coolman111

Ceny trzody chlewnej 2014

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Marcelix    74

Woj podlaskie powiat kolneński, pośrednik cena 3,40 + VAT  ...szkoda klawiatury

 

 ...co do protestu chętnie bym się przyłączył, lecz ze względu na wrodzoną  chorobę naszego synka jestem zobowiązany poświęcić swój cenny czas na jego leczenie i rehabilitację.

Edytowano przez Marcelix

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BRUTAL    7

Handlarz 3.65 z vat ale to i tak drogo bo na drugim skupie jeszcze taniej a handlarz mówi że gdzieś tam płacą już tylko 3.20 i taka spiewka od kilku miesięcy.Skoro innym tak dobrze jest to mi jeszcze lepiej,nie ma zadnego problemu,jak zlikwidują hodowle to cena wzrośnie jak zawsze.Myli się jeden ,piąty,dziesiąty...nasza hodowla nie musi istnieć by zaspokoić Polski rynek.Na Ukrainę pójdą pułtusze te trzymane od lat w naszych i nie tylko chłodniach za psie grosze by się tylko tego pozbyć a Ci co wierzą że będzie tak jak zawsze słono za to zapłacą.Za rok będzie już tylko nas 1\3 a i to będzie za dużo a zakłady będą przebierać by jak najwięcej urwać z ogona bo chłop i tak bogaty to poradzi sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek30m2    5

Ukraińcy wprowadzili zakaz importu mięsa z Polski,a Polska wysłała im pomoc w tym mięso .Ciekawe czy wpuszczą konwój na swoje terytorium,przecież twierdzili że nasze mięso jest wręcz trujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BRUTAL    7

Na Ukrainę idą tuczniki prosto od polskiego chłopa przez pośrednika a że idą darmo to rząd zbił cenę do najniższej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek30m2    5

jak myślicie da się jeszcze odratować eksport do rosji?

Myślę że rynek rosyjski jest dla nas stracony już na zawsze,za bardzo pchamy się przed szereg w sprawie Ukraina-Rosja.

Teraz nawet jak sprawa się uspokoi ,to Rosja będzie pamiętała naszę zachowanie i myślę że cała unia szybko wróci na ich rynek oprócz nas.Jestem pewny że wtedy nikt nie stanie w naszej obronie,bo każdy dba o swój interes(oprócz naszego rządu ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BRUTAL    7

Ty się nie martw za co kupią! Niemicy i Hiszpania się nie martwi i wysyła na raz 270 kontenerów i omija Polskę szerokim łukiem.Rosja będzie już samowystarczalna i Polska nie przebije się tam ładnych pare lat.Jedynie Kaliningrad będzie nam bliski ale to już nie to co było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

A wiecie, że głownym odbiorcą naszej żywności są Niemcy, Francuzi, Anglicy. Rosjanie biorą jej tyle samo co Czesi, Hiszpanie czy Słoweńcy. Dlaczego chcecie tak walczyć o Rosjan który rynkiem jest bardzo niepewnym niż zająć się lepiej Europą Zachodnią czy Chinami?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

Europa zachodnia, to się zajmuje nami!

3,65 netto.

Edytowano przez Nowy81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

4,90 moze 5 po ubojowa umówione na kolejny tydzień ;( brak motywacji do dalszej pracy a agrobiznesie mówili dziś o hodowcach trzody że co nas nie zabije to nas wzmocni był ktos u wróżki co czeka nas w niedalekiej przyszłości?;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

kujawsko pomorskie 3,70+vat

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
liber    7

Cena mizerniutka,a czy ktoś z was ograniczył produkcję ja na razie bynajmniej nie zamierzam bo i tak mało produkuję,gorzej z tymi co mają trochę tego towaru i nie wiadomo za co się złapać!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Kolego ograniczenie to nie taka łatwa sprawa, bynajmniej to co jest zaproszone trzeba utuczyć, ale jak na razie nie myślimy o redukcji stada.

 

Nie raz już były takie spadki i jakoś z tego się wychodziło, tematu 130 stron więc były już i wzloty i upadki.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
liber    7

Bo co nie którzy to na opasy się przestawiają,każdy narzeka ale w Polsce to lepiej już nie będzie więcej tych upadków jak wzlotów,chyba w całej uni się z nas śmieją ,bo Polak to tylko kraść i pić potrafi !! :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

nie  przesadzajmy z tym pesymizmem  ja bynajmniej nic nie ograniczam  tylko trzeba minimalizować koszty nie mylić z oszczędzaniem  bo tylko w taki sposób możemy konkurować z zachodnimi farmerami  a na cenę  w Polsce już dawno nie ma  wpływu relacja popytu i podaży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabus55    55

A wiecie, że głownym odbiorcą naszej żywności są Niemcy, Francuzi, Anglicy. Rosjanie biorą jej tyle samo co Czesi, Hiszpanie czy Słoweńcy. Dlaczego chcecie tak walczyć o Rosjan który rynkiem jest bardzo niepewnym niż zająć się lepiej Europą Zachodnią czy Chinami?

 

Niemcy, Francuzi i Anglicy są największymi odbiorcami ale raczej żywności wyprodukowanej w Polsce, a nie polskiej żywności, ponieważ to co oni kupują to głównie produkty wytworzone w Polsce przez przedsiębiorstwa pochodzące z tych państw do produkcji której używane są komponenty pochodzące z państwa gdzie siedziby mają te firmy. Tak jak by powiedzieć, że Duńczycy kupują wyroby wieprzowe z Sokołowa, ale przecież wiadomo, że to oni są jego właścicielami, a przynajmniej zakład w Kole wytwarza produkty z wieprzowiny pochodzącej wyłącznie z Danii, ale konkluzja byłaby taka, że kupują Polskie produkty. Także do czasu, aż na żywności nie będzie oznaczone miejsce pochodzenia składników użytych do jej wyprodukowania to teksty w stylu: "Europa Zachodnia największym odbiorcą Polskiej żywności, albo ogromny sukces polskiej żywności na Zachodzie Europy od momenty wstąpienia Polski do UE" można traktować jako propagandę, która świetnie brzmi w ustach polityków na konferencjach prasowych i nic po za tym. Polskiego rolnika interesuje, kto kupuje polską wołowinę, wieprzowinę, mleko, owoce itd., bo wtedy sprawa jest jasna tak jak w przypadku gęsiny, którą chętnie i dosyć duże ilości kupują od nas Niemcy, ale jeśli chodzi o wieprzowinę której dotyczy ten temat to wiadomo, że zachód pcha do nas ogromne jej ilości, często po cenach dumpingowych, żeby tylko pozbyć się towaru i nie doprowadzić do załamania rodzimego rynku.

Edytowano przez kabus55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
liber    7

Oni mogą sobie pozwolić na takie cięcia bo jakie mają dotacje do produkcji, tak jak np.do winogron oni mają 1000 euro do hektara a u nas mają 100 złoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

http://www.radiozw.com.pl/index.php?page=news&id=11231

 

Co roku do Polski importowane jest ponad 3,5 mln prosiąt. To sprawia, że pogłowie trzody w Polsce nadal spada. Zdaniem ekspertów trzeba zachęcić producentów do produkcji prosiąt, warchlaków w rytmicznych i dużych grupach, bo rynek tego bardzo potrzebuje. Na dzień dzisiejszy ciągle mamy duże importy młodych zwierząt z Niemiec, Danii czy Holandii.

 

Kto importuje prosięta z Zachodu to może niech nie narzeka na ceny teraz?

Edytowano przez Krassus

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

dokładnie  wszyscy tuczący warchlaki przyzwyczaili się do lekkiej pracy  i nie chcą wracać do loch   i aby żyć  dostawiają kolejne tuczarnie    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj