia wystarcza na opłacenie KRUSU i część energii elektrycznej. Zostaje wiec skiba lub Stokłosa przy odstawach 2 razy w miesiącu termin płatności nie ma większego znaczenia klasa S stanowi u mnie około 30% odstawionych świń.

Edytowano przez milanreal1
caps lock

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dziś sprzedane po 4 zł netto wielkopolska zakład na B <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrowojtek    3

Ja w tej chwili odstawiam do Grażki, wcześniej odstawiałem do Cezarolu, a w tej chwili myślę nad sprzedażą bezpośrednią do rzeźni a najbliżej jest Stokłosa i Skiba. Ze Skibą handlował kolega i mówi, że u niego jak mięsność była ok to wybicie słabe a jak wybicie ok to znowu mięsność nie najlepsza no i cenowo też nie powala. Do Grażki odstawiam w tej chwili na wbc jak mam 10 szt i więcej a jak jest poniżej to bierze tylko na żywą. Denerwuje mnie rozliczenie wbc bo masa w  klasach jest zsumowana i nie wiadomo jaką poszczególne sztuki miały mięsność i jak się wybiły, podana jest tylko średnia mięsność całego rzutu. Z płatnością jest u nich ok bo na 2.-3. dzień są pieniądze na koncie. Na ten tydzień miał płacić 3,4 netto. Chciałbym zacząć odstawiać do Stokłosy tylko, że nie często mam 20 szt na raz, a powiedz mi @ws71 jak masz mniej to też przyjadą czy kręcą nosem.


Od myszy po cesarza każdy żyje z gospodarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823

U mnie dogaduje sie z  sasiadami  i zawsze uzbieramy te 30-40 sztuk.Jezeli biora w Twojej okolicy to moze podjada po 10-15 sztuk.Musisz uwazac na wage poltusz 65-105 powyzej iponizej  minus 60 groszy za klase.Odbior bez wazenia tucznikow,moze ktos w okolicy kupuje dla stoklosy


U mnie dogaduje sie z  sasiadami  i zawsze uzbieramy te 30-40 sztuk.Jezeli biora w Twojej okolicy to moze podjada po 10-15 sztuk.Musisz uwazac na wage poltusz 65-105 powyzej iponizej  minus 60 groszy za klase.Odbior bez wazenia tucznikow,moze ktos w okolicy kupuje dla stoklosy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2418

Ceny stabilne, ja napisałbym inaczej - stabilne ale krytyczne. Dzisiaj w programie "Wieś to też Polska" było m.in. o tym gronkowcu co go wykryli w Danii, rolnicy na spotkaniu z głównym lekarzem weterynarii mówili żeby coś w związku z tym zrobił, to ich wyśmiał. Telefonujący wspomniał też, że np. w takim "Agrobiznesie" trąbi się o ASF w Polsce, a o gronkowcu cichosza. Jestem ciekawy ceny na najbliższy czas, oby euro jeszcze podrożało, to może przyhamuje trochę import mięsa z zachodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Normalka ,że w naszym kraju rozdmuchuje się jakieś znikome sprawy na cały świat ,a to co ważne i jest do nas przywożone zarażone różnym świństwem ,to się milczy na ten temat .Już od dawna wiadomo ,że rozchodzi się o pieniążki ,jak nie wiadomo o co .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

W programie w niedziele powiedzieli ze tam na podlasiu kazali im płoty wysokie robić a przecież to kosztuje a dziki sa państwowe !!! jak jakiś zdechnie to w 10 km do okoła świnie zabijają to jest chore !!! w jakim kraju my żyjemy ;/ 

Dowiedziałem sie z pewnego źródła ze w okolicznej ubojni przyjeżdżają   tiry z niemczech i dani mięso jest tak stare że jak sie rozmrozi to kawałki odpadają na podłoge konteneru. Sprowadzają je po 3,40 a zachód oddaje je tak tanio bo koszt utylizacji w niemczech to 4 zł. I  aparaty państwowe co odpowiadaja za kontrole tego szmelcu są dogadane z właścicielem ubojni  i nie ma silnych :) 

to jest zmowa cenowa duzych zakładów które kase trzepią kupują tanio a sprzedają jak zawsze im nie ubedzie! I prywatnych przedsiębiorców co chcą sie szybko dorobić, za komuny kradli ale kradli wszyscy i moze mniej niż dzisiaj a teraz kradną tylko cwaniacy, A my rolnicy jesteśmy obecnie wyzyskiwani i nie ma siły bo może i koledzy z psl też mają ubojnię i im na rękę jest taki stan rzeczy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

W programie w niedziele powiedzieli ze tam na podlasiu kazali im płoty wysokie robić a przecież to kosztuje a dziki sa państwowe !!! jak jakiś zdechnie to w 10 km do okoła świnie zabijają to jest chore !!! w jakim kraju my żyjemy ;/ 

Dowiedziałem sie z pewnego źródła ze w okolicznej ubojni przyjeżdżają   tiry z niemczech i dani mięso jest tak stare że jak sie rozmrozi to kawałki odpadają na podłoge konteneru. Sprowadzają je po 3,40 a zachód oddaje je tak tanio bo koszt utylizacji w niemczech to 4 zł. I  aparaty państwowe co odpowiadaja za kontrole tego szmelcu są dogadane z właścicielem ubojni  i nie ma silnych :)

to jest zmowa cenowa duzych zakładów które kase trzepią kupują tanio a sprzedają jak zawsze im nie ubedzie! I prywatnych przedsiębiorców co chcą sie szybko dorobić, za komuny kradli ale kradli wszyscy i moze mniej niż dzisiaj a teraz kradną tylko cwaniacy, A my rolnicy jesteśmy obecnie wyzyskiwani i nie ma siły bo może i koledzy z psl też mają ubojnię i im na rękę jest taki stan rzeczy. 

 

nagraj to źródło i podeślij media to rozdmuchają z tego aferę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2418

Już widzę jak media się zainteresują tą sprawą, w wiadomościach to się zajmują w większości pierdołami, a to temat kilometrówek przez cały miesiąc, a to jedzenie sałatki w sejmie, a to transfery posłów między partiami. I tak cały rok. Wszystko gra, sielanka. Cena na dziś 3,60+vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedizetor56    95

Cena na dziś 3.7zł netto a kiełbasa swojska w sklepie 27zł za kg.....

a jak tucznik zdrozeje na 5zl to bedzie kosztowala 37 za kg.


Zetor Team.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

te 5zl to raczej nam nie grozi ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BRUTAL    7

Proszę nie pisać że sprzedane po 4zł i mniej bo to nie są sprzedane tylko oddane z naszą dopłatą, niech handlarze sie chwalą po ile są a jest ich na forum więcej jak hodowców.@Lesssio 007 jeśli wiesz które zakłady kupują takie półtusze to śmiało pisz które ciągną to świństwo w rozkładzie niech ludzie wiedzą co kupują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj