coolman111

Ceny trzody chlewnej 2014

Polecane posty

Pieceofmind    12

Ciekawy artykuł na temat co stoi za niską ceną skupu żywca.

http://www.agrofoto.pl/articles/aktualnosci/swinska-masakra/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

nawiązując do artykułu, to dobrze on odzwierciedla jak pośrednicy pukają nas (producentów ) w rogii...... nóż w kieszeni się otwiera obserwując tą sytuację ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BRUTAL    7

Sprzedane dzis 30 szt po 4 zł.POpier... kraj w którym pół roku wcześniej warchlak kosztował tyle co teraz tucznik100 kg.Pytam się mINISTRA sAWICKIEGO KOMU SŁUŻYSZ?!!! CZY MY POLSCY HODOWCY TRZODY NIE MAMY PRAWA NIC ROBIĆ W NIEMIECKIM LANDZIE JAKIM JEST POLSKA? DLACZEGO KAŻDY HODOWCA DOKŁADA JUZ 100 ZŁ OD SZT DO UKRAIŃSKIEJ WOJNY!!! PANIE MINISTRZE JEŚLI TAK BĘDZIESZ POSTĘPOWAŁ Z POLSKIMI ROLNIKAMI TO BIADA TOBIE I TWOJEJ BANDZIE.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deere2140    21

Czas w końcu zmienić władze w Polsce bo oni niedługo sprzedadzą ten kraj , albo będzie tak jak w Rosji- parówki po 50 zł/kg i propaganda .

 

+1p. ostrzeżeń.

Edit: kris14


Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Bardzo przepraszam że nie na temat, ale kolega wyżej pisze że trzeba zmienić władzę a na wybory i tak Ci sami wygrywają więc ja nie wiem co jest z ludźmi. Kuzyn w piątek sprzedał 20 szt. już po 3,9 zł/kg - liczyłem że dołożył do całej partii około 2000-2500 zł w najgorszym wypadku to jest dobry miesiąc utrzymania rodziny utopiony w gnoju dosłownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

Ciekawy artykuł na temat co stoi za niską ceną skupu żywca.

http://www.agrofoto.pl/articles/aktualnosci/swinska-masakra/

 

Ten artykuł przedstawia całą prawdę o całej sytuacji jaka jest z wieprzowiną. Sama prawda!!! Tylko co z tego jak zakłady g....no sobie z tego robią!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Bo pewno dobrze w kopercie dostają i stąd wolą z za Odry. A pośrednik jak mniej kupi to mniej się naszarpie a i kasy zostanie więcej ze sztuki niż z 20 dla chłopa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arab1    23

A pamiętacie sytuację jak wszyscy wielbili pana Sawickiego że uruchomił skup którego Kalemba nie mógł uruchomić.Więc gdzie się podział teraz ten dobry minister?.Dla producentów trzody na 100 % Kalemba byłby lepszym ministrem.A co do cen ,to one wzrosną od wiosny ale co pośrednicy i zakłady się na chapią to na chapią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

niedlugo cala ta unia sie rozleci, ciekawe co wtedy będzie z ceną wieprzowiny...  mówicie, że trzeba strajkować,ok. zgadzam się, trzeba bronić swojego, ale tak na zdrowy rozum, u nas w Polsce, zaczna mandaty wlepiać, jak sie rozróby zaczną to zaczną jeszcze zamykać.... w telewizji beda mowic jak to sie panosza bogaci rolnicy, ze jak im kilka groszy wypadło to odrazu obrazeni jestesmy wielce... a przecież mięso w sklepach takie drogie, to przeciez jakie musi rolnik kokosy zbijać na tym !! ... to niestety nie Francja czy inny kraj tylko nasza chora Polska... tu nikogo rolnictwo nie obchodzi oprócz nas samych, a jedynie jak tych "bogatych" rolników obskubać z ostatniego grosza ;/  Kalemba, Sawicki czy inny "&%$#" ... przecież każdy jeden polityk dba tylko o swój portfel i gó**o go obchodzi jakiś tam chłopek, którego ru***ją w dupe pośrednicy i inni "biznesmeni" ...  przecież to jest banda jeb***ch świń... ech. wstyd za taki kraj ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Widzę po ostatnich wyborach że ludzie , troszkę zmieniają podejście bo rejonami są zmiany, ale znam też przypadek że każdy z kim się spotykam (z pewnej gminy) narzeka na swojego włodarza ale mimo to wygrywa nadal 60 kilku procentowym poparciem.

 

Żeby wszyscy chodzili do wyborów to było by może inaczej (bynajmniej zmiany na stołkach) a jeżeli chodzi ok. 50 % społeczeństwa (z mojej wioski +/- 30%).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

Jeden jedyny raz minister chlapnął prawdę przez przypadek kilka tygodni temu że szanuje biznesmenów, a nie frajerów. Chodziło oczywiście o jabłka, ale ta ''filozofia'' ministra tyczy się całej gałęzi. Jesteśmy frajerami których można wycyckać na każdym kroku, a powinnyśmy być partnerami dla przetwórni. Niestety to się szybko nie zmieni, przynajmniej dopóki będzie lansowany model biznesu w stylu amerykański czyli najbardziej krwiożerczy taki w którym to właśnie partnera w interesach traktuje się jak frajera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kammillo    18

Trzeba w końcu coś zrobić bo jeszcze trochę a z Polski zostanie tylko nazwa i będziemy robolami dla Niemca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
august354    0

Cena na zesły tydzień u pośrednika 3,60+vat obniżka w poruwnaniu  do jeszcze tygodnia ,40gr.Ciekawe jak będzie w tym tygodniu.POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    139

wielkopolska. żenada, wczoraj poszły po 3,6zł. Współczuje tym co maja pełne chlewy i kredyty do spłacania. Jeśli bedzie tak dalej (na poprawe sie nie zanosi) to popłyniemy wszyscy na dno... brak słów a 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

Na jutro 5,0 E klasa po długich negocjacjach. ;/ normalnie 4,9. Wielkopolska

Edytowano przez Filipo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powiat chojnicki woj. pomorskie znajomy sprzedawał po 3,50 ale to był srodek tygodnia.


najlepsze to że jak u mnie tłumaczom że rosja nie bierze ale rosja już nie bierze prawie od początku roku a to co teraz siedzieje to jest zmowa cenowa i wszyscy wykorzystują to co się dzieje z rosją a nasz rząd ma no to zupełnie wy""bane  i woli pilnować stołka żeby spod d*py nie za""bali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asasinator666    108

W piątek (5. 12) poszły po 4zł + vat, ale cena leci  i nie wiadomo czy na 3zł się  zatrzyma. Pomyśleć, że po ponad 6zł już sprzedawaliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr3p    20

Filipo z jakiego rejonu wlkp jesteś że takie drogie ? U mnie płd wlkp 3.2 zł ( były po 3 zł ) w moich stronach likwidacja świń 

Edytowano przez Piotr3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekm    3

3.6 zł za kilo tucznika przy kosztach produkcji ok 4.5 zł za kilo. Przecież to jakaś paranoja. Mała garstka "biznesmenów" robi na nas "frajerach" potężne pieniądze teraz. Sawicki dostaje od Merkelowej za to łapówy więc nie ma interesu interweniować w poprawę naszej sytuacji. On i reszta tej bandy dba ale o interes Niemieckich rolników. Drugi Majdan u nas jest potrzebny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

Robią te żydy kilometry najpierw 3 z pisu teraz sikorski i reszta ta badnda oszustów i złodzieji kosztem podatników w urzędach tylko nagrody ! A nam każą za darmo produkować dziś na trwam w programie polska to tez wies (polecam program nie ma propagandy i dobrze gadają ) mowili że połowa ziemi w zachodnio pomorskim nalezy do zachodu kupują ziemie pod ukryciem jakiś słupów. Rząd nic w tej kwestii tez nie robi. Czy wo gulę oni wiedzą że w polsce jest rolnictwo ???? w wiadomosciach wszelkiego rodzaju nic o tym nie mówią tylko gadają że pensje rosna że gospodarka sie rozwija Ku***y dostaje jak to słucham. Nie wiem jak bedzie Nie ceni sie pracy rolnika w tym kraju Na regionalnych ciągle propaganda gada jak to nie jest dobrze ile to miliardów na rolnictwo unia nie dała ci rolnicy tam też gadają że im sie żyje jak w niebie. głupi sa czy co ;/  I ludzie w mieście nas nie rozumieją przeciez mamy dopłaty za darmo to po co marudzimy bo jest dobrze a nie jest !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekm    3

Co do ziemi to ja jako że skorzystałem z programu "młody rolnik" nie mogę kupić ziemi od agencji (dopiero po 5 latach gospodarzenia - idiotyzm), ale szwab może kupić bez problemu. A co do świń - chętnie bym zrezygnował z produkcji trzody ale trzyma mnie biznesplan z młodego rolnika właśnie. Więc tak muszę koło nich chodzić i mnożyć straty bo jak nie to Unia mnie udupi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez mkacper99
      🌾📢 Uwaga rolniku / konsumencie !!! 🚜👨‍🌾

      Polskie rolnictwo jest w dużym kryzysie, problemy dotykają praktycznie wszystkie branże rolnicze.
      ⛔Brak realnej walki z ASF
      ⛔Niskie ceny skupu żywca trzody, bydła itp..
      ⛔Niekontrolowany import kukurydzy oraz zbóż z Ukrainy
      ⛔Podwyżka prądu o 30% z nowym rokiem czy chociażby podniesienie stawki VAT na leki weterynaryjne o 16%
      ⛔Tragicze nowe prawo wodne
      ⛔Problemy sadownicze, warzywnicze, drobiu, bydła
      ⛔Bezskuteczne prawo łowieckie
      ⛔Przepisy azotanowe...

      ⚠️ Jeśli te problemy nie są Ci obojętne...

      📅 7 grudnia, piątek godzina 18:00 na sali OSP w Kakawie Starej 62-872 Godziesze Małe odbędzie się spotkanie dla wszystkich ludzi, którzy chcą się jednoczyć, sprzeciwstawić się fatalnej polityce rolnej dla zwykłych gospodarzy oraz konsumentów, którzy w marketach kupują zagraniczne odpadki. Pan Michał Kołodziejczak organizuje spotkania w całej Polsce i zbiera zwykłych ludzi, którzy chcą działać. Powstaje struktura budowy Agrounii! 👨‍🌾 Razem możemy wszystko!
      Niedługo na polskich niedzielnych stołach zabraknie naszej ojczystej wieprzowiny 🐷
      Odebrali nam handel
      Odebrali nam przetwórstwo
      Odebrali nam kontakt z konsumentem
      Odebrali nam po prostu dostęp do naszego własnego 🇵🇱 rynku
      Minister rolnictwa powiedział, że rolnicy nie potrafią się jednoczyć.. Pokażmy mu naszą siłę !
      Unia Warzywno Ziemniaczana Agrounia
       
      Michał jest zwykłym rolnikiem spod Błaszek! NA TĄ CHWILĘ MAMY JUŻ POTWIERDZONYCH OKOŁO 300 hodowców, którzy będą na spotkaniu!!! Zapraszamy i Ciebie!!! ROLNICTWO TO OSTATNI BASTION POLSKOSCI

    • Przez DanutaHF
      Witam,
      Orientuje się ktoś może, w jakiej cenie mogę sprzedać cielne jałówki HF z dowodem rasy ? 
      Z góry dziękuję za odpowiedź. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj