coolman111

Ceny trzody chlewnej 2014

Polecane posty

Krassus    97

Ty oczerniadz niemieckie mięso i chcesz blokować im wjazd do kraju. Też w ramach protestu mają nie kupować od nas żywności?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekm    3

Dzisiaj sprzedałem po 3.6 (powiat sępoleński). poniżej 10 szt oferowano 3.5 zł.  Z ciekawości zadzwoniłem dzisiaj do Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy wydziału rolnictwa - i pytam gościa co tam robią w sprawie niskich cen świń; otrzymałem mniej więcej taką odpowiedź - należy dostosować się do sytuacji rynkowej, obniżyć koszty produkcji nie stosując soi ale nasiona strączkowych i rzepak, łączyć się w grupy producenckie bo są bardziej konkurencyjne.  Podsumowując - mają nas w d*pie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

darekm dopiero teraz sie o tym przekonałeś? ja to wiem od dawna .Gniezno 3.50 cena na środę .

.

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

Jak to wszystko sie pięknie im łączy. Stosowac strączkowe zamiast soi to i odrazu zazielenienie sie spełni i koszty obniży i odrazu zysk wróci. Oni wszystko nam ładnie układają a My narzekamy.

 

Tak nawiasem mówiąc, czy Pini Polonia też skupuje jakies mniejsze ilosci typu 10-15 sztuk?

Edytowano przez Filipo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolci13    27

A może UOK w końcu zainteresował by się tą zmowa cenową,myślę że AF jakieś pismo oficjalne mogło by wystosoeać,ciekawe jaka by była odpowidz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

robert123farmer

zgadza sie teraz zachód nas wykańcza celowo a przyjdzie czas że podyktują cene odpowiednia. Tylko czemu media o tym nie mówią ? Pis niby jest za rolnikami tylko jak bym kaczora spotkał bym sie spytał czemu uboju nie popierają ??? i Czemu obecnie nie organizują konferecjii  prasowych u rolników przecież posłowie pisu niby interesuja sie rolnictwem. A  w agrobiznesie tylko o mleku gadają a świnie to co ???? Pis jak by na prawde sie interesował to by media zaprosił i zaczął wywierać presje a rolnicy by po parli bo tak nikt nic nie wie od miesiency coraz gorzej a cicho w mediach na ten temat. Tylko podróżami sie zajmują tych wszystkich pasożytów na garbie społeczeństwa. My rolnicy mamy jakiś związek ?? niby jest ta rolnicza solidarność i co z tego ? powinniśmy zablokować wszystkie wieksze zakłady mięsne i wyganiacz tiry z niemieckimi świniami i duńskimi tylko od polskich rolników wpuszczać i to po cenie jaką my mówimy a jak nie to do   widzenia nie ma żadnego świniaka. Bo od zawsze rolników sie wyzyskuje zboże świnie byki mleko sprzedajemy po cenach które nam ktoś daje a jak koncentrat nasiona kupujemy to po tych cenach co chcą !!! dosyć tego wyzysku ;/ tylko tyle że my tu możemy sobie gadać to nic nie daje powinna byc jakaś organizacja rolnicza co by miala na to jakis realny wpływ prawo głosu bo jak kilku rolników wyjdzie na droge strajkowac to jedynie mandaty mogą zarobić nic wiecej. 

 

Acha tak poza tematem nie kupujcie zetorów czesi nie chcą naszej żywności któryś raz oczerniają nas  wiec nie kupujmy tego czerwonego złomu.

 

 

Tylko kolego zapomniałeś że media należą obecnie do PO i nawet gdyby coś się działo to nie pokażą tego w wiadomościach bo media nie są dziś bezstronne tylko kupione od dawna.

 

Pkt. 1.4 – odchodzenie od wątku głównego

+1p. ostrzeżeń.

Edit: kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Cena z piątku ubojnia na B nie będe im darmowej reklamy robił zobaczymy co na przyszły tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel36    8

Wczoraj sprzedane 3.5 + vat wielkopolska pow. Wągrowiecki

 

 

 

 

 

 

 

 

.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BRUTAL    7

Cena na ten tydzień na skupach 3,50-3,60 netto.Ogólnie jest zmowa cenowa 4 zł narzucona odgórnie by każdy tracił.Zakłady wiedzą że za kilka miesięcy nie będzie żywca więc robią

propagandę że w marcu będzie drożej wiedząc doskonale że nadal będą doić tych najbardziej rozwiniętych z zasobem gotówki.Hodowcy nie bądźcie samobujcami!!!.

Edytowano przez BRUTAL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekm    3

To ja chyba sprzedam prosiaki jak są takie ceny.....nie ma co trzymać i póżniej sprzedać po 3.50:P

A nic nie widać za tym aby coś się ruszyło w górę....

 

Przy tej cenie tucznika ciężko żeby ktoś prosiaki chciał kupić. Chyba żeby zboże sfutrować, mieć kupe gnoju i zaoszczędzić na nawozie. 8 tygodniowe za 260 zł sprzedać to graniczy z cudem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2423

Chyba lepiej kupić teraz prosięta po niskiej cenie i sprzedać je za kilka miesięcy (cena tuczników nie powinna być niższa) niż np parę miesięcy temu kupować drogie prosięta i sprzedawać dzisiaj po marnej cenie tuczniki, zawsze w okresie letnim ceny tuczników są wyższe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ponoc rosja ma zaczac kupywac swinie z hiszpanii, wloch, dani i francji.... tylko oczywiscie nas omina bo ASF....

holandii nie hiszpanii sorki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Odnośnie ceny podliczony cały rok 2014 z sprzedaży i średnia poubojowa bazowa 6,11 zł/kg, zaś za rok 2013 średnia 6,69 zł/kg.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

staszek daj jakis namiar na nich z gury dzieki

 

Aby dostać tą cene trzeba mieć 250 sztuk sprzedałem przez grupę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
liber    7

3,50+vat tak jak to robią co po nie którzy dostają prosiaki,  pasze i pasą świnki tylko nie dla siebie i narzekają pużniej że mało zarobili bo dostają ochłapy (polscy hodowcy)  od siedmiu boleści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Rosja chce brać loszki hodowlane a nie tuczniki

 

Dziś w radiu padły słowa czy Europa do sobie radę bez Rosji, bo z tego co słyszę i czytam to Rosja ma cel stać się samowystarczalna, kolega pisze o loszkach wczoraj w TV słyszałem o hodowli bydła na dużo skalę.

 


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj