coolman111

Ceny trzody chlewnej 2014

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Tak, Sokołów to duński zakład. Ale teraz prawie każdy zakład to zagraniczny kapitał. A nawet jak polski to ubijają importowane tuczniki, np. taki Ł-meat Łuków ciągnie tuczniki z Litwy całymi samochodami. I to z obszarów objętych asf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

jakby rząd dopłacał do trzody to bylibyśmy zieloną wyspą

Raczej wyspą płynącą gnojowicą, bo każdy by hodował świnie. Zapomnijcie o jakiejkolwiek pomocy mamy wolny rynek, raz się zarabia innym razem dokłada. Jak były po 6zł nikt z was nie krzyczał że za drogo.

Cena w okolicy 4zł i myślę że to rozsądna cena

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

ZM farmutil 5.20 

4 zł to rozsądna cena? heh oddał bys przenice za 400? wtedy mogą tyle kosztować ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400

Z moich obliczeń wynika, że średnia na ten rok wychodzi 4,50+vat, rok temu wyszła 5,15+vat, dwa lata temu 5,25+vat. Zobaczymy jak będzie w przyszłym roku, może trend się odwróci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer08    3

Cena 4,20-4,50 zł. (dla formalności) Jak 4 zł to rozsądna cena za trzodę to na pewno nie jesteś kolego hodowcą. Ja mogę powiedzieć tak samo, że za pszenicę 500 zł to już max. Rolnik ma rolnika w "nosie" dlatego nie ma we wiosce, gminie, powiecie itd jedności. Jak kabany były po 6 zł to nikt nie biadolił to prawda, bo był jakiś zysk. ALE!!! jak zboże tanie to też wszyscy płaczą i wylewają na agrofoto łzy! A jak było w cenie po 1000 zł to nikt się nie skarżył, czyli jest to podobny precedens. Nie wspomnę jak były wymarznięcia to cena jęczmienia z worka po 2500 zł nawet była! Zboże można zawsze przechować np. w silosie do następnego roku i dostać może lepszą cenę, a tucznika to nie przetrzymasz bo pójdzie w 2 klasie. Także rolnictwo to organizm powiązany, chyba trudno tego nie zrozumieć, jak trzoda zmaleje jeszcze bardziej to za pszenicę po 300 zł dostaniecie jak będzie urodzaj w Unii i na Świecie. Cóż kto gospodarzy już trochę to wie, że zawsze po burzy wychodzi słońce, jednego roku się straci, a drugiego zarobi i tak się kula rok za rokiem. Grunt to nie mieć długiej listy w banku do zapłaty na święta.

Ja życzę wszystkim dobrych cen, żeby nikt nie „biedował” i jakoś rodziny utrzymał.

Do polityki i wylewania łez faktycznie nowy temat trzeba założyć. :rolleyes:

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mar353    40

Ja ostatnie sztuki sprzedałem w końcu listopada teraz w chlewni hula wiatr, a górki i dołki zawsze były jak zejdzie do dna to sie odbije z znów się bedzie opłacać. Jakoś 2 miesiące temu znajomy rzeźnik powiedział mi że tyle jest po hodowlach prosiaków na wstawiane i w styczniu cena sie oprze o 3 zł i lepiej se dać spokój parę miesięcy. A co do ceny pszenicy to jest lepsza wg wydajności jak rok temu natomiast ziemniak staniał 1000% i nic w tv nie mówią i te "polskie" i te "niemieckie"

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

ja jutro wywoże ostatnie sztuki i sie ciesze ze przynajmniej na jakis czas bede miał z głowy ceny przez które człowieka sz..k t....a,obiecywali mi po 4.40 zobacze jak dojade na miejsce przypuszczam ze bez niespodzianki sie nie obejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul7031    22

Raczej wyspą płynącą gnojowicą, bo każdy by hodował świnie. Zapomnijcie o jakiejkolwiek pomocy mamy wolny rynek, raz się zarabia innym razem dokłada. Jak były po 6zł nikt z was nie krzyczał że za drogo.

Cena w okolicy 4zł i myślę że to rozsądna cena

To dlaczego wolny rynek jest tylko dla wybranych a dla innych już nie? Jakoś przy bydle są limity ( niedługo skończy się eldorado ) i dopłaty do sztuk, czyli tak naprawdę nie ma wolnego rynku, a trzoda sama sobie ma radzić, bo przecież wolny rynek. Gdy wchodziliśmy do UE mówiono nam, że będzie stabilizacja, właśnie widać jaka jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Z moich obliczeń wynika, że średnia na ten rok wychodzi 4,50+vat, rok temu wyszła 5,15+vat, dwa lata temu 5,25+vat. Zobaczymy jak będzie w przyszłym roku, może trend się odwróci

 

Ceny na żywą są tak samo odzwierciedlone jak moje na WBC w poście #2396.

 

Aby trend się odwrócił.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franekCuull    50

Selekcja musi być.Przynajmniej ta cena trochę utrze nosa tym co szaleją i myślą że są najlepszymi gospodarzami we wsi a tak naprawdę przeinwestowują swoje gospodarstwa bo trochę pieniędzy za dużo dostali i palma odbiła a zdrowy rozsądek trzeba mieć.Dotyczy to tak samo świniarzy jak i krowiarzy.Cena pola będzie rosła ciągle jeśli będą gospodarze z grubymi portfelami i ten co teraz zaczyna nie będzie miał szans na jakikolwiek rozwój bo wszystko będą brać Ci co maja kasę a tak kilku zbankrutuje to i dla początkujących jakieś szanse będą.Gdyby wszyscy mieli pieniądze to ten świat by zgłupiał. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muoodyy    2

cały czas zganiali na niemców że oni obniżają to nasi też muszą. niemcy w ostatnim tygodniu cene na tym samym poziomie zostawili a nasi co? oczywiście że w dół. ciekawe jaką cene niemcy w środe ustalą.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurniczek    214

Kto wam taką cenę daje?.Nóż w kieszeni się otwiera jak widzę 3.20-3,30!!!. Niemcy nie mają skrupułów i wykończą w ciągu roku ostatni bastion Polski czyli rolnictwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

3.50 + vat za żywą wagę.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszBONQ    34

telefonów sporo za tucznikiem, jeśli jest ilość samochodowa to 4,20 -4,30 za dobry towar można dostać. Nie oddajcie za półdarmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez mkacper99
      🌾📢 Uwaga rolniku / konsumencie !!! 🚜👨‍🌾

      Polskie rolnictwo jest w dużym kryzysie, problemy dotykają praktycznie wszystkie branże rolnicze.
      ⛔Brak realnej walki z ASF
      ⛔Niskie ceny skupu żywca trzody, bydła itp..
      ⛔Niekontrolowany import kukurydzy oraz zbóż z Ukrainy
      ⛔Podwyżka prądu o 30% z nowym rokiem czy chociażby podniesienie stawki VAT na leki weterynaryjne o 16%
      ⛔Tragicze nowe prawo wodne
      ⛔Problemy sadownicze, warzywnicze, drobiu, bydła
      ⛔Bezskuteczne prawo łowieckie
      ⛔Przepisy azotanowe...

      ⚠️ Jeśli te problemy nie są Ci obojętne...

      📅 7 grudnia, piątek godzina 18:00 na sali OSP w Kakawie Starej 62-872 Godziesze Małe odbędzie się spotkanie dla wszystkich ludzi, którzy chcą się jednoczyć, sprzeciwstawić się fatalnej polityce rolnej dla zwykłych gospodarzy oraz konsumentów, którzy w marketach kupują zagraniczne odpadki. Pan Michał Kołodziejczak organizuje spotkania w całej Polsce i zbiera zwykłych ludzi, którzy chcą działać. Powstaje struktura budowy Agrounii! 👨‍🌾 Razem możemy wszystko!
      Niedługo na polskich niedzielnych stołach zabraknie naszej ojczystej wieprzowiny 🐷
      Odebrali nam handel
      Odebrali nam przetwórstwo
      Odebrali nam kontakt z konsumentem
      Odebrali nam po prostu dostęp do naszego własnego 🇵🇱 rynku
      Minister rolnictwa powiedział, że rolnicy nie potrafią się jednoczyć.. Pokażmy mu naszą siłę !
      Unia Warzywno Ziemniaczana Agrounia
       
      Michał jest zwykłym rolnikiem spod Błaszek! NA TĄ CHWILĘ MAMY JUŻ POTWIERDZONYCH OKOŁO 300 hodowców, którzy będą na spotkaniu!!! Zapraszamy i Ciebie!!! ROLNICTWO TO OSTATNI BASTION POLSKOSCI

    • Przez DanutaHF
      Witam,
      Orientuje się ktoś może, w jakiej cenie mogę sprzedać cielne jałówki HF z dowodem rasy ? 
      Z góry dziękuję za odpowiedź. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj