coolman111

Ceny trzody chlewnej 2014

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

CIACHCIACHCIACHCIACH

Edytowano przez mateuszkasper

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

Jestem jak najbardziej zaa! Prawie w każdej dziedzinie rolnictwa jestesmy na granicy z opłacalnością. Skoro teraz w grudniu takie mamy ceny trzody, to jakie bedą po nowym roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki223    14

A u nas istne szaleństwo ,jeśli tucznik ma powyżej 120 kg to cena UWAGa = 2,5/kg   ide sobie w (łeb strzelić)..... pow. Iława

Edytowano przez Luki223

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

A u nas istne szaleństwo ,jeśli tucznik ma powyżej 120 kg to cena UWAGa = 2,5/kg ide sobie w (łeb strzelić)..... pow. Iława

To jest klasyczny przykład bezczelności i arogancji pośredników wobec nas rolników. Wiesz za ile tego tucznika sprzeda? Minimum 4 złote za kilogram...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

A u nas istne szaleństwo ,jeśli tucznik ma powyżej 120 kg to cena UWAGa = 2,5/kg   ide sobie w (łeb strzelić)..... pow. Iława

Kto Ci tyle dawał ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Panowie chcecie iść na Warszawę a na własnym podwórku plują wam w twarz i mówicie że długo oczekiwy deszcz pada .

 

Pierw zrobić porzadek z pośrednikami należy bo choćby i świnie były po 7 zł za kg na żywo to interesu nie zrobisz jak cię gość strzyże aż wióry lecą , stuknie na klasie , stuknie na wadze , i jesteś kilka stów  zł w plecy na sztuce kóre powinno zostać w twojej kieszenie za prace i trud a nie u pośrednika za "klepniecie tucznika w tyłek".

 

Ja potentatem trzody nie jestem z dwójka macior , ale sprzedaje do małej ubojni(150 sztuk tygodniowo biją niestety resztę z zachodu ciągną, w norlamych latach bili 1000 tygodniowo) i zawsze mam od 40 do 100zł wiecej na sztuce zalezy od wbc 

 

Dla tego co co daje 2,5 powyzej  120 kg to powinniście zrobić porzadek żeby bał się wracać w wasze strony bo to jest już czyste skur.....

Edytowano przez renovoltage
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

chciałem kupić tucznika na kiełbasy dla rodziców i niżej jak 5,-/kg nikt nie chce sprzedać a do SENATORA wożą po 3,6

Rozumiem tak zwana sprzedaż z domu zawsze było drożej ale ponad złotówkę drożej wydaje mi się lekką przesadą

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miki20    2

Matko, tak czytam te posty i oczom nie wierzę, a ja narzekam bo u nas po 4.20 +VAT w tamtym tyg były. Cieszę się, że u nas nie ma tych całych pośredników, tylko człowiek bezpośrednio do zakładu oddaje.

@soltys48. też się mi zdazało sprzedawać osobom prywatnym i musze stwierdzić, że ładnie sobie u nas cenią, ja zawsze po rynkowej cenie sprzedawałem, tyle, że nigdy nie waże świnii tylko korzystam z miarki zoomnetrycznej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

Też niejednokrotnie sprzedawałem z domu i zawsze cena była ustalana taka jak na spędzie +vat ale widze,że tylko u mnie tak się kupowało

chyba z wyrobami muszę się wstrzymać aż moje kabany urosną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

CIACHCIACHCIACHCIACH

Edytowano przez mateuszkasper

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

danpol 2.50 za maciorę . 

Każdy pisze tu na forum że tzreba strajkować, że spacerkiem ludzie chodzą to ruszcie się w końcu, pisanie i zalenie się tu nic nie da tzreba założyć związek wybrac przewodniczącego i heja na warszawę ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

biznes12, dzisiaj wieczorem najprawdopodobniej będzie znana data i miejsce pierwszych strajków. Jutro wraz z ojcem jadę do przewodniczącego izby rolniczej w naszym rejonie, na początku blokowanie drogi u nas, potem warszawa i zakorkować w pizdu cale centrum a przed ministerstwem zrobic mały chlewik:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

a skąd jesteś dokładnie może się przyłącze? bo tez wielkopolska jestem

 

+1p. ostrzeżeń.

Edit: kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

CIACHCIACHCIACHCIACH

Edytowano przez mateuszkasper

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mcpenza    3

Jeszcze kilka miesięcy temu myślałem nad powiększeniem hodowli w tym momencie myślę nad zmniejszeniem lub w ogóle jej zamknięciem rząd chce nas wykończyć a mięso z zagranicy ciągną  żal 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieceofmind    12

Czy tuczniki z zachodu ciągną również do ubojni rozlokowanych w woj.lubelskim, podkapackim, podlaskim? Bo tu cena na skupach jest najniższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki223    14

leszek b  , mnie nie ale  , słyszałem od kilku sasiadów 3-4  , i u kazdego zostało chyba po 20-30 sztuk (przerośnietych-śmieszne) , i teraz pytanie co z tym zrobić?  , ja wypycham ostatnie 12 (cena 3,70-3,80) ,następne gdzieś w lutym dopiero , ale czy coś wstawie nie wiem . Mamy w planie wstawic loszki bo obstawiam że prosiąt nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurniczek    214

Do Łukowa litewskie kilka składy na tydzień.Wcześniej Łuków brał mrożone półtusze które nadawały się do utylizacji bo po rozmrożeniu były w takim rozkładzie że nie nadawało się do przetwórstwa ale Polak wszystko potrafi i robiono z nich coś po którym trzy dni paliło.

 

Edytowano przez Jurniczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Akurat wbrew temu co większość pisze niedługo będzie najlepszy okres na inwestowanie w powiększenie stada, mam nadzieję że jak najszybciej uruchomione zostaną jakieś dotacje i ruszy się z budową.

Cena na ten tydzień 4,1 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

w to co na farmer pisza to mozesz sobie wierzyc. byc moze, a raczej napewno potanieja po nowym roku, nic nowego. ale tak samo jak lukaczmarek uwazam ze niebawem sie nam polepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

niby ceny słabe a farmutil bije 1,6k dziennie a po uboju płacą 5,20 no ale swięta idą to muszą mieć kasę na prezenty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj