coolman111

Ceny trzody chlewnej 2014

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
liber    7

Zanim zaczną produkcję trzody i bydła to wszystkie krokodyle i żółwie zjedzą i nie wiadomo co jeszcze im Putin podeśle :D  :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

Niby kuj-pom izba rolnicza jakieś pismo złożyła do ministra rolnictwa by w końcu ruszył słój ... i coś zrobił tyle usłyszałem w bydgoskich zbliżeniach w agrobiznesie też coś tam ściemniali :) Trzeba coś zacząć z tym robić bo wykończa nas tymi cenami ;/ wkurza mnie że zadna telewizja nie mówi nic o rolnictwie ani w wiadomościach wydarzeniach czy faktach tylko  o nas mówią jak unia ile to nie dała a to że teraz kabany po kosztach to cisza ani słowa od propaganda jak na Rosi! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

seba masz racje moje niedopotrzenie ;) ponoc parowki w rosji po 20zl / kg. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
liber    7

Czekaj bo niewiedzą komu pomudz pierwszemu hodowcom opasów ,producentom mleka czy tym co świnie mają.Podobno resort rolnictwa ma coś uradzić na ten temat -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186
qbass24

20 zł kg to drogo ?? a u nas po ile myślisz ? jakieś zjadliwe parówki 15 zł kg trzeba położyć jak nie wiecej.

Byłem dziś w mięsnym i ceny jak były wysokie tak sa to jest wyzysk kupują po 3,50 a sprzedają tak samo jak było po przeszło 5 zł kg tucznika tak samo z chlebem jak zboże drogie i mąka to chleb do góry a jak zboże i mąka tania to ani grosza w dół. A ciągle gadają że mięsa jest wszedzie pełno magazyny sie nie domykają to niech ceny obniża przecież za darmo kupują kabany. mięso poniżej 10 zł a kiełbasy tez ostro w dół. Ale to tam zmowa cenowa jest a nie jakieś dołki górki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Kolego ale cena mięsa w kiełbasie jak i mąki w chlebie to wartość na poziomie 30 % więc niby różnica w cenie "głównego" składnika nie ma dużego wpływu na cenę.

 

Każdy wie że zrobienie własnej kiełbasy czy nawet bimbru nie jest tanie tylko dobre.

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubasik    0

tych obniżek w sumie nie da sie tak odczuć jak zniżek paliwa jeśli chodzi o przetworzone jedzenie, ale jeśli patrzysz na cene mięsa nieprzetworzonego, typu schab, pierś z kurczaka, wołowina, cena jest bardzo odczuwalna weź się przyjżyj!

 

pozatym jest takie stare powiedzenie gówno placisz, gówno kupujesz ;) za cene trabanta mercedesa nie kupisz kolego !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Już pewnie nie raz padało pytanie. Skoro ten interes jest taki genialny, marże na poziomie 200 czy 300% to może pora otworzyć swoją ubojnię? Będziecie kupować od rolnika po 6zł/kg, pracownikom płacić po 15zł/h pracy no i konsumentom sprzedawać po 15zł/kg prawdziwej szynki z mięsa. I tak wam pewnie zostanie jeszcze ze 100% marży. Nic tylko brać kredyty i zwojować świat. Kto wchodzi w ten biznes?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Krassus pomysł jest bardzo dobry .Jak dla Ciebie taki wyrób ''prawie ekologiczny '' po znajomości możesz dostać 100 zeta kg :D Pasuje ?


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

3.60 netto a w okolicy 3.20 juz jest ..szkoda gadać


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

lesssiu ale ty jestes szybki... co strona ciagle te same stwierdzenia i wnioski ze zmowa ze w sklepach nie tanieje.... nic nowego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BRUTAL    7

A Ty qbass24 co napisałeś pożytecznego?Seba98 najlepiej pytaj tych co sprzedali w tym tygodniu bo tu na forum więcej piszą kupujący niż sprzedający.Myśle że 4.30+ jest realna a może jeszcze jakieś 10gr w co wątpie.Michalmeer ciekawe jak tym na górze nie wypłaciłby pensji i jescze ukarał ich po 2 000 co by zrobiły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Muszą być dołki, bo jak by było cały czas różowo to by się niektórym w d..pach poprzewracało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Już pewnie nie raz padało pytanie. Skoro ten interes jest taki genialny, marże na poziomie 200 czy 300% to może pora otworzyć swoją ubojnię? Będziecie kupować od rolnika po 6zł/kg, pracownikom płacić po 15zł/h pracy no i konsumentom sprzedawać po 15zł/kg prawdziwej szynki z mięsa. I tak wam pewnie zostanie jeszcze ze 100% marży. Nic tylko brać kredyty i zwojować świat. Kto wchodzi w ten biznes?

 

Krassus ,,będziecie kupować", ,,wam zostanie" czytam już któryś Twój post z kolei i zastanawia mnie po której jesteś stronie, że tak bronisz ubojni???

Jest u mnie kilka ubojni w powiecie i jakoś nie widziałem biednego właściciela. Były tuczniki po 5 zł i każdy coś z tego interesu miał, teraz ma tylko masarnia.

aha zapomniałbym powiat Jasło 4,3 plus vat.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186
Krassus

ten kolega to może syn jakiegoś właściciela ubojni co teraz dorabia sie na rolnikach bo nie widzę u kolegi żadnych zdjęć z gosp może nie wistawia bo nie chce albo po prostu nie ma gosp a sie głupio mądruje! dziś dzwoniłem do skupu 3,60 z vat powiat świecki. Gościu mówił że ubojnie ściągają stare mięso z niemiec co im sie termin przydatnośći kończy i polaki biorą niemcy mają dopłaty do eksportu to ubojnia opłaca sie taniej sprzedać bo i tak na swoje wyjdą a rolnik niemiecki nic na tym nie traci. 

Mieszkam we wsi co są więksi ja do małych należę ale zarówno dla mnie jak i dla wiekszych ta cena to jest kpina i pewnie ci co mówią że jest ok wo gule świń nie mają albo są kupcami a nie hodowcami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Macie racje, że ubojnie na nas zarabiają, ale nie tyle co pośrednicy którzy aktualnie w ubojni dostają fakt mało - około 4.5 zł za kilogram. A to, że Wam płacą 3.5 zł to tylko wasza wina. Wiem, że to nie jest takie proste, ale łączmy sie w grupy producenckie i nie dajmy z siebie robić idiotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Ale łatwiej jest ponarzekać, zrobić przejażdżkę ciągnikami po mieście i żyć nadzieją, że obiecanki ministra się spełnią niż zrobić zebranie, stworzyć spółkę i wyłożyć trochę pieniędzy na działalność ów spółki.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

brutal napewno wiecej napisalem pozytecznego niz ty... dzis slyszalem ze do jakiegos zakladu kolo grudziadza przywiezli kupe odpadu z zachodu. te ich "poltusze" kupili za jakies pieniadze, ponoc znikomy procent w tym miesa... zmiela wszystko i do sklepow a ludzie i tak kupia bo cos jesc musza.... a w skupie 3,50. heh smiech na sali... oj ktos za to gruba kase bierze.!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

Niby kuj-pom izba rolnicza jakieś pismo złożyła do ministra rolnictwa by w końcu ruszył słój ... i coś zrobił tyle usłyszałem w bydgoskich zbliżeniach w agrobiznesie też coś tam ściemniali :) Trzeba coś zacząć z tym robić bo wykończa nas tymi cenami ;/ wkurza mnie że zadna telewizja nie mówi nic o rolnictwie ani w wiadomościach wydarzeniach czy faktach tylko  o nas mówią jak unia ile to nie dała a to że teraz kabany po kosztach to cisza ani słowa od propaganda jak na Rosi! 

 

Mówią tylko trzeba wiedzieć jaką telewizje ogłądać. W TRWAM dzisiaj między 17-18 redaktor był na podlasiu u rolników i rozmawiali o niskich cenach i odstrzelaniu dzików, a w niedzielę o 13 był reportaż z zachodniopomorskiego o strajkach i wykupowaniu ziemi przez obcokrajowców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

Mówią tylko trzeba wiedzieć jaką telewizje ogłądać. W TRWAM dzisiaj między 17-18 redaktor był na podlasiu u rolników i rozmawiali o niskich cenach i odstrzelaniu dzików, a w niedzielę o 13 był reportaż z zachodniopomorskiego o strajkach i wykupowaniu ziemi przez obcokrajowców.

 wiem oglądałem program polska to też wieś :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
august354    0

Jutromiał przyjechac do mnie pośrednik po 10 sztuk cena z zeszłego tygodnia 3,6+vat a dziś  mi powiedział ze nie przyjedzie bo ma zakaz z masarni i ma dopiero przyjechać w sobote choć już pewności nie mam i cena na dziś 3,40+vat.Cena w pobliskim GS 3,9+VAT bez zmian  w porównaniu de zesłego tygodnia.

P.S.

Podobno swiń jest co nimiara tylko mnie zastanawia czy to są krajowe świnki czy jakieś odpady z zachodniej granicy.Powiem tylko tak ze naszej winy jest w tym troche chodzi mi o prosiaki z zagranicy które są drogo kupowane a tanio sprzedawane ale to nie moj problem.Pozdrawiam cena z Łodzkiego powiat Poddębicki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj