coolman111

Ceny trzody chlewnej 2014

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tom61    11

takie ceny bo Polacy zamiast kupować polskie świnie kupują niemieckie półtusze, moim zdaniem rząd powinien coś z tym zrobić tylko zdaje mi się że oni zamiast wspierać polskich producentów wspomagają Niemców i francuzów lub nie mają odwagi im się sprzeciwić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15355

takie ceny bo Polacy zamiast kupować polskie świnie kupują niemieckie półtusze, moim zdaniem rząd powinien coś z tym zrobić tylko zdaje mi się że oni zamiast wspierać polskich producentów wspomagają Niemców i francuzów lub nie mają odwagi im się sprzeciwić

teraz macie czarno na białym jak się czują polscy producenci maszyn jak nie mają komu sprzedać bo chłopy chcą z zachodu. Puki nie będzie solidarności Polskie dla Polaków to tak będzie. Polska miała być druga Japonia a wyszedła śmietnikiem Europy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz93    6

Skończ łączyć rynek maszyn i świń. Maszyny niech se ludzie kupują skąd chcą. Nawet gdyby Polacy kupowali  tylko krajowy sprzęt ( co nie jest możliwe) to przetwórnie i tak by sprowadzały mięso z zachodu. Mięso sprowadzane z zachodu powinno być intensywnie badane i jeżeli wyjdą najmniejsze nieprawidłowości to wstrzymujemy import. Przecież to jest najgorszy syf!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TommyLee    57

nie porownuj maszyn do miesa, bo to inna bajka. kupilem kilka drobnych maszyn zachodnich uzywanych tylko dlatego ze polskie z tego samego rocznika nie wytrzymaly a niemieckie francuskie maja sie swietnie. pozycje na rynku nie buduje sie cena ale jakoscia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Nie można też pominąć faktu, że taka Unia Brzeg ma się dobrze na własnym podwórku i za granicą. O tym, by taki Farmer, Crystal, Samasz, Sipma, Metal-Fach, Wielton, Akpil czy Agro-Masz stały na skraju bankructwa też nie słyszałem. A produkty małych firm rzemieślniczych są coraz popularniejsze, zwłaszcza wśród mniejszych rolników. Ale dla kogoś płaczącego za Ursusem polski rynek maszynowy upada, bo polski rolnik nic polskiego nie kupuje. Ba, całe zło niskich cen w UE jest spowodowane tym, że polski rolnik ośmiela się kupić JD czy Fendta! Kajać się, a nie jeszcze dyskutować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Ale właśnie. Skoro rolnicy mają święte prawo kupować sprzęt z Zachodu, to zakłady tak samo mają święte prawo kupować świnie od Duńczyków. Może są lepsze jakościowo od polskich?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Skoro dla przykładu taki Sokołów to duński zakład to czemu się dziwić że ściąga świnie z ferm z Dani i Litwy. Każdy dba o swój interes a nie o innych za wyjątkiem Polaczków( głównie chodzi mi tu o postawę rządzących). Wspierać inne państwa to są pierwsi ale jak coś się u nas dzieje niedobrego to żadnej reakcji nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom61    11

nie znam się za bardzo ale chyba polska mogła by zamknąć import mięsa wieprzowego z powodu wykrycia ASF ale nasz ale nasz rząd zajmuję się przecież Ukrainą bo oni są ważniejsi od polaków, obywateli. Jestem bardzo ciekaw kiedy ta złość w narodzie pęknie i wyjdą na ulice   

Edytowano przez tom61

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

po uboju

Nie, po znajomości cena ustalona 2 miesiące naprzód :D Teraz na szczęście same małe do 70 kg to może trafi się na jakieś zwyżki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ale właśnie. Skoro rolnicy mają święte prawo kupować sprzęt z Zachodu, to zakłady tak samo mają święte prawo kupować świnie od Duńczyków. Może są lepsze jakościowo od polskich?

 

Skoro lepsze jakościowo, to dlaczego produkują z tego takie świństwo że kot spierd**a od tego co?      ;[

@Krassus, mam nieodparte wrażenie że w poprzednim wcieleniu byłeś @StasiekS.

 

Edytowano przez KORSARZ1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Krassus jak w naszym pięknym kraju będą tak dotować rolnictwo ,jak w krajach przez  Ciebie wymienionych  to połkniemy ich bez popijania .Tyle w temacie ;) .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

CIACHCIACHCIACHCIACH

Edytowano przez mateuszkasper

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom61    11

to z zachodu to tanie odpadki co oni nie chcą ich jeść. Zgadzam się trzeba wyjść na ulice i tylko jak w Polsce zrobimy tak jak we Francji i polskie media ukażą rolnika jako gorszego przestępcze niż morderce, pedofila i złodzieja w jednym 

Edytowano przez tom61

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Skoro lepsze jakościowo, to dlaczego produkują z tego takie świństwo że kot spierd**a od tego co?      ;[

@Krassus, mam nieodparte wrażenie że w poprzednim wcieleniu byłeś @StasiekS.

 

 

To kupuj mięso kotu.

Pewnie katolik i w karmę wierzysz? Nie, nie jestem tą samą osobą. Na Farmerze też czasami się udzielam i też uważają, że pod kilkoma nickami tam piszę. Na forach nierolniczych nigdy z tym się nie spotkałem.

Krassus jak w naszym pięknym kraju będą tak dotować rolnictwo ,jak w krajach przez  Ciebie wymienionych  to połkniemy ich bez popijania .Tyle w temacie ;) .

 

Ale co chcesz dopłatami zrobić? Po prostu jesteśmy mało konkurencyjni wobec duńskich świń. Oni mają produkcję towarową, a my? W porównaniu do nich to hobbystyczne gospodarstwa a nie konkurencja.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a jak mamy byc konkurencyjni skoro nasz kochany rzad sprowadza mieso z konkurencyjnych rynkow zamiast inwestowac we wlasny i go rozwijac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

O matko, czasy PRL już dawno minęły. Rząd niczego nie sprowadza. Świnie z Danii może teraz twój sąsiad sprowadzić i sprzedać. I pokaż mi, który rząd inwestuje w sektor prywatny?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Jesteśmy mało konkurencyjni bo nasi sąsiedzi dostają kasę kilka razy większą jak my na gospodarstwo ,to o czym my rozmawiamy .Niech Duńczyk ,czy inny Niemiec sprzeda świńkę po 3,7 zł to zobaczymy ile uciągnie .Oni tam są przyzwyczajeni do wygody i kasy .Wiem co mówię bo wielu moich sąsiadów i kuzynostwa pracuje u Niemców  i zarabiają na czysto po 5-6 tysi ,a gospodarze żyją jak lordy .


Mało tego mój kolega pracuje u Niemca co hoduje prosiaki ma 200 macior i ogrzewa wszystko łącznie z domem i chlewami biogazem .Gaz produkuje z kukurydzy i jęczmienia ozimego i za to ,że go wykorzystuje to dostaje dotacje z państwa taką ,że już ma na całe gospodarstwo kasy i na pracownika ,weterynarza i wycieczkę pod palmy .A świniaki może sprzedać za grosze .To o czym piszesz Krassus ,gdzie ta konkurencja .


Wkurza mnie to Twoje ględzenie po próżnicy ! .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ale kogo w polsce obchodzi ze polski rolnik doklada do produkcji... o to wlasnie chodzi, niech polskie chlopki jak najszybciej zwijaja manatki, nasza ziemie przejmie zachod i wtedy bedzie malina...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

A wiesz, że w Polsce też dostajesz dotacje do budowy biogazowni(50%) i dodatkowe pieniądze do sprzedanej energii? Tylko sąsiedzi nie zgadzają się na budowy takich. I według Twojej logiki, po co trzyma te 200 loch skoro nie przynoszą mu dochodu? Przecież biogazownia zapewnia mu utrzymanie.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

pewnie trzyma bo by nie mial co z kasa robic a tak zawsze musi w cos wlozyc troche € :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Coś mi się mocno wydaje ,że swoją produkcję świniek zlikwiduję ,bo to nie ma sensu .Ziemię wydzierżawię i tylko łąki sobie zostawię i trochę koło domu ,bo mam pod nosem miasto i zbyt na ziemniaka za dobrą kasę .Policzyłem sobie ,że z tego co mam na czysto dostanę 60 koła :) .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a ja tam swoich poki co nie likwiduje, zobaczy sie, poki co jakos sie kreci a zaczac od poczatku to juz ciezki orzech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj