coolman111

Ceny trzody chlewnej 2014

Polecane posty

RafaKdziela    443

Nie sądzę ,że będzie rozsądna cena na świniaki i na przyszłość też .Za wiele tego towaru ciągną z zagranicy ,a jeszcze embargo od Ruska jest .Moja znajoma pracuje w firmie co importują półtusze chłodniami i cały czas lata u nich 45 samochodów .Mówiła mi ,że po nowym roku będą dokupywać 10 kolejnych i kółko się zamyka .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a u ruskich rozwija sie produkcja trzody. poradza sobie czy tak czy tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jak to co... trzeba przykleic naklejke ze to made in denmark i jazda na export tak jak to inne kraje sobie z embargiem radza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mateuszkasper ma racje, jeśli sami nie wyjdziemy na ulice i nie zaczniemy walczyć o swoje to Ci w rządzie za nas tego nie zrobią, oni maja pensję i nie bardzo ich obchodzi co się dzieje u gospodarza na podwórku, a my tymczasem z dnia na dzień jesteśmy stratni kilkaset złotych!!!Polubowne załatwienie sprawy nic nie da, za to tak jak na filmiku we francji owszem, może dałoby to do zrozumienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

A wiesz, że w Polsce też dostajesz dotacje do budowy biogazowni(50%) i dodatkowe pieniądze do sprzedanej energii? Tylko sąsiedzi nie zgadzają się na budowy takich. I według Twojej logiki, po co trzyma te 200 loch skoro nie przynoszą mu dochodu? Przecież biogazownia zapewnia mu utrzymanie.

 

Ostatnio byłem pytać w pobliskiej biogazowni czy nie chcą jeszcze kukurydzy to jej kierownik, nie właściciel powiedział że jakby mieli jeszcze raz ją budować to napewno by tego nie zrobili. Najgorsza inwestycja w firmie na którą składa się kilka tys ha ziemi, ubojnia zakłady mięsne salon samochodowy i kilka tam takich. Jest z czego dołożyć, ale mówił że szczeże współczuje jak to jakiś indywidualny rolnik zrobił bo kula u nogi a nie zysk. Mówił też o tym jak to wygląda u Niemców no to mają troche lepsze warunki i szybciej wystartowali. U nas nie mogą dostać zgody żeby energią z biogazowni zasilać swój zakład oddalony o może kilometr. Niby można tak zrobić ale jakoś czas płynie a oni sprzedawają energię i certyfikat za grosze  a płacą za energie grubą kasę.

A odnoście tematu, dobre czasy w trzodzie sie skończyły. Produkcja rosła w całej uni, teraz zbyt osłabł, embargo rosji,  i zaczyna się selekcja. W moich stronach tuczarni dużo powstało, kilka ferm z maciorami też. Teraz się okaże kto umie to dobrze robić a komu się wydaje. Na zachodzie jednak są od nas mocniejsi ale i u nas dobrych nie brakuje. Ze będą do nas pchać tanie mięso z zapasów to bylo wiadome zawsze jak jest zawirowanie to tak robią. Ludzie lubieją jeść kiełbasę z promocji. Postrajkować to trzeba bo nasz rząd to jest troche oderwany od rzeczywistego świata i myślą że jak pogłowie wzrosło kilka procent to jest dobrzę a że za rok może spaść o kilka mln to dopiero za rok będą myśleć co jest nie tak przecież rosło rok temu.

 

Edytowano przez PawelWlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mar353    40

Dotacje dostają większe i będą dostawać ale o to pretensje do pana Millera i Kwaśniewskiego bo oni tak "ustawili" polskich rolników 10 lat temu, a co do ceny żywca to utrzymuje się ona na stałym poziomie od 20 lat i raczej nic się w tej kwestii nie zmieni opłacalność spadła bo koszty produkcji wzrosły i wszystko w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

A wiesz, że w Polsce też dostajesz dotacje do budowy biogazowni(50%) i dodatkowe pieniądze do sprzedanej energii? Tylko sąsiedzi nie zgadzają się na budowy takich. I według Twojej logiki, po co trzyma te 200 loch skoro nie przynoszą mu dochodu? Przecież biogazownia zapewnia mu utrzymanie.

Po raz kolejny nic nie piszesz z sensem tylko same puste słowa .Człowieku Ty jesteś jakim Żydem czy innym Niemcem ? i prowokujesz .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Wracamy do tematu: Ceny trzody chlewnej. Wszystkie następne posty nie na temat będą karane punktami ostrzeżeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

kuj-pom, powiat grudziądzki   3,80 + vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniaP    185

Dzisiejsza cena 3.50zł +Vat

Cena zapier*** ale w dół .

Banda złodzieji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

CIACHCIACHCIACHCIACH

Edytowano przez mateuszkasper

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

narazie jeszcze 4,2 netto ale już mówią o sporych obniżkach. świetny ten filmik ze strajkiem, to jest dopiero protest. W Polsce te spacery po ulicy to żenada nikogo to nie rusza, a najlepsze są te strajki co biedni rolnicy jadą się przejechać przez miasto nowiutkimi john deerami normalnie śmiech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj