coolman111

Ceny trzody chlewnej 2014

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Jurniczek    214

Masz racje że Polska stała się śmietniskiem całego świata.Kilka tygodni temu faszerowali nas H5N8 terasz szpikują nam gronkowiec i nikt słowa nie mówi że my mamy swego lepszego mięsa pod dostatkiem które kupowane jest 50 % tanie niż  dwa lata temu .Media tak jakby ich to nie dotyczyło bo ważniejszą mają sprawę na wschodzie i do tego dobrze opłacaną a nas najlepiej zatruć zlikwidować i zakopać 10 metry pod ziemią by nikt w Polsce nie podniósł głosu że jest BE. 

 

Edytowano przez Jurniczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

Sawicki ty Du****u skończony dlaczego nie ma embarga dlaczego nie ma w tv nic o tym ???? jak dwa dziki zgechły na podlasiu to cały świat o tym wiedział i zaraz było embargo a pomór nie jest groźny dla ludzi a gronkowiec tak! gdzie jest rząd ?? o przepraszam od 89 r nie ma w tym kraju rządu tylko watachy ludzi co dbają przede wszystkim o swój interes [dokonali 4 rozbioru polski ursus fso stocznie itp obecnie ziemia] a gdzie tu o kraj mają sie martwić.  Dziś w propagandowym agrobiznesie mówili że maja zablokować rolnicy warszawe i dobrze jest katastrofa na rynku trzody i w sumie jeśli pis dba o rolnika to czemu nie ściągną kaczyńskiego i czemu nie zaczną szumu robic w tv ?? bo my tutaj możemy sobie narzekać i tak nic z tego nie ma tu trzeba nagłośnić by ten "rząd" mógł sie zająć pod naporem mediów. kolejna sprawa dziki nikt nic nie robi z tym w przyszłym roku to dopiero bedą szkody bo tego dziadost.... coraz więcej a powinno być wybitę cała masa. świń w kraju mamy mało 11 mil jak by rzeźnie brały przede wszystkim od nas to by miesa brakło ale było by znacznie zdrowsze bez porównania ! bo skad sie biorą wszystkie choroby nie z małych hodowli tylko z przeklętych molochów ! oni najgorszą żywność przemysłową robią i to jest źródło chorób ! i duński przemysł tucznikowy w końcu dostał kare ! 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

no to czekamy na pierwsze ofiary gronkowca w Polsce, bo na 10000% jest on już w naszym kraju przywieziony z zachodu... i to jeszcze zanim w mediach zaczeto o tym mowic....  innego rozwiązania niż embargo ja nie widzę w tym wypadku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom61    11

by chcieli to by na pewno znaleźli gronkowca i nałożyli by embargo ale Sawicki to jest minister rolnictwa niemieckiego albo duńskiego ale na pewno nie dba o polskie rolnictwo czasami mam wrażenie że pod niemiecką okupacją żyło by się nam lepiej bo tam rozumieją że rolnictwo jest podstawą gospodarki. Sawicki tylko mami nasz nowym PROW-em i dopłatami i myśli że rolnik to idiota 

Edytowano przez tom61

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Panowie może zainteresujcie się co to jest gronkowiec, a potem się wypowiadajcie bo takie dyrdymały piszecie.  W temacie to ceny lekko w górę i poszukiwanie tucznika na już. Ale wielkich podwyżek nie ma się co spodziewać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciastek12    44

Dzis słyszałem od weta, że Ukraina zaczeła brać znowu, ale czy to prawda? Cena z wczoraj 3.5 netto pośrednik Pomorskie Narazie trzymam gorzej juz chyba nie powinno byc

Edytowano przez ciastek12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

o matko jakby cos podskoczylo na koniec stycznia to bylbym w 7 niebie! :D   pomarzyc można... ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Koledzy zablokujmy sprzedaż naszych  i import tego otrutego mięsa z zagranicy ,a w Nowym Roku tuczniki inną cenę osiągną .To jak ?.


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom61    11

a z czego będziemy żyli jak przestaniemy sprzedawać nasze świnie i jak zatrzymać produkcje gdy ma się świnie, a po drugie każdego tira nie zatrzymasz to  nierealne. Muszą być jakieś działania z góry w sprawie tych śmieci z zagranicy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

PawelWlkp

kolega pewnie pośrednik a nie rolnik.

 

 

Rolnik, hodowca, nawet w organizacji branżowej działam. Ale pisanie o gronkowcu jak o czyms czego w Polsce niema i może do nas przyjechać z mięsem to jakieś nieporozumienie. Informuje wszystkich że gronkowiec w Polsce jest prawie od zawsze, prawie każdy miał z nim kontakt, szczególnie pracownicy szpitali. Mieso to kolejna pożywka dla nich, a czy tylko duńskie to nie był bym tego taki pewien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

informuje pana wyzej ze istnieja rozne rodzaje gronkowca zarowno te z ktorym prawie kazdy ma kontakt jak i te grozne ktore niosa smierc... a gronkowiec zlocisty takowym wlasnie jest....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minoko    2

słuchajcie panowie, moim zdaniem dobrym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie zakazu importu do polski miesa wieprzowego z zachodu, nie zwierząt ale samego mięsa bo to w nim jest gronkowiec. niestety jesli my zakażemy importu do polski to tym samym polskie zakłady nie będa mogły sprzedawać towaru na rynki uniii europejskiej bo embargo działa w dwie strony a nasza sytuacja już teraz jest bardzo kiepska. ale gdyby jednak " bardzo prawy i sumienny, dbający o polskiego rolnika" pan sawicki wprowadził takowy zakaz, polskie zakłady miesne byłyby zmuszone do kupna polskich świń. Sytuacja jest trudna ale może z czasem skończy sie ten cały cyrk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo72    0

Nie powiedziałbym że zakazy działają w dwie strony a jeśli nawet to wymysły urzędników a zakaz importu z krajów zarażonych powinien być wprowadzony natychmiast tak jak robią inne państwa w stosunku do nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

informuje pana wyzej ze istnieja rozne rodzaje gronkowca zarowno te z ktorym prawie kazdy ma kontakt jak i te grozne ktore niosa smierc... a gronkowiec zlocisty takowym wlasnie jest....

http://pl.wikipedia.org/wiki/Gronkowiec_z%C5%82ocisty nie ma możliwości cokolwiek zablokować, żadne służby na to nie pójdą. Rozmawiajmy o rzeczach realnych. Strajk można zrobić ale trzeba mieć jakieś postulaty sensowne których nie da się zbić jednym linkiem z wikipedii. Inaczej miastowi a takich w naszym kraju jest większość jeszcze bardziej krzywo będą na nas patrzeć, bo już dopłat nie mogą przełknąć. Także  panowie jak chcecie sobie pobiadolić na forum to prosze bardzo, ale żadnych realnych korzyści się z tego nie spodziewajcie, może na sercu lżej, dobre i to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minoko    2

Nie mówiłem tutaj o wymysłach urzędników tylko o nałożeniu embarga a takie działa w dwie strony. Jak kolega wyżej napisał nikt się nie przeciwstawi importowi bo to by jeszcze bardziej pogorszyło sytuacje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
liber    7

U nas dzisiaj wcale nie brał (pośrednik)


Słyszałem w Agrobiznesie że rolnicy z podlaskiego ruszają po świętach na Warszawę jak się nic nie zmieni,ma być cała zablokowana, ktoś z was się wybiera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ja jadę mam nówkę john deera to trzeba się przejechać  i pochwalić przy okazji. okoliczna masarnia 4 zł netto tydzień temu było 4,30 netto, teraz zapisują już na koniec stycznia. a jeśli chodzi o ten syf z zachodu to jeszcze rząd i media tak to zrobią że się okaże że to polskie mięso jest be.  z tym john deerem żartowałem nigdzie się nie wybieram te wycieczki na warszawę nowiutkimi ciągnikami to nie strajk, to jakaś komedia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj