coolman111

Ceny trzody chlewnej 2014

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
deere2140    21

Co z tego ze juz nie ma Andrzeja,najpierw wies głosuje na PSL a potem biadoli jak to zle sie dzieje. Polska wies to sie chyba nigdy nie nauczy ze PSL jest przeciwko rolnikom.

 

Dokłanie , PSL'owi chodzi tylko o stołki i kasę , a rolnika mają w d*pie . W tej sytuacji mogliby chociaż wypłacić szybciej dopłaty a nie zwlekają nie wiadomo ile , gratuluję tym co na nich głosowali , macie co chcieliśce . Pozdrawiam

świnie woj.lubelski -powiat bialski 3.60 +vat. 


Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a co to za roznica ?

psl. sld, po, pis ?

widzisz jakies roznice ? bo ja ZERO

wszyscy chca wymyslac tylko nowe ograniczenia i nowe podatki, zeby sciagac kase nic nie robic i krasc

 

Pkt. 1.4 – odchodzenie od wątku głównego

+1p. ostrzeżeń.

Edit:kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
liber    7

Dobrze gada polać mu :D

 

Pkt. 1.4 – odchodzenie od wątku głównego ,nabijanie postów

+1p. ostrzeżeń.

Edit: kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedizetor56    95

5.30 netto za E na poniedziałek.najbardziej to nas dymają nasi rodacy,jak mają szanse to by z nas krew wyssali.

 

Edytowano przez tedizetor56

Zetor Team.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400

Ja pierdzielę, cena 3,30+vat, to jest normalnie wyzysk człowieka przez człowieka. Jak to jest możliwe, że człowiek robi przy świni ok pół roku i na końcu może tak wyjść, że do tego całego interesu dołoży? To co będzie z ceną po świętach? I w dalszym ciągu cisza - wszystko gra, nikt nic nie mówi. Chyba jedyne rozwiązanie to wyjść na ulice, zablokować całą Warszawę, przepuszczać jedynie karetki pogotowia i czekać aż ktoś od rządzących się pofatyguje. Blokować aż do skutku. W tym momencie wystarcza jedynie na życie i podatki, niedługo może już na to nie wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr3p    20

@krilan06 jestem tego samego zdania co ty, nic innego nie pozostaje jak zablokować tą Warszawę i większe miasta Polski. Po prostu nas chcą wykończyć ci "rządzący" Znajomy sprzedawał w czwartek tuczniki cena 3,20 zł z vatem, Ale jak to jest świnie tanieją a w sklepach mięso drożeje ? Znajomy mówi wiaderko granatów i na belweder on się poświęci  :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

a co to za roznica ?

psl. sld, po, pis ?

widzisz jakies roznice ? bo ja ZERO

wszyscy chca wymyslac tylko nowe ograniczenia i nowe podatki, zeby sciagac kase nic nie robic i krasc

 

Nie widzisz roznic? Dlatego nic sie nie zmienia!To PSL nas wprowadziło do Uni i to oni z 2-letnia przerwa obstawiaja rolnicto w naszym kraju!!! I co z tego wynika?Powstaja duze gospodarstwa a srednie i małe dziaduja!!! Polska wies powinna sie rozwijac a nie upadac.A wy ciagle ich popieracie,ogarnijcie sie. Bez waszych głosów PSL upadnie a głosujecie na ta dziadowska partie bo tak głosował tata lub głosuje,dziadek z babcia i  bo tak trzeba a oni was maja w d...e!!!!!!!!!!!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

:D

przeczytaj posty napisane przeze mnie 10 razy w tym temacie, mozesz pojmniej czemu ja nie widze roznic w tych organizacjach, a potem mozemy dyskutowac o polityce  :D

 

 

 

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/62653-jkm-powrot-swira-czy-moze-geniusza/page-11

 

Podaj mi kraj gdzie wszystkie twoje postulaty sa spełnione?! Wystarczy jak podasz kraj gdzie połowa jest spełniana. To moze wtedy pogadamy,realnie trzeba podchodzic do zycia. Wracajac do tematu cana trzody zawsze spadała po świetach a nie przed,dziwna sytuacja ale nie pierwsza i ostatnia. Najgorsze te spadki cenowe po 135kg.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

tak  :D

realnie trzeba podchodzic do zycia i swini nie chowac po 3.30zł  :D

co do panstw to wszystkie raje podatkowe działaja podobnie, ale tam nikt swin nie chowa po 3.30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Ty chyba nie wiesz co piszesz?Twoje wymagania to iluzja,nie osiagalna w zadnym kraju.Tak zwane raje podatkowe tez maja podatki a co do świn to nigdy nie wiesz po ile sprzedasz a sa małe gospodarstwa ktore musza przerobic wyprodukowane zboze celem wiekszych zysków,tylko nie zawsze te wieksze zyski sa a byc powinny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skorpion    2

zawsze najlepiej i najłatwiej krytykować. ogólnie w polskim rolnictwie to jest największy kryzys od 2001 roku.  PSL ma poparcie 8 % ma ok 48 posłów w sejmie a nie 200. zajmują trzy ministerstwa które PO nie są potrzebne i są zawsze kłopotliwe. jak to zawsze łatwo swoje problemy na kogoś zwalić. PSLi to chociaż mają jakie cokolwiek pojecie o rolnictwie  a nie jak pozostali, co chcieli zamiast wspólnej polityki rolnej unii robić wojsko. i co i teraz byście nie narzekali że świnie tanie tylko że trepy was w nogi pieką. a kto pierwszy poleciał Ukrainę wybawiać? a kto głosował za ubojem rytualnym? reszta partii to napewno prorolnicza. wszyscy na wieś jadą jak się jakieś wybory zbliżają.

całą unia się topi w nadprodukcji rolnej. jest wojna gospodarcza, Każdy z dalszych krajów takich jak Chiny czy Japonia też chcą coś ugrać dla siebie sytuacja unii jest wykorzystywana bo ktoś na tym robi kasę i nie nasze szare politycy czy z lewicy czy z prawicy.

a dalej to nie te czasy ze jak sprzedasz 10 tuczników w miesiącu to ty pan jesteś. dziś i w mleku i warzywach i trzodzie ważna jest ilość i jakość. tu wokół mnie sami mleczarze i teraz płaczą ze jest tragicznie ale jak kaska z unii szła to brali całe 300 i 100 na siebie i 100 na żonę ale to tylko 50 % a  i ceny ładnie wygórowane przez dilerów . a teraz tragedia bo mleko potaniało i na spłaty brakuje. a po co siedem traktorów i pięć przyczep jak swoich ha jest 20 czy 30.

a pogadajcie czy przedsiębiorcy tak myślą jak coś planują.

a i jeszcze  zobaczcie ile u Duńczyków czy Niemców  jest ferm i z jaką obsadą. 100 macior na cykl zamknięty to nędza. a u nas żal mówić.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

Pięknie napisałeś :) tylko co twoim zdaniem ma robic rolnik który dotychczas sprzedawał 10 tuczników na miesiąc i był w stanie utrzymac rodzine.Co do prowu to pięknie napisane 100 na siebie i 100 na żone tym najbardziej zachłannym się to długo będzie po nocach śniło :lol: u mnie jest gospodarz co mówił "unia ma,unia da" teraz chodzi i płacze,że ceny niskie i na kredyty brakuje (szkoda chłopa ale....)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kammillo    18

Ale co to da że się postawi chlewnie na 100 macior w cyklu zamkniętym jak w naszym kraju nie ma żadnej równowagi cenowej. Wziąć kredyt to nie problem ale żeby z tej trzody w najgorszym przypadku  starczyło na spłatę raty i odsetki. Bo inaczej to od razu można się zgłosić samemu do komornika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Kolego @skorpion jaki kryzys?! Jestesmy zielona wyspa zazdroszcza nam największe kraje europy!!!A w tym wszystkim duzy udział ma PSL.Duzo spółek w ktorych rzadzi PSL to same afery.Niby kryzys nas ominał a w rolnictwie lipa,bo niby kto ma protestowac lub popierac protestujacych .PSL???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ty chyba nie wiesz co piszesz?Twoje wymagania to iluzja,nie osiagalna w zadnym kraju.Tak zwane raje podatkowe tez maja podatki a co do świn to nigdy nie wiesz po ile sprzedasz a sa małe gospodarstwa ktore musza przerobic wyprodukowane zboze celem wiekszych zysków,tylko nie zawsze te wieksze zyski sa a byc powinny.

 

masz wyprany mózg i dlatego dla ciebie to iluzja, kazdy kto zna sie na podatkach wie ze moj pomysł da wpływy do budzetu wieksze o 200% w porownaniu do obecnych, likwidujac długi od miedzynarodowej finansjery i odchudzajac biurokracje po 10 latach jestesmy potega w porownaniu do stanu obecnego, ale do władzy potrzeba ludzi honoru a nie złodziei i bajkopisarzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak chcecie rozmawiać o polityce to załóżcie sobie nowy temat. Tutaj piszemy o cenach. Na poniedziałek 5,20 netto klasa E do Sokołowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

snickers_2005

kolego jak sprzedajesz do sokołowa to prawda że wykupiła ten zakład grupa zrzeszonych rolników z dani ?  że to po prostu duński zakład ? 

zawsze najlepiej i najłatwiej krytykować. ogólnie w polskim rolnictwie to jest największy kryzys od 2001 roku.  PSL ma poparcie 8 % ma ok 48 posłów w sejmie a nie 200. zajmują trzy ministerstwa które PO nie są potrzebne i są zawsze kłopotliwe. jak to zawsze łatwo swoje problemy na kogoś zwalić. PSLi to chociaż mają jakie cokolwiek pojecie o rolnictwie  a nie jak pozostali, co chcieli zamiast wspólnej polityki rolnej unii robić wojsko. i co i teraz byście nie narzekali że świnie tanie tylko że trepy was w nogi pieką. a kto pierwszy poleciał Ukrainę wybawiać? a kto głosował za ubojem rytualnym? reszta partii to napewno prorolnicza. wszyscy na wieś jadą jak się jakieś wybory zbliżają.

całą unia się topi w nadprodukcji rolnej. jest wojna gospodarcza, Każdy z dalszych krajów takich jak Chiny czy Japonia też chcą coś ugrać dla siebie sytuacja unii jest wykorzystywana bo ktoś na tym robi kasę i nie nasze szare politycy czy z lewicy czy z prawicy.

a dalej to nie te czasy ze jak sprzedasz 10 tuczników w miesiącu to ty pan jesteś. dziś i w mleku i warzywach i trzodzie ważna jest ilość i jakość. tu wokół mnie sami mleczarze i teraz płaczą ze jest tragicznie ale jak kaska z unii szła to brali całe 300 i 100 na siebie i 100 na żonę ale to tylko 50 % a  i ceny ładnie wygórowane przez dilerów . a teraz tragedia bo mleko potaniało i na spłaty brakuje. a po co siedem traktorów i pięć przyczep jak swoich ha jest 20 czy 30.

a pogadajcie czy przedsiębiorcy tak myślą jak coś planują.

a i jeszcze  zobaczcie ile u Duńczyków czy Niemców  jest ferm i z jaką obsadą. 100 macior na cykl zamknięty to nędza. a u nas żal mówić.

 

 Jakoś PSL to dba aby wszyscy w rodzinie mieli posady i na nich rolnicy nie głosują !!! na nich głosują ci co siedzą z znajomych w weterynariach w ARiMR i w wielu innych spółkach nawet sawicki w elewarze zadbał o siebie ! co z zrobił by świnie nie taniały nic ! co zrobił by duńczucy nie brali ziemi w zachodniopomorskim nic tylko gadają a NIC NIE ROBIĄ !!!! dziś rano w radiowej 1 był rolnnik co weterynarze kazali mu ciepłą wode do rur wpuścić do poidełek bo świnka zimnej nie może ! kolega ma krowy i 2 tyg temu musiał 10 lamp zmienić bo weterynaria kazała zmienić na jarzeniówki ! gniazda jaskółek przeszkadzają mi w oborach a dostaliście broszurę o dobrostanie zwierząt od 2015 ?? tam jest 40 strona nakazów dla rolnika ! Jestesmy w unijnej niewoli niby jesteśmy  właścicielami ale tylko na papierze bo przyjedzie weterynaria i nawet pierdzieć bedziemy mogli u siebie jak oni pozwola  to jest Niewola !!! I co muwisz że 10 świń to mało sprzedam 10 świń po 5 zł + vat to dla mnie starczy na mies wiadomo jak ktoś ma 800 świń to inaczej a jak ktoś to 120 to też inaczej ! mówią łączmy sie w grupy jasne łatwiej przejąć zachodowi  1 gosp co ma 1000 ha niż stu po 10 ha !  Co z sadownikami nadawali im kasy po brali kredyty a teraz owoce za darmo do karitasu oddają a kredyty trzeba spłacać a baki w większośći zachodnie i cieszą sie bo jedna grupa kupa sprzętu nowego i ziemi  pół wsi i łatwo ich przejąć :) A mali zawsze przetrwają bo nie mają tyle kredytów i zawsze lepsza jest żywność od małego niż od wielkiego przemysłowego przedsiebiorstwa ! zadaj sobie pytanie czy wolał byś karmić rodzinę duńską fermową świnią z gronkowcem czy od kowalskiego co ma 15 ha i 120 świń  karmi zbożem i koncętratem ???? ja wole od polaka !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheKakal26    26

U mnie brali w tym tygodniu 3.70 + VAT. Powiat lubliniecki 

Edytowano przez TheKakal26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

zawsze najlepiej i najłatwiej krytykować. ogólnie w polskim rolnictwie to jest największy kryzys od 2001 roku.  PSL ma poparcie 8 % ma ok 48 posłów w sejmie a nie 200. zajmują trzy ministerstwa które PO nie są potrzebne i są zawsze kłopotliwe. jak to zawsze łatwo swoje problemy na kogoś zwalić. PSLi to chociaż mają jakie cokolwiek pojecie o rolnictwie  a nie jak pozostali, co chcieli zamiast wspólnej polityki rolnej unii robić wojsko. i co i teraz byście nie narzekali że świnie tanie tylko że trepy was w nogi pieką. a kto pierwszy poleciał Ukrainę wybawiać? a kto głosował za ubojem rytualnym? reszta partii to napewno prorolnicza. wszyscy na wieś jadą jak się jakieś wybory zbliżają.

całą unia się topi w nadprodukcji rolnej. jest wojna gospodarcza, Każdy z dalszych krajów takich jak Chiny czy Japonia też chcą coś ugrać dla siebie sytuacja unii jest wykorzystywana bo ktoś na tym robi kasę i nie nasze szare politycy czy z lewicy czy z prawicy.

a dalej to nie te czasy ze jak sprzedasz 10 tuczników w miesiącu to ty pan jesteś. dziś i w mleku i warzywach i trzodzie ważna jest ilość i jakość. tu wokół mnie sami mleczarze i teraz płaczą ze jest tragicznie ale jak kaska z unii szła to brali całe 300 i 100 na siebie i 100 na żonę ale to tylko 50 % a  i ceny ładnie wygórowane przez dilerów . a teraz tragedia bo mleko potaniało i na spłaty brakuje. a po co siedem traktorów i pięć przyczep jak swoich ha jest 20 czy 30.

a pogadajcie czy przedsiębiorcy tak myślą jak coś planują.

a i jeszcze  zobaczcie ile u Duńczyków czy Niemców  jest ferm i z jaką obsadą. 100 macior na cykl zamknięty to nędza. a u nas żal mówić.

 

Skorpion a Twoim zdaniem czyja to wina, że w Polsce są małe tuczarnie, czy nasz rząd sprzyja rozwojowi trzody czy nie??? Nie porównuj Dani czy Niemiec do Nas, bo w tamtych krajach dbają o interesy rolnika nie zależnie od branży a u nas wystarczy spojrzeć na ceny... w końcu wolny rynek i wszystko ma się samo uregulować...

 

 


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer08    3

U nas cena 4.20-4.50+vat, chociaż 3,70 też płacą. Co do polityki to nasz kraj schodzi na psy w rolnictwie. Teraz trzeba mieć wszystkiego duże ilości, aby coś mieć. Niby mamy koszty obniżać produkcji, ciekawe jak przy tych cenach można je obniżać jeszcze bardziej. Wygnać na łąkę czy jak? Jeden rok 6,00 netto, a drugi 4,00 zł i gdzie tu logika. Polska to śmietnik Europy, bierzemy wszystko bo tańsze od naszego, jakby rząd dopłacał do trzody to bylibyśmy zieloną wyspą. A tak trzodziarzy mają w nosie, nic nam się nie należy. W nowych dopłatach nic nie dostaniemy za świnki. Ogólnie na dzisiaj to całe rolnictwo kuleje bo cen nie ma na nic. Jedno mnie pociesza, że zboże nie jest drogie, bo tak zazwyczaj bywało, że jak świnie tanie były to za 1 tonę musiałem  prawie 2 tuczniki dać. Teraz tylko zakłady przetwórcze mają kokosy, bo w sklepach ogólnie wyroby nie spadły. Do wiosny cena będzie pewnie jeszcze gorsza, a cały rok pewnie też kiepski, to co zarobiliśmy w zeszłym oddamy z %%%%.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

Kto oglądał program polska to też wieś? Mowili o asf o gmo o lasach ziemi sama prawda tak jak jest! Jako zmiany władzy nie dojdzie to będziemy mieli rozbior kraju wykupi nas zachód! A w tvp polsat tvn sama propaganda elit co dorabiają się na krwawicy narodu! Swinie 3,60 z vat masakra!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez mkacper99
      🌾📢 Uwaga rolniku / konsumencie !!! 🚜👨‍🌾

      Polskie rolnictwo jest w dużym kryzysie, problemy dotykają praktycznie wszystkie branże rolnicze.
      ⛔Brak realnej walki z ASF
      ⛔Niskie ceny skupu żywca trzody, bydła itp..
      ⛔Niekontrolowany import kukurydzy oraz zbóż z Ukrainy
      ⛔Podwyżka prądu o 30% z nowym rokiem czy chociażby podniesienie stawki VAT na leki weterynaryjne o 16%
      ⛔Tragicze nowe prawo wodne
      ⛔Problemy sadownicze, warzywnicze, drobiu, bydła
      ⛔Bezskuteczne prawo łowieckie
      ⛔Przepisy azotanowe...

      ⚠️ Jeśli te problemy nie są Ci obojętne...

      📅 7 grudnia, piątek godzina 18:00 na sali OSP w Kakawie Starej 62-872 Godziesze Małe odbędzie się spotkanie dla wszystkich ludzi, którzy chcą się jednoczyć, sprzeciwstawić się fatalnej polityce rolnej dla zwykłych gospodarzy oraz konsumentów, którzy w marketach kupują zagraniczne odpadki. Pan Michał Kołodziejczak organizuje spotkania w całej Polsce i zbiera zwykłych ludzi, którzy chcą działać. Powstaje struktura budowy Agrounii! 👨‍🌾 Razem możemy wszystko!
      Niedługo na polskich niedzielnych stołach zabraknie naszej ojczystej wieprzowiny 🐷
      Odebrali nam handel
      Odebrali nam przetwórstwo
      Odebrali nam kontakt z konsumentem
      Odebrali nam po prostu dostęp do naszego własnego 🇵🇱 rynku
      Minister rolnictwa powiedział, że rolnicy nie potrafią się jednoczyć.. Pokażmy mu naszą siłę !
      Unia Warzywno Ziemniaczana Agrounia
       
      Michał jest zwykłym rolnikiem spod Błaszek! NA TĄ CHWILĘ MAMY JUŻ POTWIERDZONYCH OKOŁO 300 hodowców, którzy będą na spotkaniu!!! Zapraszamy i Ciebie!!! ROLNICTWO TO OSTATNI BASTION POLSKOSCI

    • Przez DanutaHF
      Witam,
      Orientuje się ktoś może, w jakiej cenie mogę sprzedać cielne jałówki HF z dowodem rasy ? 
      Z góry dziękuję za odpowiedź. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj