coolman111

Ceny trzody chlewnej 2014

Polecane posty

Lesssiu007    186

słyszałem dziś  w agrobiznesie mówili o tym gronkowcu jak by to sie okazało prawdą że to w niemczech i dani to embargo powinni wprowadzić na ich mieso :D ale by cena poszła do góry :D jak by nie mieli skąd tanio sprowadzić a zachód by po tyłku dostal :D tylko to jest nie realne pewnie i tak jak kolega u góry napisał te mięso jest już u nas dzięki durnym zakładom mięsnym co kupują bo tanio ! A co do polskich świń ja uważam że polskie świnki od każdego polskiego rolnika sa 100 razy lepsze od tych z zachodu u nas kami sie zbożem koncetraty i jakoś to naturalne  jeszcze a w agrobiznesie kiedyś mówili że dorsze chude w bałtyku bo szprotu nie ma bo duńczycy wyłapują i do pasz dodają to teraz wiemy czemu ich mięso śmierdzi rybami i dlaczego to taki syf!!  Nie wiem czy nadal tak robią ale wiem że i tak wole od polskiego gosp :D u nas jest dużo małych rolników co trzymaja po troche ale jak by to wszystko policzył to jest tego miliony fakt kiedyś było znacznie wiecej ale nasz rząd nie dba o nas od lat to jak tu mysleć przyszłościowo jak jest tak nie pewnie.  U nas są mali na zachodzi kombinaty co tylko walą produkcję na przemysł jak by wiara zrozumiala że co polskie jest lepsze to fajnie by było mięso warzywa owoce mleko itp. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz93    6

słyszałem dziś  w agrobiznesie mówili o tym gronkowcu jak by to sie okazało prawdą że to w niemczech i dani to embargo powinni wprowadzić na ich mieso :D ale by cena poszła do góry :D jak by nie mieli skąd tanio sprowadzić a zachód by po tyłku dostal :D tylko to jest nie realne pewnie i tak jak kolega u góry napisał te mięso jest już u nas dzięki durnym zakładom mięsnym co kupują bo tanio ! A co do polskich świń ja uważam że polskie świnki od każdego polskiego rolnika sa 100 razy lepsze od tych z zachodu u nas kami sie zbożem koncetraty i jakoś to naturalne  jeszcze a w agrobiznesie kiedyś mówili że dorsze chude w bałtyku bo szprotu nie ma bo duńczycy wyłapują i do pasz dodają to teraz wiemy czemu ich mięso śmierdzi rybami i dlaczego to taki syf!!  Nie wiem czy nadal tak robią ale wiem że i tak wole od polskiego gosp :D u nas jest dużo małych rolników co trzymaja po troche ale jak by to wszystko policzył to jest tego miliony fakt kiedyś było znacznie wiecej ale nasz rząd nie dba o nas od lat to jak tu mysleć przyszłościowo jak jest tak nie pewnie.  U nas są mali na zachodzi kombinaty co tylko walą produkcję na przemysł jak by wiara zrozumiala że co polskie jest lepsze to fajnie by było mięso warzywa owoce mleko itp. 

 

Nie liczę  na to. Pamiętam jak to było z aferą dioksynową w Niemczech. Wypchali syf do Polski i cena u nas spadła. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witt25    4

jak zawsze, raz nad kreską ,raz pod kreską ale wierze  że się poprawi w końcu. to wszystko polityka jest.ale denerwujące jest jak hodujesz  ,sprzedajesz za bezcen prawie, bo wyjścia nie ma bo się tego nie zje ale tak jak napisałeś w sklepach nie tanieje. ale osobiście hodowli nie zmniejszam i mam pozwolenie na budowę drugiej ale się wstrzymam :) przeczekam rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Skoro wiecie jakie zakłady ciągną ten syf z zagranicy to zgłaszajcie to do sanepidu !!!!! może są też inne służby trzeba to zablokować .Ludzie w mieście też powinni wiedzieć co jedzą .Jestem pewien ,że jak by wiedzieli co im sprzedają by nie kupili !!!.


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
august354    0

Mam takie pytanie czy mięso które idzie na Polske jest jakos badane przez nasze słyzby?Ajezeli tak to albo to mięso jest zdrowe albo jest to ukrywane

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus1998    56

@BRUTAL Nic nie poradzę... U nas w strefie tylko dwóch kupuje i nie ma za bardzo w czym wybierać, bo jeden dobry złodziej, a drugi jeszcze lepszy ;[ Właśnie ten co dał 4,5- pośrednik - i Netter z Bielska, który wypłaca pieniądze ratami przez pól roku  ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

chlopaki wedlug mnie, ktos u nas za to wszystko gruba kase bierze i nie zdziwilbym sie jakby z tym gronkowcem to bylo specjalnie ukartowane... teraz wykryja w miesku ktore nasze zaklady importowaly i znow bedzie ze polska najgorszy syf. a o gronkowcu na zachodzie poprostu temat ucichnie i pojedzie dalej a doplaty tamtejsi dostana... a polske jak zwykle na 4 strony swiata zablokuja i bedzie tak jak zawsze.... mowie wam to jedna wielka propaganda i nasze je**ne urzedasy biora za to ostro w lape... moze stoi za tym szanowny pan donald ktory sie ukryl w brukseli i pocichutku zalatwia pod stolem swoje interesy z zachodem.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

 tylko to jest nie realne pewnie i tak jak kolega u góry napisał te mięso jest już u nas dzięki durnym zakładom mięsnym co kupują bo tanio !

 

Ale kolego ktoś w pewnym okresie chciał zmiany systemu bo tamten był zły a ten to jaki jest ?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jakto co z warchlakami... nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

Przeszło tydzień temu sprzedawałem tuczniki mała ilość 12szt. Dwa tygodnie czekałem na wolne miejsce w ubojni aby moje tuczniki wzieli i tak na 1 rzut poszło 7 szt waga średnia 126kg a po kilku dniach 5 szt waga 135kg i 2kl. Za pierwsze płacili 4zł +vat a za 2kl 3.7zł +vat. Dzisiaj byłem na spotkaniu producentów trzody chlewnej, które odbyło się jak co roku w mojej gminie i tam dowiedziałem się kilku ciekawych rzecz które bardzo mnie zaskoczyły i to bardzo mianowicie w moim powiecie tj. (Starogard Gd) 2/3 to są tuczniki produkowane z prosiąt z Danii czy Niemiec itp. a 1/3 produkcji to polskie. I ja się pytam gdzie tu jest kalkulacja aby za Duńczyka płacić grubą kasę jak u nas można też wyprodukować prosięta. W polsce produkcja prosiąt cały czas spada a z nią także ceny na skupie przez to że sprowadzane są odpady z danii. Było też o wymogach co do dobrostanu i bla bla bla i jak się okazało z wypowiedzi powiatowego weterynarza to trzoda ma więcej praw od ich chodowców. Było też na spotkaniu o nowym prow a dokładniej o modernizacji gospodarstw gdzie pieniądze w głównej mierze mają być dostępne na produkcję prosiąt ale mnie zastanawia kto chciał by obecnie iść w kredyty i niby rozwinąć gospodarstwo przy tych cenach co są. Wszyscy wiemy jak teraz w branży mlecznej ale to było do przewidzenia każdy jak móg szedł tą drogą mleczną bo cena była dobra ale teraz??? Tak samo będzie z trzodą teraz są po 3.5 później może będą po 4.5 a na koniec spadną do 3 albo 2 zł bo nasz rząd i urzędnicy są zawsze bardziej rygorystyczni od tych z UE. I na koniec gdzie jest wspólna polityka rolna. Naszych świń niby nikt nie chce a Polska wsysa wszystkie z całej UE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

Ja kupiłem tucznika po 5,50zł gościu trzyma na śrucie ziemniakach i kilka % koncentratu.Jestem zadowolony on chyba też :) Życze wam takiej ceny bo to co terraz płacą ubojnie to masakra oby było lepiej

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekm    3

Jak wykryto gronkowca w miesie z Dani u nas w Polsce, to politycy mówią ok niech sobie jest! Gdyby było na odwrót- w Dani by wykryto go w miesie z Polski to zapewne nasz eksport by stanął na amen i cena świnek jeszcze by spadła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurniczek    214

Co ma polska swinia do duńskiej?.Poszły by w dół duńskie w większości u tych z kontraktacji czego każdy prawdziwy Polak im życzy bo mogą sobie trzymać duński smród w Dani a nie w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

to w szwecji wykryli tego gronkowca... u nas nie wykryja bo przeciez nikt tego swinstwa nie bada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

3.50 netto do 135kg potem 1zł mniej!!!!!!Ludzie wyjdżcie na ulice to za wami inni wyjdą,producenci mleka,warzyw,bezrobotni.

Edytowano przez benek79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BRUTAL    7

Leppera juz nie ma i czas nie ten by strajkować a niemcy mają wykupione zachodniopomorskie w większości to się uzbroili sie po zęby by w Polsce tępić w zalążku jakiej rewolty także kto ma pozyczki tylko współczuć choć i ten co nie ma to swoje powie na tych co na Ukrainie byli pierwsi.

 

Pkt. 1.4 – odchodzenie od wątku głównego

+1p. ostrzeżeń.

Edit:kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Co z tego ze juz nie ma Andrzeja,najpierw wies głosuje na PSL a potem biadoli jak to zle sie dzieje. Polska wies to sie chyba nigdy nie nauczy ze PSL jest przeciwko rolnikom.

 

 

Pkt. 1.4 – odchodzenie od wątku głównego

+1p. ostrzeżeń.

Edit:kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez mkacper99
      🌾📢 Uwaga rolniku / konsumencie !!! 🚜👨‍🌾

      Polskie rolnictwo jest w dużym kryzysie, problemy dotykają praktycznie wszystkie branże rolnicze.
      ⛔Brak realnej walki z ASF
      ⛔Niskie ceny skupu żywca trzody, bydła itp..
      ⛔Niekontrolowany import kukurydzy oraz zbóż z Ukrainy
      ⛔Podwyżka prądu o 30% z nowym rokiem czy chociażby podniesienie stawki VAT na leki weterynaryjne o 16%
      ⛔Tragicze nowe prawo wodne
      ⛔Problemy sadownicze, warzywnicze, drobiu, bydła
      ⛔Bezskuteczne prawo łowieckie
      ⛔Przepisy azotanowe...

      ⚠️ Jeśli te problemy nie są Ci obojętne...

      📅 7 grudnia, piątek godzina 18:00 na sali OSP w Kakawie Starej 62-872 Godziesze Małe odbędzie się spotkanie dla wszystkich ludzi, którzy chcą się jednoczyć, sprzeciwstawić się fatalnej polityce rolnej dla zwykłych gospodarzy oraz konsumentów, którzy w marketach kupują zagraniczne odpadki. Pan Michał Kołodziejczak organizuje spotkania w całej Polsce i zbiera zwykłych ludzi, którzy chcą działać. Powstaje struktura budowy Agrounii! 👨‍🌾 Razem możemy wszystko!
      Niedługo na polskich niedzielnych stołach zabraknie naszej ojczystej wieprzowiny 🐷
      Odebrali nam handel
      Odebrali nam przetwórstwo
      Odebrali nam kontakt z konsumentem
      Odebrali nam po prostu dostęp do naszego własnego 🇵🇱 rynku
      Minister rolnictwa powiedział, że rolnicy nie potrafią się jednoczyć.. Pokażmy mu naszą siłę !
      Unia Warzywno Ziemniaczana Agrounia
       
      Michał jest zwykłym rolnikiem spod Błaszek! NA TĄ CHWILĘ MAMY JUŻ POTWIERDZONYCH OKOŁO 300 hodowców, którzy będą na spotkaniu!!! Zapraszamy i Ciebie!!! ROLNICTWO TO OSTATNI BASTION POLSKOSCI

    • Przez DanutaHF
      Witam,
      Orientuje się ktoś może, w jakiej cenie mogę sprzedać cielne jałówki HF z dowodem rasy ? 
      Z góry dziękuję za odpowiedź. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj